336 Shares 6157 views

Dlaczego liście żółkną w pokoju orchidei?

pokój Orchid niedawno wszedł do naszego życia jako jeden z najpiękniejszych i najbardziej szlachetnych kolorach. Dobrze, jeśli jest to długi czas zadowala swojego psa Thrym kwitnące na parapecie, urzeka jasnych kolorach i nietypowym kształcie kwiatów.

Storczyki – kwiaty, które są dość skromny w treści. Oni svetlolyubivy, nie tolerują przeciągi i intensywnej wentylacji, wolą ciche miejsce chronione na parapecie. Najlepszym miejscem dla nich jest zachodnia, wschodnia i północna strona, a nie na południe, a konsekwencje mogą być tragiczne: oparzenia pojawiają się na liściach.

Cieszę się, że to epifityczne roślin kwitnie prawie przez cały rok, ale jak rosnące storczyki w domu , wielu hodowców mają do czynienia z różnymi problemami. Na przykład, często pojawia się pytanie: „Dlaczego liście żółkną u storczyków?”

Powody są różne. Choroby storczyków wystąpić z niewłaściwego utrzymania roślin. Często stałe ciemno-zielone liście zamieniają się cienka i pożółkły. Zdarza się, że wzrost i kwitnienie storczyków zatrzymuje się, a następnie istnieje niebezpieczeństwo śmierci kwiatka.

Przyczyn żółknięcia liści z orchidei

Więc dlaczego liście żółkną w storczyki? Po pierwsze, z niewłaściwego podlewania. Storczyki – epifityczne roślin. Ich korzenie są zaangażowane w procesie fotosyntezy, więc jeśli cierpią z systemu korzeniowego, oczywiście, cierpi, a sama roślina. W rezultacie stały korzenie podmokłe stać wodnisty i zaczynają gnić, co prowadzi do śmierci roślin.

Po drugie, liście może zmienić kolor z powodu zmian klimatycznych. Na przykład, jeśli masz tylko przyniósł do domu z puli sklep, zakład może być nieco pribolet. Przejawia się to w stanie liści: tracą sprężystość, zaczynają żółkną i upuść kwiaty i pąki.

Po trzecie, brak pewnych pierwiastków, takich jak potas, prowadzi do żółknięcia liści i matryce nawet strefy wzrostu. „Czysty” jest rośliną trzeba kompletnego kompleksu nawozowego. W wyspecjalizowanych sklepach kwiatowych można im zaoferować.

Po czwarte, nie jest możliwe, zbyt często i obficie spryskane orchidee i szczególnie wlewając wodę do lejka z liści, który jest obszarem wzrostu. W tym przypadku, liść zaczyna żółkną w środku, w tym samym czasie, po prostu spada, a trzon jest naruszona.

Dlaczego liście żółkną w storczyki? Innym powodem – fizjologiczny śmierć wieku liścia. W zależności od typu instalacji, mieszka liści 2 do 5 lat z należytą starannością. Najczęstszym typem jest wśród phalaenopsis storczyki, który pozostawia żyć średnio 2-3 lat. Zauważ, że jeśli ktoś umiera arkusz, a drugi zielony, to jest normalne. Ale jeśli liście zaczynają żółkną w dużych ilościach, to powiedział, że choroba rozwija. Uszkodzone storczyki powinny być izolowane od zdrowych. Nawozić i woda muszą być sam.

Jeśli jesteś niedoświadczony hodowca i niedawno nabył ten wspaniały kwiat zyskasz istotną wiedzę, przeczytaj uważnie powyższy wyjaśnienie dlaczego liście żółkną u storczyków. I wówczas roślina nie zaszkodzi, a zielone liście i kwiaty stają się cennym oryginalny wystrój pomieszczenia.