722 Shares 6456 views

Dlaczego nie mogę pobrać aplikacji z Play Market i jak go naprawić?

Problemy z gadżetami mobilnymi – zjawisko dość powszechne. Pomimo tego, że system operacyjny "Android" ma przeważającą większość pozytywnych opinii, jest on także tworzony przez zwykłych ludzi, co oznacza, że nie będzie można uniknąć problemów i błędów. Dzisiaj porozmawiamy o tym, dlaczego nie pobierać aplikacji z Play Market i naprawiać tego irytującego nieporozumienia.


Pamięć

Często rozwiązanie problemu leży na powierzchni. Na przykład w internecie często zadawane są pytania: "Dlaczego nie są zapisywane aplikacje z Play Market?" Nie ma wystarczająco dużo pamięci. Zwykle pytania są zadawane przez użytkowników, którzy wcale nie rozumieją technologii. Jeśli masz podobny błąd, istnieją dwa sposoby rozwiązania .

 1. Wyczyść pamięć telefonu. Być może rozmiar aplikacji jest za duży.
 2. Sprawdź ścieżkę instalacji aplikacji i zmień ją tak, aby instalacja była wykonana na wymiennej karcie pamięci.

Dzięki temu można uniknąć problemów z brakiem miejsca na urządzeniu. Istnieją jednak inne powody, dla których nie można pobierać aplikacji z Play Market.

Czyszczenie

Jeśli Play Market daje niezrozumiały błąd, użytkownik powinien wykonać następującą instrukcję:

 1. Przejdź do ustawień telefonu.
 2. Wybierz zainstalowane aplikacje.
 3. Znajdujemy trzy procesy – Market Google Play, "Usługi dla Google Play" i Google Services Framework.
 4. Dla wszystkich trzech należy wykonać trzy kolejne operacje – zatrzymaj, wyczyść pamięć podręczną, usuń dane i usuń aktualizacje.
 5. Następnie przejdź do ustawień konta i usuń wszystkie zaznaczenia obok synchronizacji.
 6. Zrestartuj urządzenie.
 7. Zwróć wszystkie wcześniej zmienione ustawienia.
 8. Ponownie uruchom komputer.

Po wykonaniu tych czynności "Play Store" należy przywrócić do swoich możliwości operacyjnych.

Moje konto

Jest jeszcze jeden powód, dla którego aplikacje nie są pobierane z Play Market. Może to wynikać z ustawień konta. W celu rozwiązania problemu w tym przypadku należy spełnić jeden z następujących dwóch zaleceń.

 1. Dodaj drugie konto Google i użyj go, aby spróbować pobrać to, czego chcesz. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wróć do starego konta i uruchom aplikację, której potrzebujesz. Dane w nim są już dostępne.
 2. Inną opcją jest usunięcie całego konta. Następnie wyczyść dane aplikacji, tak jak wskazano w pierwszym akapicie artykułu. Następnie wykonaj następny restart. I wreszcie utworzyć nowe konto. Teraz muszę zrobić wszystko.

System

Jeśli nadal nie rozumiesz, dlaczego nie można pobierać aplikacji z Play Market do telefonu, być może będziesz musiał przestrzegać tych zaleceń. Możesz zrobić jedną z dwóch.

 1. Sprawdź, czy aktualizacje systemu nie są "najmniejsze".
 2. Dokonaj pełnego "twardego resetu" urządzenia i przywróć ustawienia fabryczne.

Obie metody opierają się na fakcie, że wielu użytkowników próbuje dowiedzieć się, dlaczego aplikacje nie pobierają z PlayMarket, pojawiły się błędy po tym, jak urządzenie zaktualizowało wersję systemu operacyjnego. Szczególnie często dzieje się to w "Samsung". Więc bądź reflash gadżetu lub czekaj na producentów, aby zwolnić poprawkę lub poprawki dla swojego modelu.