484 Shares 3763 views

Edytor rejestru systemu Windows: krótki przegląd możliwości i alternatyw

W systemie Windows, w przeciwieństwie do innych systemów (np, Linux), ustawień systemowych i wielu zastosowaniach nie są chronione przez zdecentralizowany, każdy w swoim pliku konfiguracyjnym, a w jednym, scentralizowanym uporządkowany sposób. W związku z tym jest czasami konieczne, aby je poprawić. Oczywiście, ostatnie stwierdzenie odnosi się tylko do zaawansowanych użytkowników, inżynierów serwisowych i administratorów systemu. Zwykli użytkownicy komputerów, którzy nie mają wiedzy na temat systemów przewodowych urządzeń opartych na najlepszy projekt z Microsoft Corporation z OS Windows (i nie zamierzają odbierać tę wiedzę) lepiej nie edytować rejestr – może to prowadzić do fatalnych następstw (utratę danych, a nawet uszkodzenie sprzętu).


Więc regedit edytor domyślny program rejestru „leży” w katalogu Windows i uruchomić za pomocą skrótu lub z linii poleceń (trzeba tylko wpisać regedit). Po uruchomieniu widzimy informację, że Registry Editor XP Windows trwa kilka małego systemu plików Ntuser.dat i Ntuser.dat.log w katalogu C: Documents and Settings nazwa użytkownika (odpowiedzialny za powstawanie gałęzi HKEY_CURRENT_USER, gdy użytkownik loguje się po raz pierwszy). Ponadto, pokrzywka rejestru są przechowywane w folderze C: Windows SYSTEM32CONFIG w plikach SECURTY (sekcja HKLMSecurity), SAM (HKLMSAM), oprogramowanie (HKLMSoftware), układ (HKLMSystem i HCC), Defaullt (HKEY_USERS.Default). Na tej ścieżce zawiera także pliki z rozszerzeniem dla dziennika gałęzi rejestru wszystkich typów, gdzie magazyn jest przeprowadzana istotnych zmian. Istnieją również kopie rejestru z krzaków przedłużenie SAV reprezentujących form w instalacji konkluzja fazy tekst.

Wszystkie aktualne wersje plików wymienionych powyżej w uporządkowany hierarchicznie widzenia przedstawiony podczas uruchamiania edytora rejestru. Załóżmy lista niektórych z jego funkcji oprócz oczywistej (zmiana różnych typów kluczy rejestru). można wyeksportować wybraną partycję lub oddział w różnych typów plików. Ten format Vilnius, zapewniając zautomatyzowane dodawanie do pliku gałęzi rejestru do innej kopii systemu operacyjnego Windows lub rejestru pliku chrząszcza, który pozwala na wykonywanie kopii zapasowych ręcznie całego systemu. Zapewnia on również możliwość konwersji w systemach Format 9x (MS Windows 95, 95OSR2, a także 98, 98SE, Me), włączając systemy operacyjne w oparciu o NT rdzenia. Ponadto, możliwe jest nagrywanie rejestru systemowego oddział w zwykłym pliku tekstowym. Wygodny w celu odzyskania innych okien funkcję Systems – możliwość załadowania gałęzi rejestru do innej instalacji i edytować je w systemie produkcyjnym. Ale trzeba pamiętać, że to połączenie nie wymaga oprogramowania oddziału lub systemu, ale losowo. Po dokonaniu zmian niezbędnych do rozładunku tego procesu kadrową oddziałów (poprzez Plik> Zwolnij gałąź Rejestru). Kolejną cechą, która zasługuje na uwagę – podgruzdka gałęzi rejestru z innego systemu (menu Plik rejestru połączyć sieć>). W tym przypadku zarówno PC (jeden z którego jest pobierany i wzywającego) powinna być częścią sieci, która ma mieć nazwę sieci i grupy roboczej, jak również dobre protokoły robocze NetBIOS. Należy również zauważyć, że musi istnieć odpowiedni poziom uprawnień.

Mamy uważane za jedne z regedit funkcji, która jest edytor rejestru Windows, brak im zdecydowaną większość użytkowników. Jednak system Windows ma już od prawie dwóch dekad – dość znaczny okres czasu. A postęp nie stoi w miejscu. programiści innych firm Napisałem kilka programów – alternatywny edytor rejestru ze zwiększonym komfortem i dodatkowych funkcji dla tych, którzy są w pracy często muszą korzystać z Edytora rejestru. Takie programy mogą znaleźć tuzin. Ale w tym artykule omówimy tylko najwybitniejszym z nich.

Registry Workshop – posiada przyjazny interfejs użytkownika można zrobić kopię zapasową i przywrócić harmonogramu.

Witap Registry Explorer – może pracować z nośników wymiennych

Registrar Registry Manager – być może w tej chwili jest najlepszy program – alternatywny edytor rejestru. Obejmuje to poręczne przyciski wyszukiwania. To daje wyniki wyszukiwania w jednym oknie. Z pomocą zakładek do dowolnego systemu, bez wyjątku, gałąź rejestru jest szybki powrót. Naturalnie, system przewiduje zniesienie wprowadzonych zmian (wielopoziomowe), funkcja kopii zapasowej. Można również edytować uszkodzone gałęzie rejestru w celu przywrócenia ich zdrowia. Należy również zauważyć, wbudowany monitoring rejestru.