547 Shares 6150 views

Mięso mielone: tajemnice gotowania i dania z nim

Kulinarny sztuka wielu narodów świata, niektóre składniki lub półprodukty wykorzystywane w dalszym przygotowaniu dania są naprawdę uniwersalne. Tu i mięsa mielonego – jednym z nich. I od niego możemy zbudować nie tylko soczyste hamburgery i kotletischi wszystkie szeregi i kolorów, ale także dostosować się do niezrównanych ręcznie pierogi, gołąbki i pyszne zapiekanki, obicia zachęcam w serii dla rumiane placki i ciasta i wiele innych smakołyków.


Mięsa mielonego – odpowiedni, a nawet niezbędną podstawę wielu potraw, więc ważne jest, aby wiedzieć na pewno, jak słusznie ją gotować. Zajmiemy się tym w dalszej części artykułu. Mamy nadzieję, że nie tracić cennego czasu, po naszym doświadczeniu.

mięso mielone

W dzisiejszej rzeczywistości nowoczesne kuchnie są zazwyczaj wyposażone, jeśli nie najnowsza technologia, to, z pewnością, za pomocą znanych już urządzeń, należy legumina kilka sprawdzonych sposobów:

  • skręcać w młynku do mięsa;
  • użyciu mieszarki – stacjonarne lub zanurzony;
  • spróbować swoich sił w metodzie ręcznej – stosując parę ostrym nożem.

Wielu, zwłaszcza niezbyt doświadczony kucharz w domu, po prostu wolą którykolwiek z dwóch pierwszych, tłumacząc swój wybór przez fakt, że dobrze, że nie jesteśmy w epoce kamienia są. A w ogóle, w mięso szlifierka szybkiej i równomiernej pracy. Ale mamy coś, czego nie będzie wyglądać na łatwe wyjście?

Mięsa mielonego Gotowanie i tajemnice

Dlaczego autentyczny kucharz wybiera trzecią drogę? Kiedy za pomocą cięcia mięsa soczysty i smaczny uwolniona przy rozdrabnia się, ale nie zgniecione w swojej wewnętrznej budowy, takich jak na przykład występuje w maszynce do mięsa. I wszystkie jego soki pozostają wewnątrz małe kawałki. Oczywiście, coś takiego i sprawia, że blender z jednym „ale”: to jest tkanka praktycznie Grind na pastę. I musimy go?

Nawiasem mówiąc, mięso mielone mogą być gotowane w jednym nożem. Ale jeśli używasz parę, to będzie około trzy razy szybciej (i wygląda bardzo imponująco)! Noże powinny być tak ostre, przeznaczone do tego celu (tj niezaokrągloną – jadalnia), i więcej – dość ciężki. W procesie będzie się wymagać ciężki i silny (buk, dąb) Deski, a pod nim można położyć ręcznik danie – dla maksymalnej stabilności na stole.

krok po kroku przepis farsz

Następnie należy postępować w następujący sposób:

  1. Przed mielonego mięsa gotować, miazga jest odłączany od plew, jeśli to konieczne, przepłukać pod bieżącą wodą. Następnie należy wysuszyć w celu usunięcia nadmiaru wilgoci. A jeśli kawałku duże, pokroić na pół lub na trzy części, jak wąskie paski będzie dużo łatwiej pracować w przyszłości.
  2. Każda taśma włókna cięte poprzecznie cieńsze plastry. Dodając je do piętrzą trzy, nawet pokroić w kostkę o wymiarach 1 x 1 centymetr.
  3. Teraz, że wstępne prace wszedł do finału, a na płycie jest cięty na miazgę blister, przejdź bezpośrednio do dyspozytorni, uzbrojony w ostrym nożem i pracę z nimi.
  4. Nawiasem mówiąc, ruch nie może być szybko, ważne jest, aby działać w wygodny dla ciebie czasu: szybkość przyjdzie z doświadczeniem. Dwa noże starając się jak zbierać kawałki bliżej centrum, więc łatwiej będzie wyciąć.

Rozmiar ma znaczenie!

O wielkości cząstek produkowane farszu: tutaj oddzielnie, jako kogoś, kto lubi, aby większe, niektóre mniejsze i. Najważniejsze, że nie okazała bzdurny i mięso nie jest dozwolone w sokach wewnętrznych. I uzyskuje się optymalne wymiary empirycznie (od milimetra do pół centymetra). Ponadto, na przykład, dla yk zaleca się stosowanie większego mięsa mielonego. I na kotlety dopasowanie i mniejsze. Gdy osiągnięcia wymaganej konsystencji cię unground ręcznie farsz jest gotowy.

posiłki

Danie z mięsa mielonego są znane ze swojej różnorodnej i krajowym kolorze. Dzięki tej metodzie wytwarzania składnika głównego, charakteryzują się one zwiększoną soczystości i oryginalne cechy smaku;

  1. Steki. Są one wykonane z wołowiny lub cielęciny mięsa mielonego. Również dodać łój (wołowina, zbyt). Wartość: 1 do około 7. Więcej vobem masy jajowej, dodać trzeci kubek galaretki, sałatki i sól do smaku. Ugniatać i tworzą. Fry w trybie konwencjonalnym „kotlet”. Jeśli chcesz stek z krwi, mała dozharivaem.
  2. Na pierogi można również użyć posiekanej rodzaj farszu. Jest on wykonany z wieprzowiny (1 część) i wołowego (3 części). Dodać salsę części (01.10), cebuli głowy, sól, pieprz mieszanki. Ugniatać i używać jako nadzienie.
  3. Kebab. W klasycznym przygotowuje mięsa suwaka (3 części). Dodaj sporo cebuli i posiekany (1 część), kurdjuchnyj tłuszcz barani (1 część). Spice wykorzystanie kolendry, kolendra, kminek, pieprz i czosnek mieszanina. Mielone zagnieść i tworzą długie kebab, spinając je na szpikulce.

Hamburgery – w studiu!

Kotlety z mięsa mielonego – najszybsza, że można gotować, zwłaszcza bez wysiłku. Przez Chopped mielone Dodać jajko, cebula, rozdrobnionego nożem, miąższ biały chleb moczony w mleku, przypraw i papryki. Wyrobić farsz. Postać hamburgery nie są zbyt duże. Walcowane w bułce tartej i smażyć z obu stron na gorącym oleju, aż dobrze zrobione (sprawdź na winy: jeśli wnętrza są różowe, a następnie pyszne danie główne już być wyłączony i służą z danie z ziemniakami, ryżem, sałatką ze świeżych warzyw.

Sekret: nie klopsy duszony i pieczony go, konieczne jest, aby wstępnie podgrzać dużej patelni. Potem było niemal doprowadza się do wrzenia chudego oleju do smażenia. I każde miejsce kotlet oddzielnie od siebie tak, że ich krawędzie nie dotykać. W ten sposób będzie się to smażone, nie parzona. Ale przy okazji, można zrobić i pary (najlepiej z mielonego mięsa drobiowego lub mieszany). Wychodzą niezwykle soczyste ze względu na fakt, że mięso uwalnia swój sok i utrzymuje ją wewnątrz aż do ostatecznego przygotowania posiłków, a jedynie podczas korzystania z potraw – „odkrywa” całkowicie.