218 Shares 4708 views

Balsam Shostakovskiy: instrukcja obsługi, opinie

Co jest potrzebne balsam Shostakovskiy? Instrukcje użytkowania i wskazania tego leku zostaną opisane później. Dowiesz się również o tym, co pacjenci mówią o tym narzędziu, jakie składniki są częścią tego, czy jest balsam skutki uboczne i przeciwwskazania.


Opis pakowania i kompozycja

Shostakovskiy balsam jest w postaci lepkiej cieczy o grubości i jasnożółtej ostrym konkretnego zapachu. Jest nierozpuszczalna w wodzie i nie zagęszczać i nie wyschnąć na powietrzu.

Oglądany lek miesza się dobrze z olejów (w dowolnych proporcjach), ciekła parafina, chloroform, eter etylowy, butylowy i izoamylowy alkoholi. W sprzedaży chodzi w butelkach z ciemnego szkła, które są umieszczone w kartonach. Składnik aktywny leku jest polivinoks.

Farmakologia leczniczy balsam

Jak działa lek „Vinylinum” (Shostakovskiy balsam)? Przewodnik informuje, że środek leczniczy, który posiada otaczającej, antybakteryjne i działanie przeciwzapalne i wspomaga gojenie ran i oczyścić i różne choroby wrzodowej.

Główną substancją tego leku jest polivinoks. Jego właściwości przeciwbakteryjne hamują wzrost i rozwój szkodliwych mikroorganizmów.

Balsam Shostakovskiy jest taka, że jest w stanie zapewnić i działanie lecznicze. Efekt ten jest związany z zasłaniającą i regeneracyjnych właściwości leku. Stosowanie tego leku znacząco zmiękcza blizny, rany lub owrzodzenia, a dopiero następnie przyczynia się do ich uzdrowienia.

„Vinylinum” i ma działanie przeciwbólowe (lokalne).

wskazania balsam

Na co użycie celem balsam Shostakovskiy? Przewodnik informuje, że lek ten jest stosowany miejscowo. Chociaż w niektórych przypadkach może to być mianowanych i do podawania doustnego.

Tak, wskazania do stosowania zewnętrznego tego leku są następujące choroby:

 • wrzody na tkankach miękkich, carbuncles, oparzenia, czyraki;
 • odmrożenie, owrzodzeń troficznych, świerzb, zapalenie skóry, strepto-stafilodermii;
 • hemoroidy, zapalenie sutka (lub tzw ropne zapalenie sutka), zapalenie jamy ustnej, porażka posleluchevye (w onkologii), zapalenie dziąseł, przyzębia, zapalenie języka;
 • leukoplakia (śluzówki szyjki macicy), biegunka, podrażnienie jamy ustnej, który jest pokazany na tle stosowania wymiennych protez;
 • szczeliny odbytu, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

W jakich zeznania mogą być przyjęte do balsamu Shostakovskiy? Instrukcja mówi następujących chorób:

 • wrzodziejącego zapalenia żołądka;
 • hyperacid żołądka (zwiększona kwasowość);
 • choroba Crohna ;
 • wrzodziejącego zapalenia żołądka;
 • wrzodziejące choroba przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania został Shostakovskiy balsam? Użycie tego narzędzia jest zabronione, jeżeli:

 • choroby wątroby, pęcherzyka żółciowego i;
 • choroba nerek;
 • karmienie piersią;
 • w dzieciństwie (tylko jamy ustnej);
 • ciąża;
 • występuje nadwrażliwość na lek.

Balsam Shostakovskiy: instrukcje użytkowania

Jak stosować lek w pytaniu? Zgodnie z instrukcją, może on być stosowany zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.

Do użytku zewnętrznego balsam stosuje się do tkaniny lub bezpośrednio na powierzchnię rany. W takim przypadku, lek stosuje się w czystej postaci (to znaczy nie rozcieńczony) lub w postaci roztworu 20%, w każdym oleju roślinnego (olej z dzikiej róży, olej z rokitnika zwyczajnego, itd.). Często lek stosuje się jako maść. W tym celu jest ona wstępnie z innych past, żeli i kremów.

Wewnątrz tego leku brać nierozcieńczony przez 5,5 godziny po lekkim posiłku. Nawiasem mówiąc, często lek do stosowania doustnego i kapsułek.

W niektórych przypadkach „Vinylinum” balsam podawać proktoskopów (specjalnego urządzenia przeznaczonego do badania jelita grubego) lub doodbytniczego strzykawką przez gumowej rurki (na mikroklizm).

