280 Shares 9343 views

I. S. Turgieniew „Niedźwiadek”. Charakterystyka Biryuk

Ta historia jest częścią cyklu prac „Uwagi myśliwego” Turgieniewa. Aby lepiej opisać temat „Charakterystyka Biryuk” trzeba wiedzieć dobrą historię, ale jest to związane z faktem, że myśliwy stracił w lesie, nagle wyprzedziły przez burzy. Przeczekać złą pogodę, ukrył pod dużym krzaku. Ale potem podniósł lokalny leśniczy Kuzmich i Thomas pojechał do swojego domu. Jest łowcą ten nędzne schronienie jego ratownika, a jednocześnie miał dwoje dzieci: 12-letnią dziewczynę i dziecko w kołysce. Żona w domu nie było, uciekła z nim do drugiego, pozostawiając swoje dzieci.


Turgieniew, "The Bear": charakterystyka Biryuk

Ten gburowaty ludzie forester nazywa Biryukov. Miał szeroką twarz i figurę, nie okazując żadnych emocji. Kiedy deszcz ustał, wyszli na podwórze. A potem był odgłos siekiery, leśniczy realizowane natychmiast, gdzie jest słyszalny, a wkrótce przeciągać mokrą faceta, który błagał, aby oszczędzić. Hunter natychmiast zlitowała się nad biednym chłopem, i był gotowy zapłacić za to, ale ciężka wilk samotny i pozwolił mu odejść.

Jak można zauważyć, Biryukov charakterystyka trudne, Turgieniew przedstawia bohatera, choć słabe, ale dobrze znając jego obowiązek, który jest „no win, no money” wziąć nie może być. On rozumie, że złodziej facet, który stara się jakoś wykręcić „z głodu”. I to pokazuje konflikt między poczuciem bohatera obowiązku i współczuciem dla biednego człowieka, a mimo to zdecydowali się na współczucie. Foma Kuźmicz – cała osoba i silny, ale tragiczne, ponieważ ma swoje własne poglądy na życie, ale czasem, człowiekiem zasad, mają do kompromisu.

Charakterystyka Biryuk

Autor zwraca uwagę, że mowa kradzieży jak coś naturalnego i powszechne w połowie XIX wieku, większość ludzi chłopskich. Oczywiście zjawisko to doprowadziło do poważnych problemów społecznych: brak wykształcenia, nędzy i rozpusty.

Ale to był wilk w przeciwieństwie do większości z tych ludzi, choć żebrak, jak każdy inny. Jego chata składała się z jednego małego pokoju, niskich i pustych. Mimo to nie kradzież, nawet gdyby to zrobił, byłoby stać na lepszą chatę.

Obowiązek i współczucie

Charakterystyka Biryuk mówi, że on nie ukradł, a drugi nie, dlatego, że jest w pełni świadomy, jeśli każdy by to zrobić, będzie tylko gorzej.

On jest tak, że i tak stanowczy w swojej decyzji. Ale, jak opisana przez szkicu, jej zasady są czasem konkurować z uczuciem litości i współczucia, a ta huśtawka jest całe jego życie. Po tym wszystkim, że rozumie ten, kto przez jego rozpaczy jest kradzież.