175 Shares 1123 views

"Reosorbilakt": przewodnik, opinie, cena

Jak stosować lek „Reosorbilakt”? Instrukcje i wskazania do zastosowania tych środków zostaną przedstawione nieco później. My również powiedzieć o formie, w jakiej zwolnić tego leku, jaki jest jej koszt, czy ma analogów, skutki uboczne i przeciwwskazania.


Skład, opis, opakowania i skład leków

W jakiej formie taki środek antyadhezyjny, jak „Reosorbilakt”? Instrukcje dostarczone z tym lekiem, mówi, że jest sprzedawany w postaci bezbarwnego i przezroczystego roztworu do infuzji.

Aktywne składniki leku to: mleczan sodu, chlorek magnezu, sorbitol, wapnia , chlorek sodu i chlorek potasu. Również w niniejszym leku zawiera składniki pomocnicze, takie jak woda destylowana.

Lek sprzedawany jest w szklanych butelkach, które są umieszczone w kartonach.

farmakodynamika

Co to jest lek „Reosorbilakt”? Instrukcje informuje, że plazmozameshchath środków. To protivoshokovoe, reologiczne, efekty alkalizujące i detoksykacji. Główne elementy farmakologicznie działaniu tego preparatu jest mleczan sodu, i sorbitol.

Postępując w wątrobie, ostatni składnik jest przekształcany we fruktozę, następnie kolejno – glukozy i glikogenu. Należy również zauważyć, że część sorbitolu wykorzystywane przez organizm do zapotrzebowania na energię, a z drugiej – osadza się jako glikogenu.

Izotoniczny roztwór tej substancji ma działanie przeciwpłytkowe. Poprawia mikrokrążenie i ukrwienie tkanek.

W przeciwieństwie roztworem wodorowęglanu, korekcji kwasicy (metabolizmu) mleczanem sodu wytwarza się wolniej, a włączenie w metabolizmie. W ten sposób wahania pH nie występuje. Działanie substancji pojawia się po około 25-30 minutach po podaniu.

Co drugi lek ma właściwości „Reosorbilakt”? Instrukcji stwierdza, że chlorek wapnia, część leku może wyeliminować braki jonów wapnia, które są niezbędne do zmniejszenia sprawne i mięśni szkieletowych, krzepnięcie krwi, transmisję impulsów nerwowych, zawał pracy i tworzenie kości.

Należy również zauważyć, że substancja zmniejszenie przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych oraz komórek zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, co znacznie zwiększa fagocytozę, a także zwiększa odporność organizmu ludzkiego na infekcje.

chlorek sodu – jest rodzajem środka plazmowego. Przejawia on właściwości nawadniające i detoksykacji. Lek eliminuje braki jonów chloru i sodu, który występuje w różnych stanach patologicznych.

Chlorek potasu może zmniejszyć elektrolitu i bilansu wodnego. Pokazuje on negatywne działanie BATM i chronotropowe, w dużych dawkach – Drome negatywne działanie inotropowe i działanie moczopędne (umiarkowane).

Oglądany element jest bezpośrednio zaangażowany w proces impulsów nerwowych. Zwiększa się poziomu acetylocholiny, a także przyczynia się do pobudzenia współczulnego podziału układu autonomicznego. Również za elementem poprawia proces skurczu mięśni szkieletowych w Gravis i dystrofia mięśniowa.

właściwości farmakokinetyczne

czy lek jest wchłaniany „Reosorbilakt”? Instrukcje (cena rozwiązanie reprezentowane trochę dalej) stwierdza, że sorbitol dość szybko włączone w ogólny metabolizm organizmu. Około 80-90% aktywnego materiału stosowanego w wątrobie. W tym samym organie sorbitol gromadzi się w postaci glikogenu.

Należy również zauważyć, że 5% lek osadza się w mięśniu sercowym, mózgu i mięśniach szkieletowych tkanek. Około 7-12% leku uwalnia się w moczu.

Po wprowadzeniu leku do krwioobiegu mleczan sodu rozpoczyna się natychmiast reaguje z wodą i dwutlenkiem węgla z wytworzeniem wodorowęglanu sodu. Proces ten prowadzi do podwyższenia tętniczego rezerwy alkalicznego.

Aktywna jest tylko część wprowadzonego ½ mleczan sodu. Jeśli chodzi o drugą połowę nie jest metabolizowana i wydalana z moczem.

