329 Shares 5607 views

Jak oszczędzać wodę w mieszkaniu: wskazówki

Pewnego dnia każdy z nas zaczyna się zastanawiać, jak oszczędzać wodę. Mówimy nie tylko o zmniejszenie zapłaty rachunków za media, ale także na zachowanie rezerw słodkiej wody na naszej planecie. Istnieje wiele porad i sztuczek, aby zmniejszyć zużycie wody, są one dość proste i trywialne, a korzystanie z nich może być znaczne oszczędności bez narażania się.


Główne zalecenia dotyczące oszczędzania wody

1. Nie zostawiaj kran podczas mycia zębów, golenia, mycia rąk, naczynia i inne działania.
2. Rozpocznij wpisywanie zimną wodę, która płynie z kranów w czasie, gdy czekasz na jego ogrzewania. W przyszłości mogą być używane do napełniania zbiornika lub nawadnianie.
3. Ostrożnie trzeba zobaczyć i sprawdzić układ przecieki wody, w szczególności w odniesieniu do lufy toaletowego i mikserów. Jeśli wykryto problemy, to na pewno trzeba się zająć.

Dźwigi, które pomagają oszczędzać wodę

Za małe spożycie może być zainstalowanych zaworów, oszczędność wody, z których istnieją trzy typy:
1. Mixer z aeratora po włączeniu dodaje małe bąbelki w wodzie. To z kolei zmniejsza rozpryskiwania kropli. Ciśnienie i skuteczność prania w pełni zachowana, a ilość środków jest zredukowana o 20%.
2. Termostat specjalizuje okienek, która nie pozwala na przepływ wody, aż strumień nie jest podgrzewana do wymaganej temperatury. Dzięki temu urządzeniu można zapisać kilka litrów na uruchomienie.
3. Dotknij mikser jest dość drogie, ale jego wydajność jest 50-70% więcej niż jego poprzednicy. Zasada działania tego urządzenia polega na tym, że gdy ramię jest podnoszony lub naczynia pod kranem, to zaczyna działać.
Dla tych, którzy myślą o tym, jak oszczędzać wodę w mieszkaniu, dostępność nowoczesny mikser po prostu niezbędnej decyzji.

Ekonomiczny przywiązanie do dźwigu

Każdy wie, że dziś trzeba oszczędzać wodę, za które producenci mają pochodzić z ograniczeniem dyszę. Jest on umieszczony w taki sposób, że strumień przepływa pomiędzy pierścieniem uszczelniającym i koła zębatego.

Jeżeli nie ma ciśnienia, pierścień uszczelniający odpręża, w przypadku wzrostu ciśnienia otwarcia kranu i spłaszcza się, zamykając w ten sposób koło zębate i zmniejszania przestrzeni dla przepływu wody. Po zmniejszeniu ciśnienia, to zaczyna się otwierać przestrzeń przepływu.

W standardowej wielkości dysz, to może być wykorzystywane do wszelkiego typu mieszalnika. To nie zmieni wyglądu dźwigu, to jest bardzo łatwe do zainstalowania. Urządzenie to pomoże kilka razy, aby zmniejszyć zużycie wody i przyczyniają się do oszczędności rzędu 40-50%. również ustawić stałe ciśnienie, pomimo faktu, że ciśnienie jest regularnie zmieniane.

Dlaczego muszę ustawić miernik w celu uwzględnienia wody

Każdy chce płacić mniej za media, ale nie każdy wie, jak oszczędzać wodę na ladzie, i czy jest to uzasadnione, aby zapisać. Poprzez zastosowanie wodomierza będzie musiał zapłacić tylko za faktyczne zużycie i nie kosztował stan norm.

Po skonfigurowaniu indywidualnego miernika, nie można się martwić o to, co trzeba zapłacić za straty wody przed obcymi wypadków, przecieki ze źle pracujących kurki z sąsiadami lub rur Intra.

Po zainstalowaniu wodomierza, można pomyśleć o tym, jak oszczędzać wodę na ladzie płacić mniej. Jak można zaobserwować w praktyce, jedynie 74% – przydatne spożycie wody, podczas gdy pozostałe 26% – straty. Najbardziej skuteczną metodą radzenia sobie z nimi jest rachunek, który jest dostarczany przez samego konsumenta. Jak pokazują liczne badania, po instalacji liczników widać zmniejszenie wydatków konsumpcyjnych.

Jak oszczędzać wodę za pomocą urządzeń technicznych

Chciałbym zapytać w jaki sposób można oszczędzać wodę, częściowo uratować budżet rodzinny. Aby to zrobić, istnieją urządzenia techniczne, które pożądane jest, aby mieć pod ręką.
1. W kuchni ustawić powłokę, która ma dwie palety. To sprawia, że możliwe jest znaczne zmniejszenie zużycia wody w mycia naczyń w tym samym, a drugie płukanie go z roztworem mydła.
2. Najlepiej jest użyć mieszacze jednouchwytowe. W tych zaworów następuje znacznie szybszy proces mieszania zimnej i ciepłej wody.
3. Dla duszy trzeba kupić Konewka z małymi otworami i powiesić go trochę mniejsza niż zwykle.
4. Jeżeli istnieją plany zakupu pralki lub zmywarki, wskazane jest, aby wybrać tylko te elementy z zużycia wody klasy AA.
Początkowo może się wydawać, że te metody tylko zwiększa koszty, ale faktycznie pomaga zachować dobre zasobów wodnych.

