777 Shares 6798 views

Suchość skóry dziecka. Suchość skóry u dzieci – przyczyny. Dlaczego jest suchość skóry u dziecka?

Stan ludzkiej skórze można powiedzieć wiele. Większość znanych chorobie objawów wymieniono pewne objawy na skórze. Rodzice powinni zwracać uwagę na wszelkie zmiany, czy jest ona sucha skóra dziecka, zaczerwienienie lub peelingu. Wszelkie odchylenia powinny powodować przemieszczenia do eksperta. Choroby Wszystkie dzieci powinny być traktowane pod nadzorem lekarza, szybki dostęp do której będzie kluczem do pomyślnego odzyskania. Nigdy nie dokręcać zbyt mocno i nie rób samoleczenie. W ten sposób można zranić i znacznie pogorszyć stan dziecka.

Dlaczego mam suchą skórę z dzieckiem

Powody są bardzo proste. Zjawisko to występuje, gdy warstwa rogowa nie jest na tyle wilgoci. Ona może przyjść lub nie komunikują brakuje. I w obu przypadkach można zaobserwować suchą skórę. Takie odwodnienie na pierwszy rzut oka, wydaje się nieszkodliwy. Jednak tak nie jest. Suche płaty skóry tracą elastyczność, stają się łuszcząca, szorstkie. Ale najgorsze jest to, że w tych miejscach są małe pęknięcia. Przez te bakterie mogą łatwo przenikać do głębszych warstw skóry. W rezultacie, suchość skóry, dziecko może powodować zaburzenia dermatologiczne.

Co zrobić najpierw?

Skóra dzieci różni się od dorosłych. Funkcja ochronna jest jeszcze słabo rozwinięty. Dlatego dzieci są szczególnie wrażliwe na bodźce zewnętrzne. Jeśli zauważysz, że dziecko ma suchą, łuszczącą się skórę, to jest czas, aby całkowicie zmienić system opieki. Reakcja ta może powodować produktów kosmetycznych, takich jak żele, pianki, szampony, mydła, i tak dalej. Suchość skóry może spowodować nie tylko tanie pieniądze, ale także wysokiej jakości produkty znanych marek. Z reguły takie alergia objawia się jeden lub więcej składników. Wybierając produkty higieniczne i detergentów piorących powinien być bardzo ostrożny. Muszą być zawsze oznaczone jako „hipoalergiczne”. Z reguły producenci napisać na opakowaniu, że produkt może być używany od urodzenia. Środki do noworodki nie mają wyraźny kolor lub zapach. Przygotowanie kąpieli dla dziecka, nie zapomnij, aby upuścić specjalny termometr. Pamiętaj, że gorąca woda może uszkodzić skórę.

Na co zwrócić uwagę?

Sucha, zaczerwieniona skóra, dziecko może być wynikiem zmian temperatury lub klimatu. Bardzo często, te zaburzenia są obserwowane w zimie. Niskie temperatury, wiatr powodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry. Jesień i zima palaczy trochę wilgoci ze względu na centralne ogrzewanie. To również niekorzystnie wpływa na stan skóry.

Co można zrobić?

Przed wyjściem, smarować skórę specjalnego kremu lub wazeliny dziecka. To uchroni go przed wiatrem i zimnem w zimie, a latem – przed światłem słonecznym. Więc można pomóc dziecku uniknąć nieprzyjemnych wysypki i suchą skórę. Odświeżyć powietrze w mieszkaniu za pomocą specjalnych urządzeń, nawilżacze. Jeśli ich nie ma, po prostu zorganizować w niektórych miejscach zbiornik na wodę. Ten znajdą się wielkie usługi dla całej rodziny. Można zauważyć, jak dużo łatwiej było oddychać.

opieki zdrowotnej

Jeśli Twoje dziecko ma bardzo suchą skórę, nie bądź leniwy, aby udać się do lekarza. Tylko specjalista może określić przyczynę. Więc będzie można w czasie, aby rozpocząć leczenie i uniknąć poważnych konsekwencji. Górna warstwa skóry na dziecko nie było w stanie utrzymać wodę w odpowiedniej ilości. W tym przypadku konieczne jest, aby zrekompensować za pomocą różnych leków i narkotyków.

