711 Shares 4427 views

Ogólnie przyjęte zasady basenie

W tym artykule będziemy mówić o zasadach basenie. Zastanów się, co jest potrzebny do nauki pływania i na co zwracać uwagę podczas kursu na wodzie. Przestrzeganie zasad odwiedzicie basen, można uczynić Państwa pobyt w miejscu, bezpieczne i wygodne.


zaświadczenie lekarskie

Warunkiem odwiedzając instytucje publiczne jest dostępność medycznych dokumentu potwierdzającego brak chorób zakaźnych. Pomoc w basenie przedstawionym zakładów pracowników na pierwszej wizycie. Co do zasady, to pozostaje ważne przez okres sześciu miesięcy. Jednak istnieją prywatne baseny, personel, który może wymagać aktualizacji odniesienia dla przejścia mniejszy okres czasu.

Pomoc w basenie są wydawane przez ośrodki zdrowia rejonowych lub prywatnych centrów medycznych. Niektóre kluby fitness, które oferują basen, są w stanie lekarza, którzy mogą za niewielką opłatą do przeprowadzenia niezbędnych badań i wydania dokumentu odpowiedniego do odwiedzenia miejsc.

Co trzeba mieć w posiadaniu, idąc na basen

Basen rządzi wizyty sprawiają odwiedzającym podjąć następujące zagadnienia:

 • gumową nakładkę;
 • kostium kąpielowy;
 • ręczniki;
 • kapcie;
 • loofah oraz mydło.

Basen rządzi razy

Według ogólnie przyjętych norm zachowania w wodzie pływaków są wymagane, aby utrzymać się w prawo. W tym przypadku, ruch w basenie jest zawsze w przeciwnym kierunku. Podczas ruchu toru wyprzedzić przedni żagiel jest konieczne po lewej stronie.

Wakacjach odwiedzający umywalka między pływa jest dozwolone tylko w narożnikach miski. To sprawia, że nie można stworzyć przeszkody dla osób poruszających się na torach, wykonuje obrót.

Aby zwolnić dróg oddechowych nagromadzonych płynów, konieczne jest użycie specjalnego odwadniania rynny. Takie urządzenia są dostępne w każdym zbiorniku. Niestosowanie się do zasad, w szczególności, dmuchanie nosa i plucie do wody jest szorstki naruszenie.

Basin Goście nie mogą naciskać podczas rejsu. Zabronione skakać także od stołów i półek, aby przylgnąć do pływaków, które oddzielają poszczególne utwory.

Odwiedzenie zasad basen nałożyć ograniczenia dotyczące ustanowienia hałasu, prowadzenie rozmów. Ponadto nie dostarczają fałszywych sygnałów o potrzebie pomocy personelu.

Bezwzględne przeciwwskazania do odwiedzenia basen

Zasady Basen zakazać razy, aby przejść do tych miejsc, do ludzi, którzy cierpią z powodu następujących chorób:

 • padaczka;
 • łuszczyca;
 • gruźlica;
 • zmian ropnych skóry i tkanki miękkiej;
 • robaczycy;
 • chorób grzybiczych.

Zasady dla nieletnich

Nieletni z zastrzeżeniem szczególnych zasad basenie. Według SanPiN, temperatura powietrza i wody, która jest utrzymywana w misy basenów publicznych, a także głębokość nie nadaje się do kąpieli dzieci poniżej 3 lat. Później dzieci mogą korzystać z kąpieli, ale tylko w towarzystwie rodzica lub dorosłego opiekuna.

FYI odkryty basen, a także kryty, wymagają przedstawienia dokumentów potwierdzających dziecko osiągnie właściwego wieku. Odpowiedzialność za zdrowie i życie małoletniego będzie całkowicie leżą na osobę towarzyszącą mu.

Przebranie dziewczęta starsze niż 4 lat w męskiej szatni jest zabronione. To samo odnosi się do chłopców w tym samym wieku w damskich szatniach.

Dzieci w wieku od 7 do 13 lat, którzy uczą się pływać, mają prawo do korzystania z basenu w grupach bez nadzoru rodzicielskiego. Maluch Bezpieczeństwo zapewnia trener. Dlatego dzieci muszą bezkrytycznie słuchać jego poleceń i rozkazów. Systematyczne naruszanie dyscypliny małoletni mogą zostać usunięte z sesji w basenie, bez rekompensaty kosztów subskrypcji.

pomocnych wskazówek

Zanim odwiedzicie basen zaleca się:

 1. Plac posiłek, korzystnie 1,5-2,5 godziny przed rozpoczęciem zajęć. To daje energię potrzebne do komfortowego lekcje pływania.
 2. Unikaj korzystania z czosnku i cebuli. W wyniku tych działań mogą doświadczać dyskomfortu jako pływak siebie, i innych użytkowników basenu z powodu rozprzestrzeniania się zapachów.
 3. Przed zanurzyć się w wodzie, umyć ciało wodą z mydłem lub żelem pod prysznic. Zmyć niezbędne kosmetyki, kremy, jeśli na skórze, należy usunąć plastry, bandaże.
 4. Zrobić małą rozgrzewkę. To spowoduje napięcia mięśniowego, ogrzać je i pozbyć się niepotrzebnych urazów.

Konkludując

Tutaj zbadaliśmy ogólnie przyjętych zasad postępowania w basenie. Na koniec chciałbym powiedzieć kilka słów o wyborze tory pływackie. Tutaj należy kierować się własnym prędkości ruchu. W większości basenów ekstremalny tor zarezerwowany dla początkujących i dzieci, którzy czują się niepewnie w wodzie i trzeba zamknąć stronę, na której można pobrać w dowolnym momencie. Z kolei centralny utwór przeznaczony dla doświadczonych pływaków. W związku z tym, zaleca się dla początkujących, aby nie uczynić firmę doświadczonym sportowców, zwłaszcza sportowców, są połączone z autokaru lub pracy nad indywidualnym programem. Po tym wszystkim, stworzenie takiej ingerencji może być również powodem do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego.