173 Shares 4589 views

Bardzo szybko brudzą włosy u nasady: możliwe przyczyny i skutecznych metod rozwiązywania problemów

Piękne i zadbane włosy – marzenie każdej dziewczyny, ale bardzo często z nimi wiele problemów. Najbardziej dotknięte są ci, którzy muszą myć je częściej. Wynika to z faktu, że włosy szybko brudzą. Wydaje się, że dopiero rano mydło dziewczyna włosy, a wieczorem lub następnego ranka, wyglądają zaniedbane i brudne. W tym artykule dowiemy się dlaczego bardzo szybko brudzą włosy u nasady i jakie są sposoby rozwiązania tego problemu.

Rodzaj włosów

Oczywiście, stopień zanieczyszczenia w pierwszej kolejności zależy od rodzaju. Suche włosy brudzą się bardzo powoli i nie wymaga czyszczenia częściej niż raz na 5 dni. Z tłustymi włosami, sytuacja jest zupełnie inna. Muszą myć codziennie, choć nie rozwiązuje problemu. Nie jest również połączony typu. W tym przypadku szybko psuje włosy u nasady, ale wskazówki mogą być normalne lub nawet sucha. Na podstawie powyższego można stwierdzić, że zanieczyszczenie wrodzoną tylko tłustej i mieszanej rodzaju włosów.

W jaki sposób zanieczyszczenia

Aby poradzić sobie z tym lub tym problemem, trzeba najpierw poznać jego etiologii. Jeśli powodem jest nadmierny tłuszcz, nie wydaje się być prosta. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Pomimo faktu, że mówią o rodzaju włosów, w rzeczywistości istotną rolę nadal odgrywa głowy. W nim są gruczoły łojowe. Nadmierna produkcja podskórnej tkanki tłuszczowej prowadzi do tego, że włosy szybko brudzą. Co ciekawe, głowy i twarzy nie zawsze mają ten sam typ. Często są dziewczyny z suchą skórą, ale z pogrubioną rodzaju włosów i odwrotnie.

W każdym razie, na rozwój podskórnej tkanki tłuszczowej ma wpływ wiele czynników. Należą do nich: predyspozycje genetyczne, dieta, hormony i wiele innych czynników. Porozmawiajmy o nich w sposób bardziej szczegółowy.

racja

Co, jeśli włosy szybko brudzą? To pytanie dręczy wielu kobiet. Przede wszystkim konieczne jest, aby zmienić dietę. Jeśli twoje włosy są już skłonne do nadmiernego tłuszczu, zbyt wysokiej kaloryczności żywności bogatej gamy lipidów, może tylko pogorszyć sytuację. Jest to niezbędne w celu zmniejszenia ilości tłustych i jeść jak najwięcej owoców i warzyw, jak to możliwe. Ponadto zdrowie loki wpływa także i napoje, które spożywają. Jeśli twoje włosy szybko brudzą, spróbuj ograniczyć spożycie kawy i alkoholu. Zamiast pić jak najwięcej zwykłej wody oczyszczonej.

Wybór szamponu

Każda dziewczyna wiele różnych narzędzi do pielęgnacji włosów, ale jeśli każdy z nich jest korzystna warkocze? Faktem jest, że każdy szampon przeznaczony do konkretnego rodzaju włosów. Do wyschnięcia w dodatku ogromne ilości oleju w celu zapewnienia ich podaż. Jeśli stosowanie szamponu włosy szybko brudzą się, oznacza to, że trzeba z niej zrezygnować.

Czasami zdarza się tak, że środki do pielęgnacji loków mówi, że do normalnej lub tłustej włosy, ale w kompozycji, zawiera jednak elementy, które zwiększają produkcję tłuszczu przez gruczoły łojowe. Coś, że producenci napisać na opakowaniu szamponu, nie zawsze jest to prawda. Dlatego też, jeśli taki zakład ty coś niepokojące, to lepiej z niego zrezygnować.

Spróbuj kupić szampon do włosów przetłuszczających typu. Wiele aptek również może spełniać konkretne środki terapeutyczne, są one nie tylko oczyścić włosy z brudu, ale również leczyć skórę głowy. Oczywiście, pierwszeństwo należy przyznać szampony, które zawierają tylko naturalne składniki. Silikony i inne podobne składniki mogą obciążać włosy i nadać im brudny, zaniedbany wygląd.

Maski i balsamy do włosów

Wpływają na gruczoły łojowe nie może tylko szampony, ale także inne środki do pielęgnacji włosów. Właściciele oleistych śluz powinien być bardzo ostrożny używając masek do włosów. Oznacza to zazwyczaj zawiera dużo tłuszczu. Jeśli nadal nie wystarczy, trzeba znać kilka sztuczek bez niego. Maska powinna być stosowana tylko do końców włosów, unikając kontaktu z korzeniami. W tym przypadku, po jego użyciu włosy będą wyglądać żywe i zdrowe, a korzenie w tym samym czasie nie będzie tak szybko zanieczyszczone.

Co do balsamu do włosów, wtedy, oczywiście, należy wybrać środki do pogrubioną czcionką. Jako część takiego środka składniki występują, suszy głowy.

czesanie włosów

Kto nie kocha swoje ulubione zamki grzebień? Oczywiście, wszystkie dziewczyny robią to stale. Ale wszystko powinno być miarą. Dlaczego szybko się psuje włosy? Co robić? Cała przyczyna może leżeć właśnie w częstego drapania i dotykania włosy. Robiąc tak, tłuszcz wydzielany przez gruczoły łojowe, dziewczynka sama rozprowadza na całej długości włosów.