Surowce

Sucha skóra dziecka szybko staje się zdrowy pod wpływem mocznika, czy raczej produkty go zawierające. Działają one w sposób szczególny, w dwóch kierunkach. Przede wszystkim, mocznik to naturalny krem nawilżający. Stanowi to z powodu braku wilgoci w warstwie rogowej naskórka i sprawia, że gładka skóra i elastyczna. Ponadto, mocznik przenika głęboko w głąb skóry i poprawia jego zdolność do wiązania wilgoci. W wyniku takiej ekspozycji jest ustawiony poziom nawilżenia i poprawy mechanizm samopodtrzymującego się. Korzystne skutki leków mocznikiem nie kończy. Dzięki nim jest znacznie zmniejszona swędzenie, zaczerwienienie i podrażnienie.

Jak wybrać lek?

Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego suchą skórę dziecka, lekarz tylko możliwe. Jednak wybór leku do leczenia i można własne. Wymaga to minimalny zestaw wiedzy. Nie wystarczy po prostu kupić krem z mocznikiem. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie stężenie i rodzaj fundamentu. Jeżeli preparat zawiera 5% mocznika, to lepiej odłożyć na przyszłość. Ten krem może powodować dziecko niewygodne, a nawet bolesne. Najlepszym rozwiązaniem byłoby 4% leku. Kiedy go używając, negatywne odpowiedzi są wyłączone, a efekt terapeutyczny osiąga się wystarczająco szybko. Wybór podstawy leku zależy od pory roku i na temat przyczyn suchości skóry, ponieważ typ fundamentów powoduje określone skutki leku. Jak wspomniano wcześniej, skóra dziecka jest bardzo delikatna, jest niedoskonała, jest wrażliwy na bodźce zewnętrzne. Dlatego też środki, aby ją leczyć należy dobierać bardzo starannie. On okazał się lek „Excipial M”. Jest on wytwarzany w dwóch postaciach: Lipolotion (woda w oleju, 4%) i mocznika Hydrolotion (olej w wodzie i 2% mocznika). Pozwala to lekarzowi wybrać właściwą kombinację substancji, które z kolei promuje szybkie gojenie i chroni dziecko przed różnymi efektami ubocznymi. Preparat „Excipial M” stosowane w dermatologii do głównych i pomocniczych środków.

środki folk

Sucha skóra dziecka można wyleczyć przez tradycyjnej medycyny. Mogą być stosowane jedynie w przypadku zmian w płucach i wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Bardzo przydatne w tym przypadku kąpiel z rumianku i płatków róży. Kwiaty zmieszane w równych częściach i wlać do temperatury wrzenia wody. Domagaj powinny być około 20 minut. Następnie napar jest filtrowany i dodano do kąpieli dla dzieci. Trzymać dziecko w wodzie przez co najmniej dziesięć minut. Procedura ta może być wykonana w ciągu dnia. Kąpiel ta ma korzystny wpływ nie tylko na skórę, ale również na układ nerwowy dziecka. Bardzo skuteczny jest olej lniany. Łyżka z niego wlewa się do wanny i kąpać dziecko. Po tym jak do masażu z ropy naftowej, z kiełków pszenicy. Sucha skóra posmarowana brzoskwini lub olejem migdałowym. Wszystkie te środki są hipoalergiczne. Eliminują one swędzenie i łuszczenie, pozostawić na skórze cienką folią ochronną. Jest to doskonałe sposoby rzędu. Jej domagać jak stokrotka, i dodaje się do kąpieli. Jest to bardzo ważne przy stosowaniu środków ludowe nie przesadzaj. Nie stosować je wszystkie naraz. Pamiętaj, że wszystko jest dobre z umiarem. Większość rodziców do czynienia z problemem jak suchość skóry, zgadzają się, że jednym z najlepszych sposobów jest wycieczka do morza. Ciepły klimat, słona woda, ogromna ilość użytecznych owoce – doskonałe lekarstwo na wiele dolegliwości, w tym skóry. Nie oszczędzić czas i wysiłek, i to na pewno podobać zadbane i szczęśliwe twarze swoich dzieci.