320 Shares 7717 views

Strach Potu

Artykuł nie sugeruje sposobów walki z nimi, gdyż każde dziecko jest osobiste, ale ujawnia tylko niektóre z ich możliwych przyczyn.


To dość powszechne strach przed dzieckiem związane z przejściem do toalety na wiele, dziecko może być spowodowane przez kilka powodów. Mogą być zarówno psychiczne, jak i fizyczne:

– w pewnym momencie dziecko miał biegunkę, a dorosły, widząc to, był bardzo podekscytowany iz przerażeniem w jego oczach zaczął jęczeć i płakać nad tym wydarzeniem. Dziecko, pod wrażeniem paniki, na późniejsze pragnienie, aby iść do poke, po prostu boi się uzyskać ten sam wynik i odpowiednią reakcję, biorąc pod uwagę płynne krzesło jako coś złego i strasznego. Aby temu zapobiec, należy unikać takiej sytuacji od początku, odpowiednio reagować na kale dziecka. Jeśli tak się stanie, musisz ciężko pracować, aby nie wierzyć dziecku w przeciwieństwie, nawet przez własny przykład.

– dziecko słyszało od kogoś dorosłego, że przez długi czas nie można siedzieć w garnku (jelita upadnie, kapłan będzie się trzymał, martwił się itd.), Po czym może zacząć bać się usiąść na nim nawet przez kilka minut, ponieważ nadal jest dla niego trudne Orient w czasie, co znaczy "długi czas na siedzenie" dla niego nie jest całkowicie jasne. Dziecko będzie się obawiać garnka jako takiego, dziecko postrzega jako zagrożenie, które może mu zaszkodzić. Zamiast zastraszania, najlepiej wyjmij dziecko z puli po tym, jak odejdzie, obiecując coś ciekawego (gra, kreskówka, cukierek). Chęć siedzenia w garnku z nim nie pozostanie, ale nie będzie się go obawiać.

– związane z fizycznym bólem, które pojawiło się podczas opróżniania, psychologiczny lęk przed ponownym wystąpieniem tego bólu. Dziecko się boi, że za każdym razem poczuje ten ból, starając się temu zapobiec, chce całkowicie wyrzec się puli i odmawia kroczenia. Dziecko mogłoby mieć pęknięcia w odbytu. Możesz je traktować w domu – kremy, maści. Ale nadal, w przypadku bólu, lepiej skonsultować się z proktologiem. Jeśli dziecko się wyleczy, ale strach przed bólem pozostaje, to długoterminowe rozmowy i wyjaśnienia pomogą w delikatnym i łagodnym tonie lub psychologiem dziecięcym.

– Czasami pojawia się strach przed przedszkolem, gdzie nauczyciel lub niania może powiedzieć dzieciom, że nie idą dużo do ogrodu, ale robią to w domu. A jeśli dziecko zdarzy się, że opróżnił się w przedszkolu, nieuczciwych robotników, którzy są leniwi lub niechętni czyścić po tym, jak ich małe uczniowie zostają potępieni i karani za "nieposłuszeństwo". Stopniowo strach zostaje przeniesiony do domu, jest uwarunkowany obawą przed karaniem i rodzicami. Drugą stroną monety jest to, że dziecko może rozwinąć choroby, zaparcia wynikające z przymusowego zatrzymywania kału w organizmie.

Bądźmy w miarę możliwości, powinniśmy bardzo uważnie potraktować ten delikatny problem, ponieważ błędy popełnione początkowo są bardzo trudne do rozwiązania, aw przyszłości mogą rozwinąć się w ogromne problemy związane z kompleksami, zaufaniem, charakterem dziecka.