823 Shares 7184 views

Tomato – jagoda, czy jest to warzywo?

Ponieważ większość katalogów, pomidor – rośliny z rodziny psiankowatych. Nazwa łacińska kultura brzmi – Solanum lycopersicum. Uprawiane pomidory w uprawie warzyw, a jej owocem jest często nazywany pomidorowym. W tego rodzaju owoców – Berry. Czy to oznacza, że pomidor – berry?

Do tej pory, ze względu na fakt, że pomidor ma cenne właściwości odżywcze i dietetyczne, różnorodne gatunki i wysoką zdolność reagowania na właściwej pielęgnacji w uprawie, jest to jeden z najbardziej popularnych kultur na świecie. Pomidory rosną w otwartym polu, są one dobrze owoc przynosili, i nakręcony w szklarni szklanych i plastikowych. Często można zobaczyć, tę roślinę w balkony i loggie, a czasem na parapecie w pokoju.

Przy użyciu tej kultury, prawie nigdy nie myśleć, Tomato – jagód lub warzyw? A pytanie było nawet powodem procesu. Tak więc, już w 1893 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wydał orzeczenie, zgodnie z którym pomidor był uważany za warzywo. Być może powodem tej decyzji było w płaszczyźnie ekonomicznej. Rzeczywiście, import warzyw, w przeciwieństwie do owoców pobiera cła. Ale bądź co bądź, decyzja została podjęta w oparciu o fakt, że pomidory są zwykle spożywane w ramach drugiego mięsa lub ryby.

To znaczy, że kultura nie jest to deser, który odróżnia go od owoców.

Ale twierdzenie, że pomidor – jagoda, nie zatrzymał się. Zostały one potwierdzone na poziomie oficjalnym stosunkowo niedawno – w 2001 roku.

Następnie władze Unii Europejskiej nakazał liczbę owoców pomidora.

Ale zwykli ludzie w krajach europejskich, a my mamy, to jest wciąż dla większości uważane za część pomidor warzywo.

Jednak z pomidorów – jagód lub warzyw, jego właściwości nie stają się mniej użyteczne. Likopen – unikalny naturalna substancja, która w dużych ilościach zawierać pomidory, ma cudownych właściwości. W związku z tą sprawą, korzystanie z pomidorami w żywności przyczynia się do zmniejszenia stężenia cholesterolu we krwi, niższe ciśnienie krwi. Likopen w dużych ilościach i aktywnie walczy z otyłością i skrzepy krwi.

Bardzo przydatny do uczty na pomidorach mężczyzn w średnim wieku. Mimo wszystko, jeśli ich ciało nie jest wystarczająco likopenu, ryzyko jest przenoszone zawał serca lub udar mózgu wzrasta trzykrotnie. Efekt przeciwnowotworowy, zapobiega podział komórek rakowych zapobiega rozwojowi raka, jest uznawany z pomidorów. Berry pomidor Nawiasem mówiąc, jeden z nielicznych roślin, które nie tracą swoje dobroczynne właściwości w wysokich temperaturach. Ponadto, ilość likopenu w pomidorach podczas ich smażenia lub gotowania wzrasta na pół. Według naukowców z Centrum Onkologii w Memphis, jeśli codziennie jeść świeże lub gotowane pomidory, może znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka skóry (czerniaka) oraz raka prostaty i pozbyć się niektórych chorób sercowo-naczyniowych.

Ale nadal, pomidor – jagody? Cokolwiek. Najważniejszą rzeczą jest to, że pomidor – jest smaczne i zdrowe.