258 Shares 1732 views

Ból w dole żołądka, dlaczego?

W naszym wieku postępu technicznego człowiek często poświęca swoje cenne zdrowie. Ciągłe pogarszanie się sytuacji ekologicznej na całym świecie negatywnie wpływa na organizm każdego z nas. Pomimo postępów w dziedzinie medycyny, istnieje wiele chorób, których lekarze nie mogą zrobić. W tym artykule rozważymy raczej interesujący objaw – ból pod lewym żebrem. Co w rzeczywistości powoduje nieprzyjemne wrażenia w tej dziedzinie?


Wielu ludzi uważa ból po lewej stronie pod żebra znak choroby serca. Nie jest to jednak prawda. Tylko ostre i pieczenie objawów lewej może być spowodowane zawałem mięśnia sercowego. Ból daje w dłoni i jest krótki oddech. Jest to takie objawy, że dana osoba potrzebuje pilnej hospitalizacji w celu uniknięcia żałosnych konsekwencji.

Jeśli cierpisz na ostry ból pod żebrami, może wystąpić nerwobóle. W tym przypadku częste skurcz, wymioty i skóra staje się blada.

Po lewej stronie może zranić wskutek wzrostu śledziony. Jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzi. Jeśli opóźni się, narząd może pęknąć i spowodować poważne, a czasami nawet nieodwracalne konsekwencje. Choroba ta objawia się następującymi objawami: siniaki pod oczami, w okolicy pępka występują plamy niebieskiego koloru.

To tylko wierzchołek góry lodowej. Często wiele osób doświadcza silnego bólu w dole brzucha. Oczywiście dla osoby bez wykształcenia medycznego wyrażenie to wyda się dziwne. Postaramy się jednak wyjaśnić to pytanie. Tak zwany region epigastryczny jest synonimem powyższego wyrażenia. To jest ból, który powstał w trójkącie wyimaginowanym. Narysuj tak: trzeba narysować linię, która będzie styczna do dolnej krawędzi krawędzi i zaznacz miejsce nad nim. To jest ból w tym obszarze w życiu codziennym nazywa się "ból w dole żołądka". Niestety, wielu z nas czuje tę chorobę na sobie.

Powody, dla których są bolesne uczucia, dużo. Najpierw wymienię niektóre z nich i określimy objawy. Tak więc szereg tak zwanych chorób pozawęśniowych jest pierwszą przyczyną, która powoduje ból w jamie brzusznej. Należą do nich kamica moczowa, zapalenie płuc po lewej stronie, różne patologie pluc. Znane zapalenie trzustki może powodować dyskomfort pod lewym żebrem. Banalne zapalenie żołądka, choroby zakaźne, częste zaparcia promują przejaw ostrego bólu w okolicy nadbrzusznej. W przypadku uszkodzenia narządów wewnętrznych (12 dwunastnicy, trzustki, śledziony i przepony) natychmiast pojawiają się nieprzyjemne odczucia. I to nie jest żaden powód, dlaczego ból w dole ludzi tortur żołądkowych. Idę dalej. Kolka w wątrobie, której objawy są uczucie pieczenia w okolicy nadbrzusznej, nie przynoszą nic dobrego. Nie wyklucza się, że ból w jamie brzusznej może być spowodowany przez ostre zapalenie wyrostka robaczkowego.

Innym powodem, dla którego chodzi o obszar nadbrzusza, jest zapalenie dwunastnicy, objawia się odruchami odruchowymi i letargicznym. Nie wykluczaj możliwości zawału mięśnia sercowego. Z tą chorobą występuje nadmierne pocenie się, zawroty głowy. Nasza nasza "pompa", krwawa krew, znajduje się na membranie. Jak wiesz, w tym obszarze jest żołądek. Dlatego fałszywa diagnoza jest często wykonywana. Jednak sam fakt wystąpienia powyższych objawów jest okazją do refleksji. Najczęściej jest to objawem zawału mięśnia sercowego w sprawiedliwym seksie.

Ta dolegliwość jest spowodowana edukacją zwaną skrzepliną, która prowadzi do martwicy mięśnia sercowego. Przy tak poważnej i zagrażającej życiu chorobie należy niezwłocznie zażywać nitroglicerynę, która rozszerza naczynia krwionośne. Najlepszy ze wszystkich – lek w formie sprayu. Jest wygodny i wydajniejszy. Porozmawiaj z lekarzem, który przepisze ci obfite aspiryny. Ten lek nie spowoduje zakrzepów krwi. Pamiętaj jedną rzecz: jeśli dyskomfort utrzymuje się przez 20-30 minut, musisz pilnie pójść do szpitala, w przeciwnym razie ryzykujesz swoje zdrowie.

Jak widać, ból w łyżce jest spowodowany przez różne choroby. Ustalenie przyczyny jest prawie niemożliwe. Dlatego najlepiej skontaktować się z lekarzami, którzy prawidłowo zdiagnozują, a tym samym przepisać leczenie. Dbaj o siebie!