133 Shares 6166 views

„Windose 10”: Czy warto instalacji? System operacyjny dla komputerów osobistych

Teraz wielu użytkowników PC systemy komputerowe są coraz częściej do czynienia z problemem „windose 10”. Czy konieczne jest, aby ustawić go jako podstawowego systemu operacyjnego, decyduje każdego człowieka. Przynajmniej eksperci Microsoftu powiedział, że będzie to prawdziwa rewolucja w świecie technologii komputerowej. Ale jak to jest prawda?

Oficjalne zwolnienie

Jeśli ktoś nie wie oficjalnie nowego „systemu operacyjnego” został przedstawiony światu dawno temu, ale stało się oficjalnie dostępny do pobrania i zainstalowania tylko z dnia 29 lipca 2015 roku.

Co jest najbardziej interesujące, twórca korporacji udał się do najbardziej bezprecedensowy krok w historii jej istnienia, dzięki czemu „top ten” wolny. Między innymi, nie można po prostu zainstalować system, ale także, aby jego aktualizacji, które wcześniej nie były dostępne w ogóle, że ta firma jest niezwykłe w ogóle. Zgadzam się, że cena tego samego „siódemka” wcześniej w Rosji, na przykład, był prawie 4 tysięcy rubli, ale teraz zredukowana do 1,090 rubli. Najprawdopodobniej, Microsoft Corp., z naciskiem na swobodny i starał się popularyzować nie tylko nowy system operacyjny, ale niektóre z ich innych rozwoju zawarte w głównej liście obsługiwanych urządzeń (w szczególności, to Xbox 360).

Proces instalacji lub aktualizacji systemu

Tak więc, „Microsoft windose 10” jest już dostępna do instalacji. Należy wziąć pod uwagę fakt, że pierwotny użytkownik jest proszony o utworzenie konta na oficjalnej stronie firmy Microsoft, uzyskać konto, dokonać aktualizacji do istniejącego systemu operacyjnego, ale nie mniej niż „Vista”, a następnie dostać się w kolejce, aby dostać prawo instalacyjny.

Jednocześnie dość trudna decyzja obejmują obecność samego Oficjalna strona wyspecjalizowanego narzędzia o nazwie Multimedia Utworzenie Narzędzie dla tych użytkowników, którzy nie chcą czekać. Utility „ciężar” z 36 MB, a po jej uaktywnieniu systemu uruchomić na istniejącej instalacji. Jednak nawet podczas procesu instalacji może być dość łatwe do pracy z otwartych dokumentów i aplikacji.

Tutaj warto rozważyć kilka chwil. Po pierwsze, w obliczu „windose 10” w wersji 64-bitowej, trzeba zwrócić uwagę na fakt, że poprzedni system, który zostanie zainstalowany lub uaktualniony, miał taką samą pojemność. Wynika to z systemu plików. Że jest na szczycie 32-bitowych systemach 64-bitowych mogą dostarczać, ale wręcz przeciwnie, nie będzie działać. Innymi słowy, FAT32 na NTFS bez formatowania dysku twardego nie jest przypisany.

Ponadto kilka wiadomo kiedy „windose 10” na komputerze jest również kwestia wolnego miejsca na dysku. Według samych twórców, dla rzeczywistej instalacji wymaga nieco ponad 3,5 GB, ale w praktyce trzeba użyć partycji dysku z co najmniej 9 GB. Wynika to tylko z faktu, że pakiet instalacyjny kopiuje nie tylko własne pliki instalacyjne, ale nadal umożliwia wycofywania produktów do poprzedniej wersji. Z grubsza rzecz biorąc, jeśli „dziesięć” jest zainstalowany na górze o tej samej „Siedem”, to Windows 7 jako podstawowej platformy zawsze można zwinąć z powrotem (przy zachowaniu pliki instalacyjne). Jeśli system jest używany przez funkcję napędu system czyszczenia z usunięciem wszystkich elementów instalacyjnych, powrócić do poprzedniej wersji po prostu nie zadziała.

Aktywacja "windose 10"

Co do aktywacji układu w zasadzie istotą tego problemu nie jest ograniczony do wprowadzenia kodu licencji, jak to było wcześniej, ale tylko do normalnej rejestracji na stronie dewelopera i utworzyć konto Microsoft.