świadectwo

W niektórych przypadkach, przepisać lek „Reosorbilakt”? Instrukcje użytkowania (cena tego narzędzia nie jest bardzo wysoka) zawiera następujące informacje:

 • posocznica;
 • urazowe operacyjne, hemolityczna, toksyczne i wypalić prądem ostrą utratę krwi, oparzenia choroby;
 • w celu zwiększenia przepływu krwi kapilarnej (profilaktyczny);
 • chorób zakaźnych, które towarzyszą ostrego zaostrzenia przewlekłego zapalenia i zatrucia;
 • choroba Raynauda;
 • zwiększenie żylnej i tętniczej krążenia profilaktyczne;
 • zakrzepowe leczenie zakrzepicy i endarteritis;
 • w okresie pooperacyjnym;
 • do przedoperacyjnego przygotowania.

Przeciwwskazania

Jeżeli jakiekolwiek odchylenia nie można stosować leku „Reosorbilakt” (200, 400 ml)? Zgodnie z instrukcjami, przeciwwskazania Reporting Tools są następujące stany:

 • alkaloza;
 • Jeżeli pacjent jest przeciwwskazane infuzji dużych ilości cieczy (na przykład, choroby zakrzepowo-zatorowej, udar dekompensacji krążenia, nadciśnienie trzeciego stopnia);
 • Nadwrażliwość na substancję leczniczą.

Należy również zauważyć, że leki przepisane raportowania ze szczególną ostrożnością u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby, krwotoczne zapalenie okrężnicy i choroby wrzodowej.

Dawka leku i sposobu jego stosowania

Podczas spalania, pourazowe, pooperacyjne hemolityczna i wstrząsy zakraplacz „Reosorbilakt” jest przypisany raz w objętości 600-1000 ml.

Przewlekłe zapalenie wątroby, w dawce leku wynosi 400 ml.

W przypadku ostrego krwawienia lek przepisywany 1500-1800 ml.

Po operacji, a także jako leki przedoperacyjne infuzji podawano w objętości 400 ml. Postępuje się codziennie przez 4-5 dni.

W przypadku odchyleń tromboobliteriruyuschih naczyń krwionośnych, lek podaje się w ilości 8-10 ml na kg masy ciała pacjenta. Lek jest podawany przez jeden dzień kroplówki. Czas trwania leczenia wynosi do 10 wlewów.

Dzieci poniżej szóstego roku środków zaleca się użycie częstotliwości dawkowania z 10 ml na kg masy ciała. Dzieci od lat 6 do 12 leku podawanego w połowę dawki dla dorosłych.

skutki uboczne

Czy skutki uboczne leku „Reosorbilakt”? Analogi i większość środków są prawie nigdy nie stają się przyczyną działań niepożądanych. Jednak w niektórych przypadkach pacjenci mogą nadal występować zasadowica i reakcje alergiczne, takie jak świąd i wysypka skórna.

Charakterystyka leku

Oglądane lek powinien być stosowany wyłącznie na receptę. Ponadto, roztwór powinien być podawany pod parametrów sterowania elektrolitów we krwi i równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, jak również w wątrobie.

Ze szczególną ostrożnością ze względu na leki przepisane pacjentom z calculous pęcherzyka żółciowego.

Terminy, metody i warunki składowania

Oglądane medycyna odnosi się do listy B. Lek należy przechowywać tylko w ciemnym, suchym i niedostępnym dla dzieci. temperatura przechowywania lek jest od 5 ° do 26 ° C data ważności – dwa lata. Po tym okresie lek stosowanie jest zabronione.

Lek „Reosorbilakt”: cena i analogi

Synonimy i analogi narkotyków „Reosorbilakt” są sprzedawane we wszystkich aptekach. Wśród najbardziej rozpowszechnionych i skuteczne środki są następujące preparaty: „Sorbilakt” „chlorek potasu” „Chlorek potasu bufus” „chlorek wapnia” „Konsola”, „Kormagnezin”, „Custodiol” „siarczan magnezu.”

Ile jest leczniczy rozwiązanie „Reosorbilakt”? Cena to oznacza w aptekach może być różna dla różnych powodów. Jednakże, w takim preparacie wynosi średnio około 200 rubli (200 ml).

Recenzje leków

Zgodnie z reakcji roztworu pacjentów lek „Reosorbilakt” skutecznie leczy ostrą utratą krwi, posocznica, spalania, chorób zakaźnych, jak również eliminuje prądem. Inną zaletą tego leku jest to, że prawie nigdy nie powodują skutków ubocznych. Chociaż w niektórych przypadkach nadal wywołuje reakcje alergiczne.