851 Shares 7421 views

Prywatność, czyli jak wybrać hasło do wifi?

Teraz wiele routerów są zainstalowane, wręczając nad dostępem do Internetu Wi-Fi do wszystkich urządzeń w domu: laptopy, tablety, smartfony. Ponieważ popularność, a liczba tych urządzeń stale rośnie, potrzeba, aby stworzyć dom punkt dostępu Wi-Fi jest coraz bardziej dotkliwy. Nie zawsze jest to wygodne, aby ciągnąć przewody do laptopa i innych urządzeń i nie pozostają bez szybki Internet. Jeżeli przed Wi-Fi było nowością, ale teraz jest to zjawisko powszechne, a wielu dostawców oferuje usługi naraz konfigurowania routerów i dostęp do internetu.


W każdym wieżowcu w godzinach wieczornych można znaleźć wiele punktów dostępowych. Wszystkie z nich, co do zasady, chronione hasłem, więc nie można połączyć się z nimi. Każdy użytkownik będzie zamknąć dostęp do routera z drugiej. Jednak pojawia się pytanie, jak wybrać hasło do wifi, i jak łatwo jest to zrobić? Znać odpowiedź na to pytanie powinna być, choćby dlatego, że decydować stopień ochrony własnego punktu dostępowego.

Wiele osób uważa, że nie ma nic złego, ale którzy chcą dowiedzieć się, jak znaleźć hasło do wifi wystarczy. Problemem jest to, że ludzie, którzy są nielegalnie podłączone do internetu można po prostu wziąć bezpłatny kanał, ponieważ wskaźnik ten spadnie. Ponadto, mogą one korzystać z dostępu do popełnienia nielegalnych działań, albo po prostu można nagle okaże się, że blok adres IP nagle popularnych zasobów. Co więcej, mogą uzyskać dostęp do sieci domowej, a w pewnych okolicznościach nawet ograniczyć dostęp do właściciela.

Więc jak wybrać hasło do wifi, i jak łatwo jest to zrobić?

Wielu użytkowników uważa, że takie działanie jest konieczne posiadanie specjalnych umiejętności i wiedzy, że taki hacking wyłącznie przez profesjonalnych hakerów. To nie jest do końca prawda, choć warto zauważyć, że nie można po prostu wpisać w zapytaniu wyszukiwarki, jak odebrać hasło do wifi, pobierz pierwsze zdanie w programie i w kilka chwil uzyskać dostęp do dowolnego routera w obszarze dostępu. Proces ten jest znacznie bardziej skomplikowana, ale w pewnych umiejętności można zrobić.

Technologia hacking jest zbudowany tak, że łatwiej jest po prostu odebrać hasło, gdy użytkownik korzysta z Wi-Fi, jeśli tylko spróbuje połączyć punkt najprawdopodobniej będzie blokować intruzów. W rzeczywistości nie jest „słuchanie” ruch, a to wymaga specjalnych programów. Jednakże, atakujący może działać bardziej ostrożnie i pod pewnymi warunkami, wybór hasło zajmie nie więcej niż 15 minut.

Bezpieczeństwo Wi-Fi

Dać jednoznacznej odpowiedzi co do odgadnięcia hasła do wifi, to jest niemożliwe, ponieważ w każdym przypadku napastnicy wybrać konkretną metodę. To zależy od złożoności hasła z metod szyfrowania i innych rzeczy. Ponieważ jest to często nieostrożni użytkownicy mogą umieścić proste hasła, takie jak QWERTY lub 12345.

Ci, którzy są zainteresowani, jak skonfigurować zabezpieczenia WiFi, możemy powiedzieć, że trzeba najpierw wybrać wystarczająco trudne do złamania hasła. Warto również zauważyć, że lepiej jest nie używać protokół szyfrowania WEP, ponieważ najłatwiej jest narażone na włamania. Cracker może przez 5 minut, aby obejść taką ochronę.

Protokół WPA jest bardziej niezawodny, ponieważ tutaj trzeba zlokalizować atakujący będą ściśle określone pakiety. Gdy występują, może bezpośrednio angażować włamanie, z nim nawet nie muszą pozostawać w kontakcie. Specjalne programy rozpocznie się wybór haseł, które będą w stanie znaleźć żądaną kombinację.

Użytkownicy mogą pomóc program do ochrony wifi, które można znaleźć w Internecie. Jednak lepiej jest zachować własną alert: Nie używaj prostych haseł i regularnie je zmienić, przejdź do protokołu WPA-i monitorować połączenie z routerem i go wyłączyć, gdy nie korzysta z Internetu.