862 Shares 2354 views

Przepis na chleb bez drożdży – czy to możliwe?

Obecnie wzrasta liczba dyskusji na temat przaśnych chleba. Oznacza to, że podczas wypieku piekarni produkty nie mogą korzystać z drożdży. Ale jak więc otrzymać taki wspaniały chleb? W końcu bez dwutlenku węgla nie jest to możliwe. Jeśli możesz to zrobić, to tylko na specjalnych urządzeniach piekarniczych. Oczywiście można dodać kwas cytrynowy i sodę, ale wtedy włączenie tych składników wpływa na smak i smak świeżo upieczonego chleba. Więc jak zastosować przepis na chleb bez drożdży, co często znajduje się w książkach kucharskich?

Tutaj znaczenie ma rodzaj drożdży do użycia. Jedną z rzeczy jest chleb drożdżowy na bazie drożdży suchych lub alkoholowych, które znajdują się na półkach sklepowych, a drugie – rozwijać je w środowisku kwaśnego mleka. Wszyscy lekarze i eksperci kulinarni twierdzą, że jest to zakwas, który jest przygotowany w domu, jest dużo bardziej użyteczny niż produkt sklepowy. W związku z tym przepis na chleb bez drożdży, bez wątpienia, zapewnia żmudny proces przygotowywania zaczynu.

Ponadto wielką zaletą jest to, że chleb nie traci smaku i psuje się znacznie wolniej. Wszakże, jeśli pamiętasz, w Rosji używali domowych drożdży, a chleb okazał się bardzo wspaniały i tak długo utrzymywany, że został on zabrany do długiej podróży.

Ważną podstawą jest zaciętość ciasta. Chleb bez drożdży można przygotowywać na bazie długoterminowego lub jednorazowego startera z produktów kwaśnych, rodzynków lub ziemniaków. W tym artykule postaramy się zrozumieć przygotowanie chleba opartego na długookresowym zaczynaniu produktów z kwaśnego mleka. Kiedy uczymy się, jak gotować, stosowanie przepisu na chleb bez drożdży będzie znacznie łatwiejsze.

W tym celu konieczne jest zakupienie mleka domowego na rynek, poczekaj, aż stanie się kwaśny, a już na tej podstawie wypiecz się. Po pierwsze, przez dwa lub trzy dni, wsuń szklankę jogurtu w ciepłe miejsce aż do pojawienia się charakterystycznego kwaśnego zapachu, po czym dodać trochę mąki do konsystencji kwaśnej śmietany i znowu zostaw szklankę w ciepłym miejscu, przykryty siatką. Następnego dnia można dodać trochę mąki do fermentacji, wymieszać i pozostawić do dojrzewania. Dobrze rozwinięty starter powinien zwiększyć się o połowę. Wtedy połowa włączamy do przepisu chleba bez drożdży, a druga umieścimy w lodówce, a następnie powtórz powyższy proces. Oznacza to, że zawsze będzie gotowy składnik do wyrobu chleba przaśnego.

Po przygotowaniu rozrusznika potrzebny jest krążek do ciasta – opara. W rozruszniku należy dodać 100 ml wody i 20 gramów miodu, a następnie zmieszać wszystko z mąką i zostawić ponownie w ciemnym miejscu. Następnie wymieszaj łyżkę 350 gramami żyta i 200 gramami mąki pszennej, dodać więcej wody, masła, najlepiej warzyw, soli do smaku i wymieszać. W rezultacie otrzymamy ciasto z ciasta, na które zostawiamy na chwilę. Po ułożeniu ciasta należy ją umieścić w formie, posypać sezamem i włożyć do rozgrzanego piekarnika. Za godzinę będzie gotowy chleb. Możesz też doradzić przy użyciu przepisu na chleb w chlewie, gdzie jest bardzo łatwy do wypiekania. Bon appetit!