114 Shares 2481 views

Plusy i minusy Reklamy Zewnętrznej

Reklama zewnętrzna – najbardziej popularnym sposobem wyrażania siebie. Co jest tak atrakcyjny dla zewnętrznych klientów reklamowych?
Po pierwsze, obliczone prawidłowo położenie pozwala dotrzeć do około 90% grupy docelowej, a jasność i niezwykły obraz sprawia pamiętać reklamowany produkt. Dlatego producenci nie szczędzić pieniędzy na tworzenie wysokiej jakości produktów promocyjnych, a billboardy, wyświetlacze reklamowe i banery, banery wypełnione ulice wszystkich miast. Dodatkowo, reklama zewnętrzna nie może po prostu być włączony, co oznacza, że niezależnie od ich pragnień, konsument będzie mógł go zobaczyć wszystkie takie same.
Po drugie, reklama zewnętrzna ma wysoką częstotliwość 9 z 10 osób, według badań reklamy zewnętrznej Institute, zobacz Jedna z reklam co najmniej 29 razy w 30 dni.
Po trzecie, reklama zewnętrzna pozwala na umieszczenie informacji w dowolnym miejscu w kraju, a nie tylko umieszczenie billboardów w Moskwie. Reklama zewnętrzna tutaj, oczywiście, jest szczególnie efektywna ze względu na znacznej koncentracji ludności. Jednak dla osiągnięcia maksymalnego efektu, należy jasno zrozumieć, miejsce zamieszkania i ruchu grupy docelowej, ponieważ tylko w tym przypadku, ten rodzaj reklamy będą najbardziej skuteczne.
Szczególnie skuteczne jest stosowanie reklamy zewnętrznej w obszarze nietradycyjnych narzędzi – figury pneumatyczne, na przykład przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów jest znacznie bardziej efektywna niż tradycyjne plakaty i banery reklamowe.
Jednak, reklama zewnętrzna ma szereg wad. Po pierwsze, produkcja i umieszczenie takiej reklamy jest bardzo drogie początkowo, może to być pierwszy raz niekorzystne dla małych firm, ale wszystkie koszty są kompensowane z czasem.
Po drugie, promocjach korzystając reklamy zewnętrznej powinny być planowane z dużym wyprzedzeniem, ponieważ jego stworzenie i umieszczenie zwykle trwa co najmniej miesiąc.
Po trzecie, środki reklamy zewnętrznej są w zasięgu wzroku potencjalnego konsumenta towarów tylko przez kilka sekund, a następnie trzeba poświęcić dużo czasu, wysiłku i niekiedy środki, aby stworzyć chwytliwe i niezapomniany obraz tekstu.
Ponadto, wiele osób w naszym kraju przez długi czas bardzo negatywne nastawienie do plakatów reklamowych na ścianach domów, wierząc, że oni psują wygląd miasta, a zatem nie potrzebują reklamy zewnętrznej tutaj. Billboardy w Moskwie, jednak są coraz bardziej przyzwyczajeni do spojrzenia mieszkańców, stając się integralną częścią nowoczesnego miasta. Niezadowolony z tego stanu rzeczy jest coraz mniejsza z każdym rokiem.