293 Shares 2786 views

Ciekawe puzzle około powietrza (z odpowiedziami)

Jakie są zagadki? Po pierwsze, to zabawa – spróbuj zrozumieć, co jest stawką w podchwytliwe pytanie. Po drugie, rozwija intelekt. Po trzecie, puzzle pozwalają osoba odróżnić główne cechy obiektu lub zjawiska z wtórnych, koncepcje struktury i zapamiętać informacje w ciekawej formie gry. Dlatego łamigłówki stanowią integralną część procesu edukacyjnego – rozwijanie zajęcia w przedszkolu, w zajęciach szkolnych.


Jakie są zagadki o powietrzu

Z odpowiedziami na rymowania poezji, co do zasady, może obsługiwać nawet małe dzieci. Te zagadki mogą być wykorzystane w klasie z doshkolyatami. Mówiąc o naturze zjawisk, które nas otaczają, nauczyciel ma obowiązek wspomnieć atmosferę. A zagadka o powietrzu (z odpowiedziami, oczywiście) tutaj spadnie na odpowiedni moment. W ten sposób można otgadki być zilustrowane przez różnych zdjęć.

Zagadki o powietrzu dla dzieci (z odpowiedziami)

1. papier i drewno,

Gałęzie, gałązki i trawa,

Mecze tam, ale beze mnie

Czy nie rozpalać ognia.

Kim jestem? (Powietrza).

2. Co to jest:

Może ani pić, ani jeść,

Nie ma smaku, bez zapachu, bez koloru,

Nie miękki i nie trudno,

Niesłyszalne, niewidzialne, ale wszystko, co jest konieczne? (Powietrze).

3. On nie widzi ani nie słyszy,

Ale zawsze im oddychać. (Powietrza).

Zagadki dla dzieci w wieku szkolnym

Zagadki o powietrzu z odpowiedziami będzie przydatna dla starszych dzieci. Mogą dywersyfikacji lekcje fizyki, chemii lub niektórych szczególnych zdarzeń: konkursy, olimpiady.

1, która jest niezbędna do procesu utleniania? (Bez powietrza).

2. Co trzyma dźwięk w przestrzeni? On nie jest – nie ma dźwięku. (Powietrza).

3, która zawiera atom azotu,

Wodór i tlen

Również dwutlenek węgla,

I to wszystko wokół nas?

(W powietrzu).

4. Zrobiłem haczyk nos,

I mogę złapać pompę,

Pływać na głębokości –

Nie pójdzie na dno.

(Powietrze w pontonu lub boi).

Puzzle, sztuczki

Nic nie jest bardziej pamiętnych postaci klarownego i fascynujący przykład. Chcesz powiedzieć dzieciom o powietrzu, ciekawym i oryginalnym? Użyj sztuczki fizyczne!

1. Przygotuj pustą szklankę i szklany pojemnik z wodą. Nadaje się przykładowo przesunąć do kuchenki mikrofalowej. Pokazać dzieciom, że szklanka jest pusta. Obrócić go do góry nogami i wpaść do wody. Woda podnosi się w szybie, bo nie ma tam czegoś. Co to jest? Air!

2. To zajmie jajko i butelka szklana z szeroką szyjką. Weź zapałki, a także kawałek papieru. Ważne: jajko nie mogą swobodnie spadać do butelki. Wtedy wszystko jest proste. Ugotować jajko na twardo i oczyścić z powłoki. Podpalił kawałek papieru i upuść go do butelki. Kiedy pali się szybko, należy umieścić jajko na szyjce naczynia. Będzie ona przenikać w dół. Który zwabił jajko do butelki? Air!

Te sztuczki, choć znane są większości dorosłych, wiele dzieci będzie ciekawym odkryciem. Takie zagadki o powietrzu z odpowiedziami stymulować dzieci do refleksji nad naturą rzeczy i własności ciał fizycznych. Dziecko, które jest zainteresowany, chętnie zrozumieć nowy, uczenie się faktów i przynosząc własne połączenia między nimi.