847 Shares 7048 views

Jak to jest kara śmierci w Japonii?

Grunty wschodzącego słońca jest znany ze swojej barwy i przestrzeganie tradycji, które nadal nie przestał jej działać jako jeden z czołowych państw. Powoduje to, że wiele osób czuje zainteresowanie pytanie, czy istnieje kara śmierci w Japonii, jak wiele z nich już zrezygnował taką karę śmierci, zastępując go z powodzeniem do życia w więzieniu. Ale nie kraj wschodzącego słońca.

Winni muszą zostać ukarani

Być może ten rodzaj kary jest nadal praktykowany w Japonii ze względu na jej wielowiekowych tradycji, jak od dawna przestępca w tym kraju powinni płacić ze swojego życia. Wcześniej taki wynik ułatwione zwyczaje, mówiąc, że każda hańba można prać tylko z dala od krwi, ale w przeciwieństwie do naszych czasach, w dobie śmierci samuraja może być szlachetny.

W tym przypadku skazany ma prawo do wykonania seppuku (rytualne samobójstwo zgrywania przez brzuch następnie ścięcie), po którym mógł być pochowany ze wszystkimi honorami. Jednak wraz z nadejściem ery Meiji, oraz zakaz swobodnego korzystania z tradycją broni przeżył swoją przydatność. Kara śmierci w Japonii przez seppuku nie jest już praktykowane, podczas gdy inne metody, przeciwnie, został skazany na oczerniać, więc ta kara nie jest szlachetny.

sprawiedliwość

Zdanie skazany przed wykonaniem średnio około 6 lat. Tym razem jest podana do dokładnego badania, co się stało, szukając wskazówek i znalezienie wszystkie szczegóły przestępstwa, aby wyeliminować możliwość wystąpienia błędu. Zabijanie niewinnych – najgorsze, co może zapobiec moc, więc wschodzącego słońca bardzo poważnym problemem dla wszystkich okoliczności tego, co wydarzyło się w kraju.

Ale błędy są rzadkie. Kara śmierci została zniesiona w Japonii tylko 4 razy przez cały czas swego istnienia jako oficjalny kary. Co więcej, ostatni znany przypadek usunięcia winy z skazana wystąpiło około 60 lat temu.

zasłużył kara

Na swoim koncie, rząd japoński, należy stwierdzić, że ta najwyższa forma zawiera tylko 11 artykułów kodeksu karnego. Tylko 5 z nich w inny sposób pod warunkiem kary w przypadku braku okoliczności obciążających. Zatem taka surowa zdanie zwykle nakładane na terrorystów i maniaków, których ręce dużo krwi, co najmniej – zdrajców wojskowych (art 82).

Coś, co kara śmierci w Japonii dotyczy przestępców, powoduje gwałtowne oburzenie ze strony innych cywilizowanych krajach, jednak kara ta nie jest obsługiwana tylko przez rząd, ale także 86-szy procent samych mieszkańców.

Zawartość więźniów

Ten aspekt życia skazany najbardziej pozazdroszczenia, a może bardziej przerażające niż sama kara. Przez cały czas, gdy zamachowiec-samobójca w areszcie, jest on w odosobnionym wymiarach 2×5 metrów tylko komórki. Nie ma okna wychodzące na ulicę, i ciągle na światło w celu ułatwienia dalszego monitorowania więźniów. Od rozrywki dozwolony tylko w szachy, ponieważ mogą one odgrywać bombowiec sam.

Ci, którzy nie są na tyle szczęścia, aby dostać takie zdanie jest kara śmierci w Japonii nie jest już miejscem, jako członek społeczeństwa, więc nie ma wizyty rodzinne dla więźniów nie są przewidziane. Ponadto, więzień rodziny zgłosił zdanie w życie po jego wykonaniu.

samobójstwo raczej skromne diety – tylko 1500 kalorii dziennie, więc wielu więźniów zarobić kupić dodatkową żywność. Zazwyczaj dotyczą one klejenia kartonów i prosty montaż części, które zachęciły funkcjonariuszy więziennych.

Kara śmierci w Japonii

Jak to zdanie? To proste – więzień skazany na śmierć przez powieszenie w specjalnym pomieszczeniu. Nadchodzące zamachowiec dowiaduje się o pół godziny lub dnia, w zależności od stabilności stanu psychicznego, która często cierpi z powodu ciągłego oczekiwania swego losu.

Dokumenty kary ze względu na zmniejszenie potwierdzają władze japońskie i cesarz osobiście, mogą również przedłużyć standardowy okres przydzielony do dalszego dochodzenia. Z tego powodu wiele z nich skazany przez dziesięciolecia pozostawały w ciemności (dla statystyki – tylko 49 z 112 wyroków egzekwowane).

Kara śmierci w Japonii (przedstawiony poniżej) przeprowadza się w oddzielnej komorze z wbudowanym w podłodze i luku haka do sufitu liny mocujące. W pokoju znajdują się trzy sąsiednich płyt, z których jedna prowadzi do mechanizmu działania. Realizacja odbywa się strażników troo, w tym samym czasie nacisnąć przycisk, ale żaden z nich nie wie, kto rzeczywiście okazał się katem. Odbywa się to ze względów humanitarnych, w celu uniknięcia wyrzuty wyrzutów sumienia i poczucia winy.

Przed śmiercią, więzień ma prawo do wykonywania zawodu. Jeśli jego religii – buddyzmu lub szintoizmu, a następnie do więzień w tym celu zwrócił się do księdza. Rachunki zamachowiec-Christian gorsze: wszystko może on – modlić się przed drewnianym krzyżem.

Po naciśnięciu przycisku otwiera drzwi pod skazańców. To zdarza się dość dramatycznie, tylu samobójców nie umiera z uduszenia – kręgi szyjne nie utrzymać wagę ciała. Kaci odebrać nagrodę za swoją pracę w wysokości około $ 300.

Krewni mają prawo zabrać ciało więźnia, aby pochować go jak uzna to za stosowne.

Skuteczność japońskiego systemu sprawiedliwości

Sposób, miejsce egzekucji, w krainie wschodzącego słońca przez dłuższy czas nie jest tajemnicą, wraz z obrzydliwych warunków przetrzymywania. Na tle trudno powiedzieć, w jaki sposób humanitarny wybranego sposobu wykonania, ponieważ wielu więźniów umiera wydaje się pozbycie się tej nędznej egzystencji.

Ale skuteczność takiego podejścia jest trudna do podważenia. Z biegiem lat, poziom przestępczości w Japonii spadła poniżej cokołu i nadal dążyć do dołu, ponieważ niewielu zasługuje na taki los. Obwodnica to w przypadku przestępstw jest bardzo trudne, ponieważ japoński sąd wydaje 99,8% przekonania, ze względu na które opuszczają sali „czysta” jest praktycznie niemożliwe.