602 Shares 4596 views

Co zrobić, jeśli na telewizorze nie ma dźwięku, za pośrednictwem kabla HDMI podłączonego do komputera?

Dla miłośników filmu nowoczesne technologie zapewniają wiele możliwości komfortowego oglądania ulubionych filmów. Tak, możesz używać monitora komputerowego w tym celu. Jeśli jednak masz nowoczesny, panoramiczny telewizor LCD lub plazmowy, pokusa, aby przekształcić go w dodatkowy monitor będzie świetny. Co więcej, to zadanie jest całkiem możliwe.


Monitor i telewizja: zalety i wady

Komputer i telewizor są podłączone za pomocą kabla specjalnie zaprojektowanego do tego celu. Będzie to nie tylko bardziej zabawne niż rozrywka (filmy, gry, Internet), ale również praca. Ekran odbiornika telewizyjnego stanie się "odbiornikiem różdżkowym" dla właścicieli kompaktowych urządzeń elektronicznych: tabletów, netbooków. Dwa połączone ze sobą urządzenia umożliwiają np. Przeglądanie filmów w formacie HD lub Blu-ray, zdjęć, slajdów, pracy w Internecie. Jednak po podłączeniu mogą wystąpić zakłócenia techniczne. Jednym z najczęstszych i najczęstszych problemów jest brak dźwięku na telewizorze, podłączonego kabla HDMI. Zastanów się nad sposobami radzenia sobie z tym zadaniem.

Złącza i kable

Przed podłączeniem oba urządzenia muszą być wyłączone i wyłączone. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Komputer i telewizor mają prawie identyczne gniazda przeznaczone dla kabla HDMI i znajdują się na tylnej ściance każdego urządzenia. W komputerze kabel jest włożony bezpośrednio do karty graficznej, istnieją inne opcje. Na przykład może połączyć się bezpośrednio z płytą główną, a złącze znajduje się obok portów USB. Kabel może mieć inną długość. Na obu końcach te same złącza. Przy zakupie można wybrać i nie tak drogie, chińskiej produkcji. Jeśli jednak zamierzasz uruchamiać duże pliki i oglądać wysokiej jakości filmy wideo (na przykład w formacie 3D), potrzebujesz droższego i wysokiej jakości kabla. Odpowiednia wersja HDMI 1.4 lub wyższa. Podczas łączenia mogą wystąpić pewne trudności. Przed przystąpieniem do problemu, jeśli nie ma dźwięku w telewizorze za pośrednictwem kabla HDMI, rozważyć inne ważne pytanie: opcje połączeń. Aby zapewnić wygodne oglądanie osobistej biblioteki wideo na nowym telewizorze LCD lub plazmowym, należy wziąć pod uwagę miejsce, w którym mieści się gniazda na przewód. W przypadku telewizora, który wisi na ścianie, kupujesz kabel z wtyczką pod kątem 90 °. Jeśli nie ma wystarczająco dużo portów, potrzebny jest adapter. Przełącznik umożliwia podłączenie kilku urządzeń przez jeden port.

Dostosowanie obrazu

Zanim będziesz mógł dostosować dźwięk przez HDMI, musisz wyregulować obraz na ekranie telewizora. Najpierw komputer i telewizor są połączone kablem DVI, a następnie HDMI. Na ekranie pojawia się komunikat "Kabel nie podłączony" lub "Słaby sygnał". Dodatkowe ustawienia są dostępne za pośrednictwem pilota. Na nim należy nacisnąć przycisk "Źródło" i określić urządzenie, które transmituje sygnał. Na ekranie telewizora zostanie wyświetlone menu, w którym musisz wybrać port, do którego jest podłączony komputer. Następnie w "Image Settings" na ekranie wyświetlana jest optymalna rozdzielczość. Czasami, podczas konfigurowania połączenia między dwoma urządzeniami, należy dostosować dźwięk przychodzący do telewizora za pomocą kabla HDMI. Należy wziąć pod uwagę, że zarówno sygnał wideo, jak i audio jest przez niego wprowadzany. Dlatego też konfiguracja może się nie powieść.

Ustawienia dźwięku

Po wykonaniu wszystkich opisanych czynności można wyświetlić obraz z komputera na telewizor. Czasami awarie pojawiają się podczas połączenia. Problem z podłączeniem dźwięku przez HDMI może wystąpić, jeśli sterowniki nie są zainstalowane na karcie graficznej (z reguły są one instalowane z dysku zakupionego wraz z komputerem). Do testowania warto sprawdzić "Menedżera urządzeń" w "Panelu sterowania". Tam potrzebujesz kursora, aby wybrać "Dźwięki, gry i urządzenia wideo". Na liście kliknij wiersz oznaczający obsługę dźwięku w formacie HD. Gdy telewizor łączy się z komputerem, urządzenie zmieni status na "Gotowy". Musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać "Użyj domyślnie" z menu rozwijanego.

Inne błędy połączeń

Podczas ustawiania obrazu optymalna rozdzielczość jest ustawiona, co odpowiada charakterystyce modelu telewizora. Teraz masz piękne zdjęcia na ekranie, ale nie można zapomnieć, że w telewizorze nie ma dźwięku. Jak można to rozwiązać? Kliknij przycisk "Start" za pomocą kursora myszy, wybierz z menu opcję "Panel sterowania". W ustawieniach komputera przejdź do sekcji "Sprzęt i dźwięk", a następnie kliknij polecenie "Dźwięk". Jeśli komputer nie ma, kliknij na puste miejsce. W menu rozwijanym wybierz opcję "Pokaż podłączone urządzenia" lub "Wyłączone urządzenia". W oknie należy wybrać nazwę marki telewizora. Teraz należy włączać i wyłączać niepotrzebne urządzenia (czyli komputer). W ostatniej operacji należy kliknąć prawym przyciskiem myszy przycisk Realtek i wybrać z menu opcję "Off". W ten sam sposób zajmiemy się "Dynamics". Jeśli na telewizorze nie ma dźwięku, wystarczy wykonać wszystkie opisane wyżej kroki, a następnie niewątpliwie będzie można cieszyć się oglądaniem filmu w całości.