671 Shares 5260 views

Szkarłatka: Zastosowania medyczne

Szkarłatka, Szkarłatka amerykańska, lub których stosowanie jest przeprowadzane uzdrowicieli wielu narodów przez długi czas, to wieloletnia. Jego ojczyzna – Ameryka Północna. Obecnie roślina ta rośnie w dużych ilościach w regionach tropikalnych i subtropikalnych. Na Północnym Kaukazie i Zakaukaziu Szkarłatka znalezione w pobliżu domów mieszkalnych lub wzdłuż dróg.

W medycynie ludowej, szkarłatki dla swoich potężnych właściwości lecznicze i jest również nazywany US potężny korzeń. W tym przypadku również mają właściwości lecznicze, owoce, liście i łodygi roślin. Gojenie reprezentatywne flory zaleca się w postaci nalewek i wywary, syropy i maści. Ale największą wartością leczniczy ma jeszcze Szkarłatka korzeniowy. Przepisy medycyny alternatywnej obejmują jego wykorzystanie w postaci nalewek alkoholowych i rastirok zalecanych w pozbyciu się różnych dolegliwości.

Szkarłatka korzeń jest bogata w saponiny i skrobi, cukru i triterpenoidy, tłuste i olejków eterycznych, kwasów. Jest ona obecna we enzymu oksydazy i alkaloidów fitolakktsin. Owoce tego leczniczych roślin obejmują nasze PP i witaminy B1 i węglowodany, antocyjany, alkaloidy i saponiny. Liście są bogate w witaminy C i flawonoidów. Nasiona szkarłatki znaleziono potasu, saponiny i triterpenoidy.

Szkarłatki znajduje zastosowanie w recepturach tradycyjnych uzdrowicieli ze względu na swój skład, w tym wielu zdrowych komórek. Zakład wytwarza bakteriostatyczne i gojenia się ran, jak również działanie przeciwzapalne. Jej owoce mogą mieć działanie przeczyszczające, ale ze względu na zjadliwość szkarłatki jego stosowanie powinno być prowadzone w sposób ściśle przylegający do dawkowania.

Szkarłatki znajduje zastosowanie w leczeniu stawów. W tych przypadkach korzenie rośliny są stosowane w suchej lub świeżej. Jest zdruzgotany i umieszczone w pojemniku. Bay korzenie ciepły wódka, mieszaninę pozostawiono do zaparzenia na czternaście dni w ciepłym pomieszczeniu. Pojemność w tym przypadku muszą być szczelnie zamknięte. Po utrzymywaniu mieszaniny przesączono i stosowane jako środki do okładów stosowanych w domach (ból kręgosłupa, kolana, łokcie). Po dodaniu do wody, leczniczy napar może być używany do gotowania na parze stawy nóg lub rąk. taka kuracja trwa do trzydziestu dni.

Postać nalewki jest szkarłatki zastosowanie w zapaleniu ucha i zapalenia migdałków i gardła, zapalenie krtani, zapalenie migdałków i lumbago, jak również rozmaitych powikłań poinfekcyjnego i neurologicznych. W tych patologii dziesięć gramów świeżych korzeni są wypełnione stu gramów alkoholem. Podkreślając, po dwóch tygodniach oznacza przyjmuje dziennie w ilości piętnastu kropli, których stosowanie musi być rozłożone równomiernie. Jest to doskonały środek immunostymulujące. chorych z nietolerancją z alkoholem przygotować wywar z korzeni roślin leczniczych. Surowce w ilości pięciu gramów wrzącej wody. Po osiedleniu oznacza podejmowanie dwa razy dziennie, w ilości kilku łyżeczek.

Liście rośliny Szkarłatka znaleźć zastosowanie w pozbyciu czyraki, gromadzeniu, opryszczkę, różne uszczelki, a także szyszki hemoroidalnej. Szkarłatka szeroko stosowane homeopatii. Preparaty oparte na nim są skuteczne w leczeniu układu limfatycznego i układu mięśniowo-szkieletowego.

owoce szkarłatki roślin stosowanych w medycynie ludowej w postaci wywaru. Zaleca się, aby u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Wywar z liści i korzeni Szkarłatka – to doskonałe narzędzie, które tworzy moczopędne, przeczyszczające, wykrztuśne i efekt przeciw robakom.