Ale to ma problem. Po zainstalowaniu „windose 10” opinie użytkowników wskazują, że tak nie jest i po prostu usunąć wpis, zmianę lub usunięcie hasła logowania. Oczywiście, można go wyłączyć żądania dla normalnych obciążeń i budzi się z trybu uśpienia. Podobno najbardziej wsparcie, nagrywanie po zabiegu można usunąć po 60 dniach. Ale to nie jest przypadek (przetestowane przez wielu użytkowników, a odpowiedź jest jednoznaczna).

„Windose 10”: Czy warto instalacji? „Za” i „przeciw”

Z drugiej strony, system pod kątem nowych możliwości wygląda na tyle interesujący, oraz szczególne wymagania w odniesieniu do „żelaza” nie pokazuje.

Ale oto, co naprawdę potrzebuje, aby zadowolić użytkowników powiedzieć, „ósemka” jest ponownie obecny i menu przycisk „Start”. Istnieją jednak pewne zmiany. Faktem jest, że po kliknięciu na przycisk o nazwie i samego menu, które jest absolutnie wszystkie elementy są sortowane w kolejności alfabetycznej, co jest dość niezwykłe, a interfejs Metro Secondary menu, które jest obecne od samego gruntu.

Ale użytkownicy systemów komputerowych z obsługą ekranu dotykowego można przełączać między trybem normalnym a tabletki po prostu.

Jednakże, z menu pokazuje, że system ma na celu wsparcie Xbox. W menu głównym ma nawet specjalny dział. Ponadto pulpit „windose 10” nie różni się od już znanego interfejsu, które zostaną omówione później. Ale w ogóle, bez wchodzenia w techniczne aspekty funkcjonowania „dziesiątki”, wbrew powszechnej opinii, to warto powiedzieć. że z zalet systemu jest znacznie więcej niż minusów.

wymagania systemowe

Jeśli mówimy o „Microsoft windose 10” pod względem wymagań dla komponentów „żelaznych”, są one dość zaskakująco niska. Na przykład dla prawidłowego funkcjonowania ustawienia układu zaleca się, aby stosować co najmniej 2-rdzeniowego procesora 2 GB pamięci RAM, w nowoczesnych standardach, bardzo niewiele. Zgadzam się, bo nawet dziś wielu smartfonów, najwyższa kategoria może być wyposażony nawet procesory 8-rdzeniowe połączeniu z 3-6 GB „RAM”.

interfejs

Po pierwsze spojrzenie na „windose 10” w języku rosyjskim to nic specjalnego, z wyjątkiem menu „Start”, nie jest oczywiste.

Oddzielnie, warto zauważyć, że w nowym systemie projektanci domyślne całkowicie opuszczony wykorzystanie elementów trójwymiarowych. Ten „samolot” jest nieco oszołomiony na początku (zwłaszcza tych, które są stosowane, na przykład, do systemu Windows XP lub interfejsu Aero w „Siedem”), ale po kilku dniach można się przyzwyczaić do niego szybko.

Pasku szybkiego uruchamiania pojawił się ikona „Explorer”, zespół prezentujący problemy i wyszukiwarkę, nie wspominając ikonę przeglądarki internetowej, która, nawiasem mówiąc, został poddany dość dramatyczną zmianę.

Nowa przeglądarka internetowa

W „dziesiątce”, że wielu użytkowników może być bardzo zadowolony, twórcy porzucili użycia Internet Explorer domyślnie do surfowania po sieci World Wide Web. Nowa przeglądarka nazywa krawędzi i stają się bardziej wygodne, chociaż otwarcie strony startowej na karcie zalecanej trwa długo.

Ale to nie oznacza, że ta sama „Explorer” nie jest tutaj. Można go znaleźć w podstawowej części programu lub w tym samym „Explorer”. Ale teraz to nie o to chodzi. Podczas testowania tej samej krawędzi, obecna w „windose 10”, opinii użytkowników powiedzieć, że nowa przeglądarka jest teraz znacznie szybciej i sprawniej. A to, nawiasem mówiąc, potwierdzone przez oficjalnych danych dostarczonych przez niezależnych ekspertów testowania oprogramowania. Fakt, że krawędź była w stanie obejść wszystkie znane do tej pory na wydajność systemu, a nawet wyprzedza takich gigantów jak: Opera, Google Chrome, Mozilla Firefox, nie licząc innych wydarzeń.

