522 Shares 5176 views

Stopień wytrzymałości betonu: rodzaje, funkcje. Stopień wytrzymałości betonu – GOST

Pojęcie „betonu klasy” został wprowadzony w roku 1986. Liczba ta określa cechę materiału, jak to jest średnia siła. Jednakże istniały przed koncepcją marki pozwoliło GOST26633-91 tak daleko.

Jak to marka

Marka betonu. – wytrzymałość na ściskanie kostki z roztworu o długości krawędzi 15 cm przed rozpoczęciem testu, że zestalają się w ciągu 28 dni w warunkach otoczenia. Podczas wylewania betonowych kostek bagnet wymagana do usunięcia pęcherzyków powietrza. Wyniki wytrzymałości na ściskanie są zaokrąglane w dół. Oznaczony marką literą „M”. Dalej jest figura przedstawiająca siłę kostka kG / cm2. Czasami, zamiast przy kostki cylindra o średnicy 15 cm i wysokości 30 cm. GOSTS umożliwić inne rozmiary próbki. Podczas gdy beton klasy odzwierciedla minimalny wskaźnik mocy (z ewentualnym błędem 13,5%), znaczek pokazuje tylko średnie.

Jakie marki z betonu znaleziono wytrzymałości

Obecnie marka produkowana przez M50 do M1000. Budynek jest bardziej powszechnie używany materiał M100-M350. W poszczególnych budownictwa mieszkaniowego jest uważany za najbardziej popularny M300.

W ten sposób mogą być wykorzystane różne marki wytrzymałości betonu:

 • M100 nie jest szczególnie wytrzymała, służy wyłącznie do wytwarzania wgłębień na wycieki fundamentowych. Czasami jest on stosowany jako spoiwo dla kur krawężniki.
 • M150 może być stosowany do jastrychów, wlewając podjazdy i wylewanie fundamentów dla małych budynków.
 • M200 jest stosowany w budownictwie pala i gruntu pod taśmą domu. Oraz wykorzystanie go do produkcji schodów oraz chodników i peronów.
 • M250 jest używany do urządzenia bardziej niezawodny gruntu pod domem.
 • M300 – jak już wspomniano, najbardziej powszechnie stosowane klasy betonu. Używany do wylewania fundamentów, płyty podłogi, montaż ogrodzeń.
 • M350. Wykorzystywane do odlewania monolitycznych ścian, belek, słupów i płyt. Ten sam gatunek doskonale nadaje się do budowy basenów miski. To właśnie z powodu takiego betonu są wykonane na pasie lotniska.
 • Marki M400 konkretnych wytwarzanych mostów bankowych sejfów i t. D. W szczególnej konstrukcji obudowy, jeśli materiał nie jest używana ze względu na wysoki koszt.
 • M450-500 stosowane także w budowie mostów, zapór, tuneli, zapór.

betonu klasy

Klasa betonu – bardziej dokładnym wskaźnikiem. Jest on oznaczony literą „B”. Rysunek przedstawia ciśnienie za nim, który jest odporny na materiał w MPa, a nawet do 95%. Pełna gama stosowanych w przemyśle i budownictwie klas 3.5-80 betonowych. Następnie prezentujemy uwagę małą tabelę korespondencji z najbardziej popularnych klas i gatunków:

Stopień wytrzymałości betonu

wytrzymałość na zajęcia

M150

V12,5

M200

B15

M250

B20

M300

V22,5

M350

B25

Z tego, co może zależeć od wytrzymałości materiału

klasa wytrzymałości i jakości betonu może zależeć od różnych czynników. Jakość mieszaniny zależy od różnych parametrów. Przede wszystkim jest to, oczywiście, część cementu i wypełniaczy. Im większa od pierwszej, a mniej niż sekundę, tym silniejszy się zalane produkt. Jako wypełniacz zarówno w budownictwie indywidualnym i przemysłowym jest powszechnie stosowany piasek. Wytrzymałość betonu zależy w tym na jego właściwości. Im wyższa zarobki, tym bardziej jest to poniżej. Oczywiście, na wytrzymałość betonu wpływa marki cementu. Czynniki, które mogą prowadzić do obniżenia jakości betonu, mogą być:

 • w obecności mieszaniny zanieczyszczeń organicznych;
 • Obecność składników pyłowych;
 • gliny zanieczyszczeń.

