728 Shares 8985 views

choroby oka. Diagnostyka i leczenie.

Oczy – jest najpiękniejszym narządów w organizmie człowieka. Poprzez osobę otrzymuje 80% wszystkich informacji ze świata zewnętrznego. Dlatego też, nawet utrata wzroku w jednym oku pary to wielka tragedia dla wszystkich. Zmniejszyć lub utrata wzroku może nastąpić w wyniku czynników wrodzonych lub nabytych.


Choroby oczu są klasyfikowane następująco:

1. wrodzona

a. uwarunkowana genetycznie

b. dziedziczne

w wyniku zakażenia wewnątrzmacicznego

2. Nabycie

a. zakaźne i zapalne

b. szkoda

w. Układ (w połączeniu z innymi poważnymi chorobami)

załamania (krótkowzroczność, dalekowzroczność)

Do tej pory, statystyka jest to, że stają się coraz większym problemem w ostatnim dziesięcioleciu, choroby oczu: znacznie wzrosła częstość występowania jaskry i zaćmy u osób dorosłych, a odsetek znacznie wzrosła wśród dzieci krótkowzroczność (krótkowzroczność). Ze względu na duży przepływ informacji przychodzących w jednostce czasu, rozwoju komputeryzacji, wentylacji i klimatyzacji proliferacji technologii i zastosowaniu innej technologii mikrofalowej znacząco wzrosła liczba osób z opracowaniem lub opracowany zespół suchego oka. To z kolei często prowadzi do szybkiego zmęczenia, skurcze w oczy i utraty wzroku w godzinach wieczornych (prezbiopii).

Jednak pomimo rosnącej częstości występowania, należy zauważyć, że rozwój okulistyki (nauka badająca chorób oczu u ludzi) w ostatnich latach znacznie się krok do przodu. Każdego roku pojawia się coraz więcej nowych technologii do diagnozowania, leczenia i profilaktyki chorób oczu.

Obecnie istnieje ogromna liczba prywatnych klinikach, które są wyposażone w sprzęt zagranicznej i mają możliwość przeprowadzania operacji mikrochirurgicznych na bardzo wysokim poziomie. Na przykład, operacja zaćmy trwa tylko dwadzieścia minut dzisiaj, ale człowiek może opuścić klinikę w tym samym dniu widział.

Należy powiedzieć o metodach diagnostycznych. Dziś medycyna ma wyposażenie takie jak USG oka, optycznej koherentnej tomografii (OCT), która pozwala zobaczyć wszystkie struktury oka w warstwach na poziomie tkanek, kamery dna, z którego widać cały obraz dna i sfotografować.

Pomimo faktu, że choroby oczu zazwyczaj nie są śmiertelne, ludzi próbuje wszystkich możliwych sposobów, aby zachować wizję i są gotowi płacić żadnych pieniędzy, tylko patrzeć na ten świat.

Leczenie chorób oka.

Pod względem leczenia i leków okulistycznych kroczącego skokowo każdego roku do produkcji nowych leków, które mogą albo leczyć lub zatrzymanie rozwoju chorób oczu.

Na rynku farmaceutycznym istnieje ogromna różnorodność krople do oczu, maści i tabletki do oczu, w tym witamin.

Nie etiotrop leki (skierowane bezpośrednio na przyczynę) do miejsca przeznaczenia, że środki przeciwbakteryjne (Tobrex, maksitrol), anty-alergiczne (OPATANOL, alomid), leki przeciwzapalne (Maksideks).

Teraz wielka dystrybucja została przyjęta leków zmniejszających ciśnienie wewnątrzgałkowe (IOP) w jaskrze, takie jak Travatan, DuoTrav, Betoptik AZOPT, Kuzimolol etc.

Do leczenia różnych zmian degeneracyjnych siatkówki (retinopatia wcześniaków, retinopatię cukrzycową, dystrofię pourazową, obwodowej lub centralnej siatkówki), zarówno u dorosłych i dzieci stosowane Retinalamin nowy lek zapewniający regeneracji stymulacji (przywrócenie) komórki struktury siatkówki.