818 Shares 1958 views

Lumbodynia. Objawy, leczenie i przyczynami chorób

Najczęstsze zespoły bólowe w odcinku lędźwiowym kręgosłupa są związane z lumbodynia. To dlatego, dolnej części kręgosłupa ponoszą największy ciężar. Niosą ciężar ludzkiej masy ciała. Szkodliwy wpływ na kręgosłup mają złe nawyki, otyłość, stres i niezdrowe diety.

Lumbodynia dla wielu stała się już codziennością. Pojawiające się jeden dzień, ból może zniknąć bez śladu. Ale jest prawdopodobne, że w kółko wróci i przynoszą cierpienie.

Przyczyny patologii

Z reguły lumbodynia pojawia się po dłuższym hipotermii lub być w niewygodnej pozycji. Przyczyną patologii może być statyczna i przepięciem. Często zespołów bólowych występuje po nadmiernego obciążenia fizycznego (wieszaki). Jednocześnie objawem choroby może rozpocząć się dopiero po dzień lub dwa. Lumbodynia często dotyka ludzi z płaskimi stopami. Bolesne objawy wynikają z nich po długim spacerze.

Diagnoza „lumbodynia”

Specjalista identyfikuje tę patologię w bólach występujących na jednej stronie lędźwiowego. Oni są wzmacniane w przypadku, gdy pacjent jest w pozycji stojącej lub siedzącej przez dłuższy czas, a po zginaniu tułowia. Pomoże złagodzić ból leżenia w łóżku.
Kiedy lyumbalii osoba trudno wyprostować. Często zdarza się, aby wyprostować pacjenta kładzie rękę na mały z tyłu, naciskając na nią. Trudności pojawiają się przy normalnych obciążeniach (kiedy mycie lub żelazko do prasowania). To ze względu na synergiczne szczep mięśni lędźwiowych.

Kiedy lumbalgia ograniczone naprzód nachylenie ciała i zakres ruchu. Z biegiem czasu, ból jest stały, zwiększając przez kichanie i kaszel.

Ostra lumbodynia

To patologia rozwija się zwykle po urazie, spowodowanego wzrostem towarów nietrwałych lub wykonywania niezwykły ruch. Może to być wynikiem długiego i hipotermii.

Ból podczas ostrego lumbalgia często są pierwsze objawy występ płyty lub związane z uszkodzeniami tkanki miękkiej (lub skurcze rozciągające).

Objawy i leczenie choroby

Pierwsze objawy choroby są bóle, którzy mają obolałe w przyrodzie. Podczas podróży, są one wzmacniane. Człowiek ciężko tułów do boku, stoją na długo. Kiedy jest zmiana pozycji ciała wzrosła ból. W okolicy lędźwiowej jest napięcie mięśni.

W takim przypadku, jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, „lumbodynia” objawy, leczenie powinno być nadzorowane przez specjalistę. Patologia jest łagodne. Prawidłowo przypisany terapia zwalnia pacjenta od bólu.

Warto pamiętać, że jeśli wskazują na diagnozę „lumbodynia” objawów, leczenie należy rozpocząć jak najwcześniej. W przeciwnym razie, proces będzie się rozwijać i stać się przewlekły.

Specjalista przepisuje leczniczą przebieg określonego algorytmu. Jest ona podobna do leczenia zespołów bólowych związanych z kompresją nerwów kręgosłupa lędźwiowego lub jego niestabilność. W tym przypadku, niesteroidowe leki przeciwzapalne są wyposażone. Mogą być Drugs „diklofenak” „Ibufen” i t. D. Czas trwania aplikacji nie powinna przekraczać dwóch tygodni. W takim przypadku, gdy zespoły bólowe wyrażone są wystarczająco jasno wyznaczony hydrokortyzon lub Novocaine blokadę, aby usunąć diagnozę „lumbodynia”.

Objawy, leczenie, które prowadzi się za pomocą wyżej, czasami nie do zniesienia. Celem leczenia jest wyeliminowanie przyczyny choroby. Po bólu powinna stopniowo powrócić do aktywnego życia. Zwiększy to prawdopodobieństwo trwałej remisji. Jednak warto pamiętać, że ładunek powinien mieć łagodny charakter.

W przypadku, w którym diagnoza zostanie potwierdzona „lumbodynia” objawy, leczenie powinno być stosowane w połączeniu z manulnoy, igloreflekso- lub próżniowej terapii. Zaleca się fizjoterapię, rdzeń trakcję , albo jakieś inne metody.