594 Shares 4359 views

Choroba nadciśnieniowa serca – trzeba wiedzieć?

Choroba nadciśnieniowa serca to choroba związana z zaburzeniami układu naczyniowego tonem krążenie krwi, głównym objawem, który jest pod ciśnieniem. Nadciśnienie tętnicze dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zazwyczaj choroba postępuje po 40 latach. Jednak, ze względu na ogólne pogorszenie stanu zdrowia, wysokie ciśnienie krwi jest zdiagnozowana w młodym wieku. Ta choroba jest przyczyną niepełnosprawności , a nawet śmiertelność u pacjentów. Jakie są przyczyny i czynniki ryzyka?


Główną przyczyną wysokiego ciśnienia krwi – psychologiczne obciążenie i stres. W szczególności, nadciśnienie tętnicze często występuje, gdy praca wiąże się ze zwiększonym stresem emocjonalnym. Choroba nadciśnieniowa serca może również przejawiać po doznaniu wstrząśnienie mózgu. Aby choroba ma predyspozycje genetyczne, pacjenci często obecność krewnych z podobnymi objawami.

Istotny wpływ na manifestację objawów nadciśnienia mają związane z wiekiem zmiany, w szczególności zmiany w układzie naczyniowym w miażdżycy. Choroba nadciśnieniowa serca przyczynia się do rozwoju miażdżycy, i vice versa. Te dwie choroby mają pewien związek. To połączenie jest niebezpieczne, bo gdy skurcz obserwowany brak przepływu krwi, a krew nie krąży podczas okluzji naczynia, ze względu na to, co może się zdarzyć, zawał mięśnia sercowego.

To stymuluje rozwój nadciśnienia nadużywania soli kuchennej, alkohol, palenie tytoniu i nadmiernej masy ciała, ponieważ wszystkie te negatywne czynniki zwiększa obciążenie układu naczyniowego.

Choroba nadciśnieniowa serca rozwija się konsekwentnie, najpierw doszło do naruszenia centralnego układu nerwowego. To z kolei prowadzi do wytwarzania substancji, które podnoszą ciśnienie krwi, w szczególności hormonu stresu – adrenaliny. Ponadto, należy pamiętać, że nerki produkują substancje kontrolujące ciśnienie krwi i może być w górę / w dół. W przypadku pomijając wyżej wymienione czynniki, to przewężenie i skurcz tętnic, co z kolei zwiększa ciśnienie krwi.

Jakie są objawy choroby nadciśnieniowej?

Po pierwsze, ból głowy. Jest uważany za główną manifestacją nadciśnienia i jest związany ze skurczami naczyń mózgowych. Ponadto, charakteryzuje się dzwonienie w uszach, zaburzenia widzenia, zmniejszenie witalności, bezsenność, wagi, kołatanie serca. Na rozwój nadciśnienia może stwierdzić, czy ciśnienie krwi za rok wzrósł do 140/90 mmHg Kilka razy lub wyższa niż tego znaku. Przy przeprowadzaniu rozpoznania nadciśnienia wykryto szmery serca, rozszerzenie jego wielkości lewo. Jeśli nie jest leczone, na późnym etapie nadciśnienie niewydolność serca objawia się. Również w rozwoju choroby jest spadek ostrości wzroku. Badanie dna oka obserwuje się zwężenie i krętość tętnic, żył, a czasem krwawienie w siatkówce.

Nadciśnienie powoduje zaburzenia krążenia w mózgu, co może prowadzić do paraliżu i skurcz naczyń, zakrzepicy i krwawienia z kolei prowadzi do zaburzenia czuciowe kończyny.

Podobnie jak w przypadku każdej choroby przewlekłej, wysokie ciśnienie krwi powinno zapobiegać niż leczyć. Dlatego też, zapobieganie chorobie jest główny kierunek, a zwłaszcza dla osób z predyspozycją genetyczną. Przede wszystkim, trzeba prowadzić zdrowy tryb życia i ćwiczenia regularnie monitorowany przez lekarza, który pomoże przesunąć manifestację nadciśnienie, a nawet zapobiec jej rozwoju w przyszłości.