735 Shares 2825 views

Palm Kości Słoniowej: Dlaczego to się nazywa?

Ivory palm – jeden z najbardziej atrakcyjnych w świecie dłonie, który otrzymał swoją ciekawą nazwę podobieństwa dnie beczki z słonia pieszo. Mając pinnatisect duże liście (około 5 metrów długości), jubea (nazwa naukowa IT) charakteryzuje jadalnych nasion i żółto-brązowe owoce, spłaszczona u podstawy i wskazał na szczycie. Jej liście są stosowane jako materiału pokryciowego na dachu i bagażnika soku pożywne jest pobierany, który jest podstawą do produkcji syropu z miodowym smaku.


Jak nazywa słoniowej palm?

W związku z takim cechy szczególne yubeyu, który jest domem dla Chile, nazywany jest również „palma miodu”.

Wzrost tej interesującej drzewa jest bardzo powolny, wiele lat Liście mogą zerknąć spod ziemi. Gdy długość dwóch metrów od pnia można bezpiecznie powiedzieć, że wiek drzewa palmowego jest co najmniej 35-40 lat. To właśnie w tym czasie roślina wchodzi w okres owocowania. W okresie od kwietnia do września, drzewo może być wzbogacony o zaledwie 5-8 liści, z których średnia długość życia wynosi średnio 6 lat. Jubea wysokość dorosły jest w stanie osiągnąć 25 metrów. Owoce są zebrane w grupach po około 10 kg, jest uformowany bezpośrednio w liściach. Najbardziej interesujące jest to płód, który przypomina jajko kurczak, i zawierających od 4 do 9 nasion.

Wartość słoniowej palm

Wewnątrz jamy embrionalnej nasion podobny do gromadzenia cieczy mleka kokosowego, który następnie utwardza się, przekształcając się w słodkim galaretki. Następnie rozpoczyna się proces krzepnięcia i konwersja do postaci białej substancji stałej – bardzo silne i przypomina kości słoniowej. Masters w kontakcie z takiego materiału, nawet zmuszeni do opuszczenia swoich miejsc pracy dla wielu powłoki, aby pokazać, że ten produkt nie jest zabronione.

Ta kość roślina, idealnie podatne na polerowanie i dobrze wchłania farbę, jest podstawą wszystkich rodzajów produktów. Te ozdoby, figurki, uchwyty do parasoli, figury szachowe, klawisze fortepianu i innych przydatnych rzeczy, tradycyjnie wykonane z kości słoniowej. Przyciski, chodzenie do wysokiej jakości dekoracji drogich ubrań są również pochodną słoniowej palm owoce, których handel powstał na początku 20 wieku. To był z Ekwadoru do połowy ubiegłego wieku były transportowane tysięcy ton owoców tego wyjątkowego drzewa; Transakcja została wstrzymana ze względu na pojawienie tworzyw tanich zastąpił słoniowa owoców palmy. Oprócz produkcji oryginalnych produktów, roślina sok owocowy gotuje i fermentacji w unikalnym wina; Są to cechy palmy doprowadziły do niemal całkowitego zniszczenia go: co dziesiąty drzewa uszkodzone.

Jubea – ozdobą każdej działki

Jubea – palma, która otrzymała swoją nazwę od króla Maurów Juba II, – jest bardzo popularne na całym świecie i znajduje się na każdym kontynencie. Ivory palmy – piękne drzewa dla krajobrazu; imponujące, potężne, posadzone w rzędzie, dają wrażenie kolumnadą. Monolityczne masywny wygląd, łatwość uprawy, dużą odporność na mróz (do -15 ° C), egzotyczne wygląd – czynniki, dla których kość słoniowa palmowego jest respektowany na wszystkich stron świata. Jubea Chilijska roślina termofilnych i wytrzymywać podwyższone temperatury; najbardziej wygodne dla niej jest + 28-35 ° C

Jubea jako roślinę doniczkową

palmowy kości słoniowej można hodować w kwiatka; kryty preferuje jasne strony. Pojemność na lato z drzewa mogą być podjęte na zewnątrz lub trzymać na balkonie, obejmujące od bezpośredniego światła słonecznego. Podlewania roślin powinno być umiarkowane, ze znacznym obniżeniem w zimie; nadmiar wilgoci w glebie nie jest zalecane, ponieważ czubki liści staną się brązowe. palma Ivory źle odnosi się do górnej podlewania, w przeciwnym razie może się rozpocząć gnicie punkt wzrostu. Chilean Yubeyu wymaga regularnego natrysku liście powinny być spryskiwane wodą (lekko ciepły), po obu stronach. Nawożenia drzew wytwarzają wczesną wiosną i mid-letniego nawóz do palm.

Palm Kości Słoniowej: szczególnie dbać

Yubei przeszczep jest wykonywana bardzo często, co pięć lat, gdy okazuje się, że roślina ściśle w jego puli. Ziemnych pokój na przeszczep, który jest wymagany ze szczególną precyzją, jest zapisane.

Rozmnażane nasion palmy kości słoniowej, które wytwarzają nasiona w glebie zawierającej piasek i ziemię liści wczesną wiosną. Kiełkowania nasion jest przechowywana przez 3-4 miesięcy. Bądź pewien, wymagana jest instalacja, aby zapewnić dobry drenaż.

Jubea Chile, egzotyczny gość, udało się jak szkodniki. Najczęściej dotyka przędziorków i skalę Jose, walka z którymi jest wymagane w użyciu środków owadobójczych.