Aktywny lek odbytnicy podawać gruszki (guma). Jako środki terapeutyczne preparatów do wlewów stosuje się czysty lub rozcieńczony w połowie z oleju rybnego.

Jeśli dawka jest połknięcie balsam Shostakovskiy 1 łyżeczki do pierwszego i wszystkich kolejnych dniach leczenia. Przebieg leczenia może trwać 17-20 dni (na przykład choroba wrzodowa) lub 11-12 dni z błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości lub zgagę.

Jeśli chodzi o „Vinylinum” w kapsułkach, a ta postać leku jest określony w sposób następujący: trzy kapsułki po 5,5 godziny po lekkim kolacji w pierwszym dniu leczenia, a wszystkie następne – pięć kapsułek. Czas trwania leczenia – 18-20 dni.

Co do stosowania lewatywy Balsam Shostakovskiy? Przewodnik mówi, że przez proktoskopów aktywny lek należy podawać na 20-40 ml. Gdy microclyster pomocą 20-30 ml produktu na 10 dni.

W odniesieniu do lewatywy terapeutyczne dla nich za pomocą około 100 ml czystej lub w mieszaninie z olejem rybnym balsamu dwa razy w tygodniu przez jeden miesiąc.

Działania niepożądane po zastosowaniu balsamu

Z zastrzeżeniem wszystkie dawki zostały przepisane przez lekarza, skutki uboczne nie występują. Jednakże, przy zwiększonej ilości leku, u pacjentów mogą przejawiać reakcje alergiczne, takie jak swędzenie, zaczerwienienie lub wysypka (pokrzywka).

leczenie dzieci

Czy to możliwe, aby dać dzieciom Balsam Shostakovskiy? Przewodnik informuje, że doustne dzieci lek ten jest przeciwwskazany. Jednak jest ona często stosowana w pediatrii w leczeniu zapalenia jamy ustnej. Zastosuj ten lek powinien być tylko na zlecenia lekarza, po wszystkich zaleceń.

Aby wykonać procedurę należy zwilżyć czystą ściereczką z gazy balsam, a następnie nałożyć cienką warstwę na dotkniętą błony śluzowej jamy ustnej. Uchwyt rany pożądany sposób po 120 minutach piersią dziecko (trzy razy dziennie).

Poprawa stanu zdrowia pacjenta przychodzi dość szybko. Jednakże, leczenie należy kontynuować aż do całkowitego zniknięcia wszystkie bolączki. Jeśli wynik leczenia, i nie został sprawdzony, tydzień po podaniu leku należy ponownie zwrócić się do pediatry.

Nie zaleca się stosowania tego preparatu dzieci reakcji alergicznych każdego leku, a także w obecności choroby nerek i wątroby, pęcherzyka żółciowego.

Jak stosować balsam Shostakovskiy anginę? Liczba Lekarze mówią, że leczenie takich chorób jest prowadzone w taki sam sposób, jak w leczeniu zapalenia jamy ustnej. wacika na czystej rany pręt i następnie moczy w balsamu. Po tym przygotowaniu dokładnie smarować migdałki trzy razy dziennie. Nawiasem mówiąc, wszelkie leki i antybiotyki przeznaczone do leczenia anginy go dobrze z „Vinylinum”.

Cena balsam i jej analogi

Uważany za lek jest uwalniany w aptekach bez recepty. Kupić 50 g butelka może być na 140-200 rubli i 100 g – do 280-350 rubli.

Jeśli chodzi o odpowiedniki, to znaczy, że nie są one tak dużo. Najbardziej popularne są leki takie jak „Polivinoks” i „Polivinilin-Rusfar”.

Recenzje balsam Shostakovskiy

Wszyscy pacjenci, którzy kiedykolwiek korzystali z balsamem Shostakovskiy w leczeniu bólu gardła, rany, uszkodzenia przewodu pokarmowego, a także różne oparzenia, odmrożenia, czyraki i innych, mówić o jego wysokiej sprawności. Według doniesień, że lek nie tylko zmniejsza zapalenie i obrzęk ustępuje, ale również przyczynia się do szybkiego znieczulenia i szybkiego gojenia ran, owrzodzeń i tym podobne. D.

Jakie inne zalety ma Shostakovskiy balsam? Referencje powiedzieć, że główną zaletą tego leku jest brak skutków ubocznych. Ponadto, wielu pacjentów są zadowoleni jego dostępność i stosunkowo niski koszt.