571 Shares 5990 views

Gdzie się udać w Ufa? Gdzie się udać w Ufie z dzieckiem?

Podróż do miast w Rosji, należy odwiedzić Ufa. Tutaj można zobaczyć zabytki obok nowoczesnych budynków, a także wiele innych ciekawych miejsc.


Gdzie się udać w Ufa? Spójrzmy teraz na liście miejsc. W centrum miasta zachwyci turystów Gostiny Dvor znajduje się przy ulicy Verhnetorgovoy. On będzie zaimponować gościom z jego wielkości i skali.

„Lala Tulpan” i pomnik Salavat Yulaev

Cechą nowoczesnego meczetu do Ufa budował „Lala Tulpan”, wzniesiony w 1998 roku. Wieże szczyty widać z prawie wszystkich miejsc w mieście.

Gdzie się udać w Ufie na rocznicę ślubu, wiedzą wszystko lokalny. Tradycyjnie w tym dniu złożenie kwiatów pod pomnikiem Salavat Yulaev, wzniesiony 17 listopada 1967.

przyjaźń pomnik

Symbol połączenia ziem Baszkirii państwa rosyjskiego jest pomnik Przyjaźni, wzniesiony w 1965 roku na nabrzeżu rzeki Białej. Teraz znajduje się w Pervomayskaya Square. Wcześniej nie było Kreml Ufa, a następnie – Kościół Trójcy. Budynki zostały zniszczone przez pożar. Przyjaźń Pomnik został zbudowany w kilku etapach. Po pierwsze, w 1957 (400 rocznica przystąpienia) położył talerz na którym wyryto napis. Po 8 latach, były też inne elementy.

Merchant house

zabytkiem architektury secesji jest dom kupiecki Chernikov i Dempsey, położony w samym sercu Ufa. Zbudowany w 1907 roku, jest umieszczony nie biura, a bogaci kupcy, którzy odwiedzili miasto. Później budynek służył jako siedziba białych Uralu. W czasach sowieckich, to mieściło się Ministerstwo Rolnictwa, wojskowego biura zaciąg i inne departamenty.

Gdzie się udać w Ufa miłośników dziedzictwa kulturowego regionu? Na ulicy Rasuleva 4 jest nazwany Aksakov Memorial House, która jest oddziałem Muzeum Narodowego. Budynek jest wyjątkowy, ponieważ jest on zbudowany z drewna modrzewiowego w 18. wieku.

Muzeum Narodowe

I, oczywiście, będzie interesujące dla koneserów się Muzeum Narodowe Republiki Baszkirii, który znajduje się na ulicy Radzieckiego 14. Został on założony w 1864 roku. Eksponaty opowiadają o życiu ludzi w różnym czasie, powie o osobliwości ludzi, natury i kultury. W razie potrzeby, można odwiedzić kino i wysłuchać wykładu. Nie będzie również interesujące dla dzieci.

Zadaj pytanie o gdzie pójść wieczorem? Ufa oferuje wiele opcji. Dla miłośników sztuki otworzy swoje podwoje dla teatru dramatycznego Bashkir Państwowy Akademicki imienia Gafur i Teatr Opery i Baletu. Ostatni wyróżnia się tym, że jego zawodową rozpoczął tu Rudolf Nuriejew. Wręcz przeciwnie, w Memorial, pomnik Fedoru Shalyapinu.

W uzupełnieniu do teatrów i muzeów, jest wiele ciekawych miejsc, aby przejść do Ufa. Na przykład statystyki hokej Arena. Znajduje się na niej wiele turniejów sportowych. Gdzie mogę iść w wierzących Ufa? Parafianie mogą odwiedzić katedrę Sergiya Radonezhskogo.

"Intellektus"

Turyści podróżujący z rodziną, są miejsca, gdzie iść z dzieckiem. Ufa oferuje odwiedzić Muzeum przyjęć nauka „Intellektus”. W salach można nauczyć fizyki strony praktycznej. Tutaj dzieci będą wykazywać Tesla błyskawic, fali dźwiękowej właściwości wahadła i innych ciekawych wydarzeń. Po wizycie w muzeum lekcje fizyki będzie jednym z najbardziej ukochanych.

Planetarium i muzea

Proponuje się również do wiadomości młodych turystów Planetarium, gdzie można zapoznać się z przestrzeni kosmicznej. Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne dzieci będzie interesujące zobaczyć eksponaty dawnej złota i ozdoby znalezione w kurhany. Można również zapoznać się z sytuacją jurty i dowiedzieć się, jak żyli plemiona. Chłopaki zaimponować nadziewane mamuta w pełnym rozmiarze i prawdziwy meteoryt. Młodych przyrodników przyciągnąć Muzeum Geologii. Z tych dzikich zwierząt będą mogli zobaczyć na żywo. Warto odwiedzić Muzeum Lasu – Zoo znajduje się tuż nad jego terytorium.

Teatr Lalek, park wodny i innych lokali rozrywkowych

Gdzie się udać w Ufa młodej widowni? W teatrze lalek dzieci mogą oglądać występy na historii opowieści ludowych. Prezentacja brzmiał jak rosyjski, aw języku Baszkirskiego. Również warto odwiedzić jest Młodzieżowy Teatr Mustama Karim.

Wśród atrakcji jest park wodny w stylu jury pod tytułem „Planeta”, park „Magic World” lina „Gamma”. Ponadto, dzieci mogą bawić się w centrach rozrywki znajdujących się w różnych częściach miasta.

Teraz, gdy wiesz, gdzie można bawić się ze swoimi przyjaciółmi i dzieci w Ufie. Życzymy miłego pobytu!