Jedyną rzeczą, która powoduje uzasadniony sceptycyzm jest wzmocniona w wyniku interakcji z oprogramowaniem antywirusowym. Problem polega na tym, że sama przeglądarka może blokować pobieranie z sieci wymiany plików lub Turbobit typu peer to peer, i, po prostu, potok trackerów. W tym przypadku, nawet w nie normalny ochrona zamknięcie antywirusowego. Przeglądarka po prostu „odpoczynku” na fakt, że źródło to jest potencjalnie niebezpieczne. Jak wynika obejść takich ograniczeń może być dość elementarnych, w tym załadunku w innym programie.

dostępność

Ciekawą innowacją jest dostępność inteligentny asystent Cortana. Użyj go nie wszystko, ponieważ większość użytkowników jasno zrozumieć, że aktywacja „windose 10” nie jest wymagane, może być do czynienia z faktem, że większość nowych aplikacji lub dodatków można znaleźć w specjalnym „sklep”. W związku z tym, że jest nieco podobny do usług, takich jak gry rynkowej (Google Play) lub App Store.

Jak wynika, dodatkowe elementy pokazane na tej usługi trzeba zapłacić, a czasem nawet „schludny” ilość.

Powinniśmy też skupić się na kwestii aktualizacji. Początkowo twierdził, że „dziesiątki” aktualizacje nie przejdzie, mówią, system jest bez zarzutu. Wraz z upływem czasu wykazały, za „windose 10” programy nie zawsze działa poprawnie, tym więcej cierpienia jest taki sam system zabezpieczeń. Ale w większości przypadków odnosi się to tylko do aktualizacji .NET Framework i zainstalować pakiet biurowy.

I nie dostać tak łatwo założyć samą aktualizację. Poprzedni komponent w postaci „Windows Update” w „Panelu sterowania” nie działa. Tutaj jest to niezbędne do korzystania z właściwości komputerowych, gdzie lewej stronie znajduje się hiperłącze, aby przejść do żądanego menu. Co to jest najbardziej smutne, nawet jeśli auto-upgrade (wcześniej pracował bez problemów), to nie zawsze działa – muszę zgodzić się z faktem, że znajdują się aktualizacje, a następnie ponownie uruchomić system. I aktualizacje będą instalowane tylko po to.

Kompatybilność oprogramowania

Nadal za „windose 10”. Czy należy zainstalować taki system z punktu widzenia aplikacji i ich pracy? Rzeczywiście, jak stwierdzono, w przejściu z jednego systemu do drugiego (czyli aktualizacja) pierwotnie obecne aplikacje działają bez problemów. Ale tutaj jest instalacja nowego oprogramowania często nie mogą pracować. Po pierwsze, wadą jest to, że sam system nie zawsze poprawnie zainicjować praw administratora użytkownik, a po drugie, zbyt dużo uwagi do sprawdzania podpisu cyfrowego certyfikatu.

Dlatego po uruchomieniu niektórych instalatora lub nawet zaprogramować system najpierw wysyła żądanie takie jak „zaufanie takiego producenta lub aplikację?”, „Pozwól, aby tam i tam i wtedy zmiany, a potem?” I tak dalej. D. Jest rzeczą oczywistą, że powiadomienie to może być wyłączone, ale to nie o to chodzi.

Oprogramowanie antywirusowe i optymalizujące

W odniesieniu do antywirusa i programów, aby przyspieszyć swój system „dziesięć” stało się znacznie trudniejsze. Powodem nie jest nawet brendmaueere. Tam po prostu złożyć wniosek do listy wyjątków pracy nie jest.

Główny problem polega na tym, że nowy system operacyjny po prostu nie pozwala na zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania, ignorując prośbę instalatora. Na przykład: podczas próby zainstalowania programu „windose 10” (takie jak zaawansowana opieka systemu, Glary Utilities najnowszej wersji lub AVG PC Tune Up) na systemie „gołym” załadowanego na początku sierpnia, miesiąc, zwykle dostaje tylko ostatni użyteczność.

wynik

Dobrze, aby podsumować temat „windose 10” :. Czy zainstalować „ Zauważyliśmy czynniki zarówno pozytywne, jak i negatywne, jednak dla tych, którzy lubią dziedzinie eksperymentów aktywności jest wystarczająco szeroka, jednakże, jeśli jesteś przyzwyczajony do standardowego schematu i pamiętać instalację” dziesięć .. „w większości przypadków będzie to bez znaczenia. Ale to zostało powiedziane, każdy decyduje za siebie.