217 Shares 3125 views

Jak złagodzić stan dziecka po wymiotach? Co karmić dziecko i pić?

Wymioty – zjawisko, które przynajmniej raz w obliczu każdego. Bardzo często taki problem występuje tylko w dzieciństwie. Dlatego wielu rodziców są zainteresowani pytaniami o to, co zrobić, w trakcie i po wymiotach. Co do karmienia dziecka? Jak pomóc mu odzyskać? Należy skonsultować się z lekarzem? Ta informacja będzie przydatna dla każdego.


Co powoduje wymioty?

Każdy rodzic przynajmniej raz w życiu interesuje się pytanie, jak karmić dziecko po wymiotach. Ale przede wszystkim należy stwierdzić, że schemat leczenia, dieta i zachowanie się w przypływie wymioty zależy właśnie od przyczyn problemu.

Wymioty mogą wskazywać na naruszenie masowych. Najczęściej odruch dane przejawia się w wyniku zatrucia, stosowanie złej jakości żywności lub wody, a także na tle chorób zakaźnych przewodu pokarmowego. Oczywiście, istnieją inne powody. Na przykład, wymioty mogą pojawić się wtedy, gdy uraz głowy, wstrząśnienie mózgu, wzrost ciśnienia śródczaszkowego. To samo objawów towarzyszy takich niebezpiecznych chorób jak zapalenie wyrostka robaczkowego. I wymioty mogą być objawem zaburzeń nerwowych lub emocjonalnego napięcia, ciśnienia itd. D.

W każdym razie, pożądane jest, przynajmniej w przybliżeniu określić, co było przyczyną jego wygląd – może dziecko pilnie zostać przewieziony do szpitala.

Wymioty u dziecka: co zrobić w pierwszej kolejności?

Wielu rodziców zastanawiać, co zrobić po wymiotach. Co do karmienia dziecka? Jak pomóc mu odzyskać? Ale po pierwsze, jest to, aby porozmawiać o tym, jak pomóc dziecku podczas takiego nieprzyjemnego aktu.

Wszelkie ekspert zaleca w pierwszej kolejności, aby nie wpadać w panikę, jako dziecko i będzie się bać – trzeba go uspokoić. Zawsze upewnij się, że dziecko zakrztusił się wymiocinami. Dlatego też, jeśli on jest w łóżku, trzeba obrócić głowę w bok, jeśli dziecko jest wart, spróbuj przechylić go lekko do przodu.

Po ataku, umyć twarz dziecka, płukania jamy ustnej. Jeśli masz jakieś poważne obawy, konieczne jest, aby wezwać karetkę.

W przypadku nudności i wymiotów pojawił się na tle zatrucia konieczne jest, aby spróbować wypłukać żołądek. W tym celu zaleca się, aby dziecku jak najwięcej cieczy – ten może być woda lub słaby roztwór soli.

Co robić w ciągu pierwszych godzin od wystąpienia wymiotów?

Jeśli jesteś zainteresowany w kwestii, jak karmić dziecko po zatruciu i wymioty lub biegunka, należy po prostu powiedzieć, że w ciągu pierwszych kilku godzin po dziecko nie może być karmione, nawet jeśli budzi się apetyt.

Eksperci zalecają dając dziecku pić czysty, najlepiej wrzącej wody w małych ilościach. Jeśli powtarza się napady nieobecny, po 1-3 godzinach, możesz zaoferować dziecku kompot domowej lub herbatę, ale bez cukru. W żadnym wypadku nie można pić soki lub napoje sklep z konserwantów i barwników.

Co karmić dziecko po wymiotach?

W takim przypadku, jeśli ataki zatrzymana, a dziecko czuje się całkiem normalne, można stopniowo powrócić do jedzenia. Co zrobić po wymiotach? Co do karmienia dziecka?

Natychmiast warto zauważyć, że jedzenie powinno być lekkie. Na przykład, można dać dziecku pierwszego dnia congee. Dobrym rozwiązaniem byłoby pieczone jabłko. Co do karmienia dziecka 6 lat po wymiotach? Rzeczywiście, w tym wieku dzieci są zazwyczaj dobry apetyt. W ciągu pierwszych 1-3 dni może być podane do produktów mlecznych, najlepiej domowej roboty, a także ciastka, które pomogą zaspokoić swój apetyt.