To przyczynia się do ich szybkiego zanieczyszczenia. Do czesania należy używać drewniany grzebień i robią to zbyt często. Jeśli włosy są bardzo szybko mylić lub na zewnątrz burzy, to w tym przypadku lepiej jest zaangażować się w koński ogon lub warkocz wspaniały warkocz.

Prawidłowe mycie szamponem

Wydaje się, że może być prostsze niż do mycia włosów. Ale w rzeczywistości nie jest tak łatwe, zwłaszcza jeśli włosy szybko stał brudny. Mówiliśmy już o tym, że trzeba starannie wybrać środki dbać o włosy, a teraz wiedzą, jak wykorzystać je prawidłowo. Bold rodzaj włosów składające się umyć dwukrotnie, zwłaszcza jeśli używasz leczniczej szampon. Czas potrzebny pierwszy zmyć wywinięcia zgromadzonego tłuszczu, brudu i zanieczyszczeń. Niestety, to wszystko w głowie włosy, elementy obróbki szampon nie będzie w stanie wniknąć w głąb włosa. Drugi etap – gdy włosy są czyste, ponownego stosowania szamponu. To nie powinno być zbyt pocierać skóry głowy, ponieważ takich ruchów, będzie tylko wzmocnić produkcję sebum.

Również pilnować temperatury wody. To nie powinno być zbyt gorąca. Im zimniej, tym lepiej. Jest to również spowodowane tym, że gorąca woda zwiększa przepływ krwi w mózgu, a w konsekwencji wzrost ilości tłuszczu podskórnego. Jeśli szampon używasz maskę lub balsam, upewnij się, że robisz to dobrze umyte.

Pomimo faktu, że tłuste włosy następnego dnia rano po umyciu nie są bardzo schludny wygląd, spróbuj umyć go w jak najmniejszym stopniu. Chodzi o to, że wszelkie środki, aby ta uszkadza plenochku ochronny znajdujący się na powierzchni skóry właściwej. Jednocześnie ma podrażnień na skórze głowy. Częste mycie tylko przyczynić się do dalszego uwalniania tłuszczu. Istnieje kilka sztuczek, które pomogą Ci utrzymać włosy czyste dłużej.

kilka sztuczek

Aby włosy pozostawały jak najdłużej świeże i czyste, zrobić wiele pięknych fryzur. Jest to niezbędne w celu zmniejszenia ilości czesanie w ciągu dnia. Nie idź do łóżka z jej włosy, zrobić warkocz lub koński ogon, a potem rano włosy nie będą tak śmiały. Najlepiej jest, aby umyć włosy z nim rano, jak w czasie wieczoru, gruczoły łojowe bardziej aktywnie działać.

Zgodnie z ogólną zasadą, głównie zhirneet to wali. Czasami tylko jej niechlujny wygląd może zepsuć wrażenie całej fryzury. W tym przypadku może on przebić piękny zakręt, które przyciągają uwagę. W niektórych przypadkach można prać oddzielnie grzywkę i miejsce z suszarką do włosów.

Kiedy czas na mycie szamponem nie można użyć suchego szamponu. Należy stosować się do korzeni i starannie rozłożone na całej długości włosów z grzebieniem. Aby najlepiej objętość włosów może być suszony suszarkę do włosów. Suchy szampon nie mogą być stosowane zbyt często, ale w niektórych przypadkach może to być bardzo pomocne.

domowych receptur

Dowiedzieliśmy się już, dlaczego szybki brudne włosy, a teraz spojrzeć na niektóre przydatnych receptur, które pomogą uporać się z tym problemem. Jak wspomniano wyżej, głównym powodem jest to, że włosy są zbyt szybko zhirneyut, a to z kolei jest spowodowane przez gruczoły łojowe.

Każdy wie, że aby poradzić sobie z tłuszczem może być albo zbyt agresywne środki powierzchniowo czynne, które nie możemy użyć dla naszych loków lub trawy. To ostatnie ponad tysiąc lat pomaga ludziom radzić sobie z różnymi chorobami i problemami. Tak więc, dla skóry tłustej wywary z ziół – prawdziwy leczyć. Po loki myjących mogą przemyć wywar z rumianku, nagietka, dziurawca, kora dębu, cebuli skórki. Bulion można również dodać trochę octu lub soku z cytryny. Spowoduje to, że woda miękka.

Istnieje mnóstwo wszelkiego rodzaju różnych masek domowych. Wszystkie są świetne walka z problemem włosów przetłuszczających się. Bardzo skutecznie, na przykład, oznacza to: jedną łyżeczkę wody, taką samą ilość wódki lub alkoholu i jednego żółtka. Wszystko to należy dokładnie wymieszać i wcierać w skórę głowy. Po 10 minutach, maska może być zmywane.

Bardzo szybko brudzą się włosy? Co robić? Przede wszystkim nie panikuj, bo nerwy są również bardzo silna na loki pojawia zdrowotnej. Użyj wszystkich powyższych rad, miesiąc później włosy stają się zdrowe i ponownie zachowa estetyczny wygląd przez długi czas.