Jak zapisać w łazience

Łazienka – to jedno z tych pomieszczeń, gdzie zużycie wody jest największe, więc ważne jest, aby wiedzieć, jak oszczędzać wodę w tutaj.
– Przechowywać zawór otwarty sposób ciągły w czasie mycia rąk, golenia i szczotkowanie zębów.
– Większość wziąć prysznic zamiast kąpieli.
– Nie ma potrzeby, aby zaoszczędzić pieniądze na urządzeniach domowych. Mycie stare maszyny modelowe użyć dużo więcej wody.
– Get prysznic, który ma małe zużycie zasobów.
– Pre-moczyć ubrania przed praniem, eliminuje kłopotów później.
– Przed przystąpieniem do mycia naczynia moczyć go użyć takiej sytuacji znacznie mniejsze zużycie.
– W zmywarce, korzystanie z trybu oszczędzania wody.

Zastosowanie głowic prysznicowych oszczędnych

Jeżeli naczynie 5 litrów może być napełniona w ciągu 25 sekund, to wymagane jest, aby zainstalować dyszę minimalnego otwory, przez które zatrzymane aż do 50% wody. Innym rozwiązaniem jest zapisanie gorącą wodę i zimno, Głowa prysznicu, przy czym aerator jest zintegrowana, to wypełnia pęcherzyki strumienia powietrza. Dzięki temu urządzeniu, można zmniejszyć zużycie wody o około trzy razy bez utraty jakości strumienia. Tak, że koszt prysznicem 5 minut nie będzie 100 litrów, a tylko 30. Zastosuj w swoim mieszkaniu gadżetów takich – i pytania na temat jak oszczędzać wodę, zniknie.

Co zrobić, aby płacić za wodę jest mniejsze

Niektórzy ludzie uważają, że ci, którzy wiedzą, jak oszczędzać wodę na ladzie, będą płacić mniej. Wielu mieszkańców domów i mieszkań byli przekonani, że miernik jest, oczywiście, pomaga, ale nie może rozwiązać wszystkich problemów. Woda jest najważniejsza koszty zależą od ludzkiej kultury konsumpcji, jak również obecności mieszkańców dokładne i staranne podejście do wody.

Wiele otwarty zawór całkowicie lub częściowo, aby po prostu umyć ręce, ale jest na tyle niewielka strużka. Teraz spójrz na swoje wpływy – i tam można zobaczyć, że woda – jest to jeden z najbardziej kosztownych pozycji wydatków. Jak mogę to naprawić?

Aby zrozumieć, w jaki sposób mogą oszczędzać wodę, najpierw obserwować krewnych. Według tej zasady jest proste wystarczy podnieść swój program do zarządzania, w tym środków finansowych.

Ściśle monitorować prawidłowe działanie urządzeń sanitarnych – jest głównym źródłem utraty wody. Można to sprawdzić za pomocą wskaźników, które są na ladzie, jeśli się poruszają, to gdzieś tam jest wyciek. Nowoczesne dźwigi, których wewnętrzne metalowe części zamiast elastycznej uszczelki, nie mówiąc zapomnieć o kapie z nich.

Nie trzeba włączyć mikser na 100%, często brakuje trochę uchylone. Dość mocno zamknąć kurki i zawsze przyzwyczaić członków jego gospodarstwa domowego.

Ustaw dom prostowania łopatkę, dysza napowietrzania i perlatory. Przy ich użyciu można znacznie zmniejszyć zużycie wody. Dzięki tym zasadom nie jest trudno uzyskać dobre oszczędności. Jednak głównym czynnikiem w odpowiedzi na pytanie, jak oszczędzać wodę, uważany jest zmiana nawyków osobistych.

Najważniejsze wskazówki dotyczące oszczędzania wody

W życiu codziennym, istnieją wskazówki, jak oszczędzać wodę w mieszkaniu, co znacznie obniży koszty.
1. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy podana rekompensaty za zainstalowanych urządzeń w mieszkaniu lub domu. W niektórych regionach, to jest wspierane przez państwo. Istnieją pewne obszary, które są na zakup ubikacji z podwójnego spłukiwania przyznawane zniżki dla kupujących i sprzedawców sprzedaje tańsze, a nawet dała aeratorów prezent na kranów i głowic natryskowych, które mają niewielki strumień.
2. Jeśli obszar, w którym mieszkasz, jest mała ilość wody, należy sprawdzić racjonalnego zużycia paliwa i ograniczenia.
3. Rozmawiaj z ludźmi w gospodarstwie domowym i postarać się, żeby stanąć w gospodarce.
4. Woda, która pozostaje po przemyciu, mogą być stosowane do mycia samochodu, a otrzymany po mycia owoców i warzyw, w przyszłości mogą być przydatne do pracy w ogrodzie.
5. Nie zapomnij o prawidłowej utylizacji materiałów niebezpiecznych, takich jak środki czyszczące, baterie, nawozy, lampy fluorescencyjne, pestycydów i oleju silnikowego. Są to wszystko dobre, oczywiście, nie mają wpływu na ochronę wody, ale są one bardzo ważne dla bezpieczeństwa i czystości istniejących źródeł.
Dbać o naturę i nie pozwalają na jego zniszczenie, oszczędzać wodę. Zdjęcia, które czasami można włączyć ludzkiej świadomości. Bądź wyczulony na cennych zasobów naszej planety.