167 Shares 7432 views

Nowonarodzone czkawka – Powinienem się martwić?

Noworodek jest uniwersalnym emocji. Rodzice są stale zbliża się do jego łóżka i podziwiać jej dziecko. Pytania, szczególnie w momencie narodzin pierwszego dziecka w rodzinie, jest wszystko: jak dziecko śpi tyle, ile powinien mieć wreszcie, dlaczego płacze, kicha lub czkawka.


Dla małej czkawki dzieci – to przede wszystkim sposób, aby pozbyć się nadmiaru powietrza połknął z jedzeniem. W tym przypadku, czkawka noworodka wkrótce po jedzeniu – czasem dość mocno, z niedomykalności. Aby zapobiec czkawkę, należy upewnić się, że dziecko jest prawidłowo przy piersi, zdobywając nie tylko sutek, ale otoczki wokół niego.

Czkawka u niemowląt, w tym noworodki karmione butelką, może częściej niż piersią występuje. Oto prawidłowy dobór znaczenia sutki – nie tylko ze względu na rozmiar i kształt, ale również od wielkości otworu w nim. Producenci oferują akcesoria do karmienia sutki z otworami o różnych kształtach i rozmiarach – w zależności od wieku grudnichka. Tak więc, wraz z małą butelkę, w której objętość mieszaniny jest wystarczająca dla noworodka smoczek pochodzi z małym otworem. Sutki dla niemowląt w wieku od kilku z nich lub są one bardziej – są, na przykład, firma sutki Avent „slow flow” (po miesiącu), „średni” lub „zmienny przepływ” (po trzech miesiącach), „Fast Flow” (po sześciu miesiącach) , nie powinniśmy się spieszyć, aby zmienić smoczka w odpowiednim wieku, gdy dziecko zjada właściwie – wiele dzieci nie mają czasu, aby połknąć mieszankę zbyt wielu otworów. W tym przypadku, dziecko czkawka po znacznie karmienia częściej i dłużej. Jeśli oprócz czkawki, to cierpi na ból brzucha, należy kupić specjalny system antikolikovoy butelki, która eliminuje ingestion powietrze dziecko.

Dziecko w każdym wieku, a także nowonarodzone czkawka, a gdy jest zimno. Czuć nogi dziecka, jeśli są zimne, włożył skarpetek, przykryć go kocem. Termoregulacji u niemowląt, zwłaszcza noworodka nie jest w pełni rozwinięty, a także konieczność zapewnienia, że nie robi supercool.

O tym, dlaczego noworodek czkawka tak często, istnieje inny widok: na przykład, naukowcy mówią o złym tworzenia połączeń między mózgiem i przepony w tym wieku. W rezultacie, czkawka niemowlę może trwać do dwóch do trzech miesięcy lub nawet dłużej: jest całkowicie nieszkodliwe i przejdzie przez siebie w czasie. Złagodzić stan hiccupping dziecko może, biegunka dłonie na pionie ( „kolumna”) i pojone wodą z łyżką.

Niektóre mamusie zauważyć, że nowonarodzone czkawka po jej czegoś boi. W starszych niemowląt czkawki może również rozpocząć po śmiech lub aktywnego agukanya. W tym przypadku, trzeba śledzić rzeczy, które mogą sprowokować: nie hałasować w domu, nie zatrzasnąć drzwi, nie zawierają telewizji głośno i nie mówić podniesionym głosem. Unikaj zbyt hałaśliwe gry, zwłaszcza w godzinach wieczornych.

Podczas długotrwałego czkawka dziecka należy podawać wodę lub dołączyć do klatki piersiowej, a następnie umieścić na bok. Tradycyjna medycyna zaleca się pić wywar z rumianku hiccupping dzieckiem, upuść go pod językiem 1-2 krople soku z cytryny. Jednakże, bez konsultacji z pediatrą, aby zastosować te metody, aby zatrzymać czkawkę w niemowlęcia, zwłaszcza noworodka, to nie jest konieczne.

Jednakże, jeśli czkawka dziecka często i przez dłuższy czas, ataki, może to oznaczać obecność swoich problemów z przewodu pokarmowego lub neurologiczne, ale tylko w połączeniu z innymi objawami (obfitej mitralnej, przechylając głowę, długi płacz, i tak dalej. D. ). Dlatego też, w celu rozwiązania wątpliwości, to lepiej, aby pokazać je lekarzowi. Należy to zrobić nawet wtedy, gdy czkawka dostarcza zauważalne dyskomfort niemowlęcia. W zdecydowanej większości przypadków dziecko często czkawka nie stwarza żadnego zagrożenia i są sami, gdy dziecko dorasta.