Ponadto, stężenie roztworu zależy od ilości wody, dodaje się do niego. Niż jego mniejszy, tym większe obciążenie w kolejnym projekcie można tolerować. Chodzi o to, że nadmiar wody prowadzi do powstawania w betonie dużej ilości porów. Te pęcherzyki i zmniejszyć jego siłę.

Innym czynnikiem mającym wpływ na zdolność betonu wytrzymać ściskanie i rozciąganie jest stopień jednorodności mieszaniny. Najbardziej wytrzymała konstrukcja uzyskuje się, gdy roztwór wytwarza się za pomocą specjalnego urządzenia. W prywatnym domu budynku ugniatania jest zazwyczaj w małej betoniarce. Wytrzymałość konstrukcji betonowej można także zwiększyć vibropressing określoną mieszankę.

Wytrzymałość na rozciąganie betonu napięcia

Stosunek marki betonu i wytrzymałość – jest, jak już wspomniano, zdolność kostki czoło 15 cm wytrzymuje obciążenia ściskającego, wyrażone w kg / cm2. Fakt, że na rysunku w budowie najbardziej znaczące. Po konstrukcji betonowych zwykle ponosi obciążenia z góry. Przykładami są murowane szwy ściany, filary i fundamenty pas, kolumny nośne, i tak dalej. D. Jednak czasami konieczne jest wiedzieć, wytrzymałość na rozciąganie betonu i rozciąganie. Na przykład, w budowie zbiorników, silosów lub puli. Ta postać jest to, że beton nie jest zwykle bardzo wysoka. Ten materiał jest uszkodzony dość łatwo. Dlatego czasami podczas falujący wiosna popękane fundamenty i ściany, jak ciśnienie na nich z dołu iz boku równomiernie. Zwiększyć siłę wzmocnienia ekspansji. Wytrzymałość na rozciąganie jest o takim samym rozszerzeniu w praktycznie wszystkich rodzajach betonu i 15 kg / cm 2, przy szybkości przepływu cementu 300 kg / m3.

Jak wybrać konkretną markę

Opracowując wszystkie komponenty struktury powinny mieć odpowiednią klasę wytrzymałości betonu. GOST i SNIP – to jest to, czego potrzebujesz, aby poprowadzić wyboru. Oczywiście, we własnej konstrukcji konieczne jest precyzyjne określenie w jednym wypadku lub innej marki z betonu jest dość problematyczne. Dobrym wyjściem z sytuacji może stać się konsultacja ze specjalistą. Jednak mistrzowie są zbudowane z konstrukcji betonowych na własną rękę, w naszym kraju mało. W związku z tym pytanie, w jaki sposób mieszać właściwą mieszankę, w większości przypadków, to szczególny problem nie jest brane pod uwagę. Na przykład, w przypadku montażu na gruntu fundamentowego o dobrej nośności w płaskiej części roztworu stosuje się na ogół cement M400, piasek rzeczny i tłuczeń przesiana w stosunku 1h3h5. W tym samym proporcje sprawiają, ugniatanie stosując zamiast żwiru kamieniołomu.

Budynek może być wykorzystywany do różnych marek wytrzymałości betonu. Wybierz prawo – środki w celu zapewnienia maksymalnej niezawodności i trwałości zbudowany przez projekt. Stosunek cement / piasek wymagane do uzyskania konkretnej marki betonu, można znaleźć w specjalnych tabelach. Aby je znaleźć nie jest trudne, informacje w internecie dużo.