Wielu rodziców są również zainteresowani pytaniem, jak karmić dziecko po wymioty i biegunka. Obecność biegunki wymaga specjalnej diety, z którego powinny być wyłączone produkty, które mają efekt przeczyszczający. Na przykład, w żadnym wypadku nie można podawać dzieciom wędzonych, mleko (wzmacnia procesy fermentacji w jelitach), ciasta, czarny chleb, świeże owoce i warzywa (również stymulować fermentacji i może powodować biegunkę). Wszystkie te produkty mogą być zastąpione przez lekkie zbóż. Na przykład, ryż i płatki owsiane, aby pomóc przywrócić błonę śluzową przewodu pokarmowego, a jednocześnie nasycić organizmowi niezbędnych składników odżywczych. I nie zapomnij, aby pić dużo – może to być woda, napoje owocowe, galaretki (dom), wywar z dzikiej róży i rumianku leku.

Wymioty u niemowląt: co robić?

Dość często takie same problemem dla rodziców dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy. Co mogę zrobić, aby dzieci po wymiotach? Co karmić dziecko w takich przypadkach?

W takiej sytuacji, „leczenie” schemat zależy od najmniejszego pacjenta. W ciągu pierwszych 2-3 godzin jest zaleca się podawanie roztworu soli – nie więcej niż 1-3 łyżeczki. Jeśli organizm jest w stanie utrzymać płyn dziecko, po tym czasie można wrócić do karmienia mlekiem matki lub specjalną mieszankę kwaśnego mleka. Po pierwsze, niech dziecko nie więcej niż 15-30 ml mleka lub karmienia piersią co 1-2 godzin, ale nie dłużej niż 5-10 minut. Jeśli po 8:00 normalnego stanu dziecka, można stopniowo zwiększać ilość pożywienia.

Jak pomóc dziecku odzyskać?

W pierwszych dwóch tygodniach po wymioty musisz dokładnie przestrzegać diety dziecka. Aby zacząć, to zrezygnować z pokarmów zawierających barwniki, konserwanty i inne substancje chemiczne – nie zaleca się do pieczenia, słodycze, soki, konserwy, wędliny, przyprawy, etc …

Należy ograniczyć ilość węglowodanów i tłuszczów. Menu dziecka musi być obecny zbóż, niskotłuszczowy jogurt, jogurt. Pamiętaj, aby podać w diecie pokarmów białkowych, takich jak ryby i kurczaka, ale trzeba przygotować je dla pary. Aby przywrócić Body Fit buliony, do którego można dodać makaron domowej roboty.

Stopniowo, w menu można wprowadzić zwykłe produkty. Ale uważaj – jeśli wymioty zostały spowodowane przez zatrucia niektóre produkty, muszą być starannie unikać.

Jakie leki można przyjmować?

Dziś wielu rodziców zadaje sobie pytanie, na przykład o tym, jak karmić dziecko po wymiotach (5 lat). Punkty te zostały już omówione powyżej. I nie mniej ważną kwestią jest to, czy możliwe jest, aby zatrzymać ten proces i przywrócić ciało przy pomocy leków.

Oczywiście, aby dać dziecku kilka potężnych leków bez konsultacji z lekarzem, w każdym razie nie warto. Ale jeśli wymioty trwa przez dłuższy czas lub powtarzane przez kilka dni, oczywiście, trzeba się martwić jak zapobiec odwodnieniu.

Dość dobrym rozwiązaniem problemu jest proszek „Regidron”, które przed użyciem rozpuszcza się w ciepłej wodzie. Roztwór soli fizjologicznej mogą pomóc przywrócić równowagę elektrolitów w organizmie. Jeśli masz podejrzenia, że nie był wymiotować na tle zatrucia, można podać węgiel aktywowany dziecka lub „smektytu”, który, nawiasem mówiąc, prawie dozwolonych dzieci od dnia narodzin.