108 Shares 3009 views

Sałatka z szynką i serem – dania na każdy gust

Sałatka z szynką i serem – jest kruche, soczyste i piękne danie, które jest kochany przez dorosłych i małych dzieci. Ten przysmak jest idealny na świątecznym stole, jeśli dodać oliwki, winogrona i inne pyszne składniki w nim. Może też stać się ulubionym codziennym menu, jeśli używasz produktów dostępnych pod ręką gospodyni codziennie. W ogólności, szynką i serem są doskonale połączone ze sobą, uzupełniają się i mieszają się, co daje potrawie niepowtarzalny delikatny smak.


Przy wyborze produktów, trzeba wziąć pod uwagę różnorodność i świeżość sałatki lepiej nadaje się chude szynką i serem. W wielu receptur z serów eksperymentu dodając różne odmiany – krem, słodkie lub z serem pleśniowym. Cóż, tutaj trzeba polegać tylko na własnych upodobań. Sałatka z szynką i serem jest bardzo serdeczny i nie wymaga wiele czasu na przygotowania. Poniżej przyjrzymy się kilku receptur potraw.

W przypadku pierwszej metody potrzebie – 150-200 gramów szynki, 100 g sera stałej jakości mały papryka, pomidor sztuk 2 dla tankowania majonezu i warzywa do dekoracji. Ruszt ser, szynka pokroić w paski, pokroić na pół pierścienie pomidorów i papryki – kostkę. Sałatka lub uczynić możliwe mieszane warstwy, pierwsza – szynka, pomidory, drugi – trzeci – czwarty i pieprz – ser. Każda warstwa musi majonezu. Ale na górze, aby ozdobić swoje ulubione zioła – Pietruszka, koper lub bazylię. Możesz umieścić potrawę w lodówce do impregnacji, po pewnym czasie sałatka z szynką i serem gotowe do spożycia.

Druga metoda jest odpowiednia dla tych, którzy lubią oliwki. Do sałatki, musimy – 300 gramów szynki i sera, 3 kawałki pomidorów, 200 g oliwek, oliwy z oliwek i sok z cytryny do zdobienia, sól, pieprz i trochę zieleni. Pocięte na paski sera, pomidory – półpierścieni, oliwki – na pół (wstępnie oczyszczone z nasion) oraz szynka pocięte na kostki. Wszystkie składniki wymieszać w misce, dodać sól i pieprz, a następnie wymieszać sok z połowy cytryny i masła i polać sałatkę. Delikatnie wymieszać i podawać. Taka sałatka z szynką i serem mogą być uzupełniane majonez, jeśli nie smak oliwy z oliwek.

Trzecia metoda polega na sałatkę koktajl z szynką i serem kanapka z świeżym ogórkiem, jajkiem i słodkiej papryki. Musimy – 100 g szynki i sera na jednym kawałku ogórka i papryki, 2 jajka i majonez i sól. Pokroić w paski wszystkich produktów i sera rusztu. Sałatka z szynką i serem to warstwy: pierwsza – szynka i majonez, drugi – ogórek i majonez, trzeci – jajka i majonez, czwarty – pieprz i majonez. Dobrze, ostatnia warstwa sera jest zamknięta. Można udekorować zielenią dla dodatkowej urody i smaku.

Poniższa metoda jest chyba najbardziej niezwykłe, to bardziej nadaje się do menu świątecznego. Ta sałatka Mushroom Polana szynka. Do przygotowania potrawy, które wymagają – 200 gramów ugotowanego filet z kurczaka, 150 g szynki i serów twardych gatunków, ziemniaki – 3 kawałkach, słoik marynowanych grzybów (ewentualnie mogą być zastąpione przez inne grzyby), zieleń cebuli, soli i majonezu. Drobno posiekać kurczaka, szynkę i cebulę, starty ser i utrzeć ziemniaki i nadal to robić warstwy sałatki: Ziemniaki, kurczak, szynka, jajka, ser i cebulę. Każda warstwa trzeba majonez i trochę soli. Top pakowanej grzyby w taki sposób, aby utworzyć polanę.

I ostatnia opcja – to sałatka koktajl z pieczarkami i szynką. W tym celu potrzebujemy specjalnych okularów do sałatek. Rozłożone na dnie smażone pieczarki, szynka i jaj paski, a następnie – cięcie liści kapusty pekińskiej i cebulę, starty ser na wierzchu. Sałatka wlać majonez (można z kwaśną śmietaną) i udekorować zieleni. Wygląda to nie tylko piękne, ale bardzo apetycznie. Ilość składników powinien być w przybliżeniu taka sama, jak wskazano w innych recepturach.

Rozważaliśmy kilka opcji do przygotowania sałatka z szynką i serem. W świecie istnieje wiele różnych receptur, które są oferowane przez kucharzy i zwykłych miłośników domowej kuchni. Ale najważniejsze – to zainwestować całą swoją miłość i wyobraźni w procesie.