684 Shares 4439 views

Obejmujące materiały do szklarni: jak wybrać?

Dziś na rynku obejmującego materiały do szklarni w szerokim zakresie. Należą do najbardziej rozpowszechnionych można zidentyfikować etylenu, poliwęglan i szkło.


folia z tworzywa sztucznego

Dzisiaj może być dostępna w handlu wzmocniona folia, która ma wyższą solntseustoychivostyu i teplosberegatelnymi doskonałe właściwości. To prawda, jeśli dokonać porównania z konwencjonalnym filmem, który jest mniej gęsta. Materiał ten jest w stanie obsłużyć do ośmiu lat z opieką nad nim. Ważne jest, aby tylko zgodne z zasadami działania, które ma chronić materiał przed kontaktem z ramą w obszarze zakrętu. Między innymi, nie powinny być narażone na tym filmie z ostrymi narożnikami. Podczas instalacji zaleca się, aby nie ciągnąć zbyt mocno.

Wybór materiałów okładzinowych do szklarni, nowoczesne ogrodnicy nie zostawiać w przeszłości i wzmocnione konwencjonalnego filmu analogowego. Jest tylko 1 sezon, ale koszt jest bardzo tani, radzenie sobie ze wszystkimi jego funkcjami doskonale. Zdolność folii dwuwarstwowej przepuszczające światło dociera do 80 procent. Nie jest konieczne, aby dążyć do stu procent penetracji, ponieważ roślina ta będzie zbyt wyciągnięta, a następnie owoce nie będzie miłe dla oka. Osiemdziesiąt procent – jest to zupełnie wystarczające dla zieleni było to, co powinno być. gęstości wstęgi może wynosić od 100 do 200 gramów na metr kwadratowy. Może być stosowany w temperaturach od + 80 ° do -60 ° C. Wydłużenie przy zerwaniu 250-500 procent. Bez względu na grubość, życie takiej folii wynosi nie więcej niż 1 sezon. Liczba ta może zmieniać się w 0,03 do 0,4 mm. można go zakupić rolki i tulei, które mają różną grubość, przy czym minimalna długość 50 metrów.

poliwęglan komórkowej

Wybór materiałów okładzinowych do szklarni, konsumenci najczęściej zakupu komórek poliwęglanu. To ze względu na wysoką trwałość. tylko raz, nie muszą już martwić się o naprawy wystarczy zbudować szklarnię. Poliwęglan ma bardziej imponujące cechy odporności cieplnej w porównaniu ze szkłem, dotyczy to nawet do grubości 8 milimetrów. Jednocześnie jest on 2 razy lepiej byłoby utrzymać ciepło wewnątrz szklarni. W stosunku do grubości 16 mm, może ona zostać porównana z oszklenia z trzema warstwami. Ze względu na strukturę komórkową, która ma usztywnienie, szklarnia uzyskuje się nie tylko wytrzymałe, ale także podgrzać. Producenci twierdzą, że materiał ten jest zdolny do utrzymywania twardego promieniowania ultrafioletowego, co ma negatywny wpływ na rośliny.

Charakterystyka poliwęglanu

Wybór materiałów dachowych dla szklarni, może wolisz poliwęglanu. Mówiąc standardowego przezroczystą, ma grubość 4 mm. Jeśli chodzi o niskich kosztach wykonania, wskaźnik ten wynosi od 3 do 3,5 mm. Jeśli są zainteresowani wagowych materiału, którego długość jest równa 6 m, ta postać jest równa 10 kg. Jakość powierzchni materiału jest pokryta warstwą ochronną.

Cechy wykorzystaniem poliwęglanu

Materiał pokryciowy do szklarni stosuje się jednocześnie z mocowaniem aluminium systemów, jak również profili i innych wzorów. Ważne Przed montażem zwrócić uwagę na współczynnik rozszerzalności cieplnej, która jest równa 0,068 milimetra do 1 metra. Wartość ta może wydawać się niewielkie, a spadek temperatury w zakresie od -20 do + 30 zmiany poliwęglanową o wielkości od 34 mm. Gdy zastosowanie śruby samogwintującej, która nie ma rozszerzalność cieplną, to rozbijają arkusza tworząc owalny otwór. Dlatego zaleca się stosowanie oryginalnych podkładek o średnicy większej niż 30 mm. Przy takim otwór mocujący może być zamknięty. Wybór takiego materiału pokryciowego dla szklarni, nie można się martwić o wpływie grad. Powierzchnia zupełnie sobie z uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego producent daje gwarancję na korzystanie z poliwęglanu do 10 lat. To może być zgięta, co odróżnia materiał ze szkła, dlatego z niej rozmieszczone są tak różne struktury.

Włókniny do szklarni

Włókniny materiał wierzchni do szklarni znaleziono dzisiaj dość powszechne. Nowoczesne materiały tego typu doskonale radzą sobie z utrzymaniem ciepła w szklarni, a potem dać to noc. Jednak taka ochrona jest cieplarnianych nie jest w stanie poradzić sobie z mrozem i podczas operacji może pęknąć. Powinno być dość drogim materiałem. Exploit jest problematyczne, ponieważ w deszczu trzeba zamknąć powierzchni szklarni folią, a następnie strzelać. materiały pokrywające dla szklarni Poliwęglan dłużej, ale jeśli zdecydujesz się skorzystać z włókniny materiał, to będzie w stanie chronić rośliny przed przymrozkami do -7 stopni. Zapisz go i grad, oparzenie słoneczne, silny wiatr i deszcz.

Zastosowanie szkła

Jeśli zdecydujesz się na pokrycie materiałów do szklarni, można kupić i szkło. Konstrukcja z zastosowaniem wytrzymałej, wytrzymały i przyjazny dla środowiska. Cieplarnianych będzie w stanie uratować kulturę od silnych mrozów. W przypadku zakupu szyby, projekt może kosztować dość drogie, a jeśli masz możliwość korzystania z materiału pożyczone od starych ram drewnianych, szklarnia, aby uzyskać najdroższe wśród reszty.

wniosek

Wybór materiałów okładzinowych do szklarni, należy rozważyć plusy i minusy każdej z opcji, który jest wprowadzany do obrotu. Jeśli dla ciebie najważniejsze niskie koszty, konieczne jest, aby znaleźć okna, z których można wyodrębnić szkła. W tym przypadku jednak nie trzeba wybierać rozmiar szklarni, ponieważ są one podyktowane wymiarów istniejącej szkła.