839 Shares 3058 views

Najlepsze ogrodnicy każda – siarczan potasu (zastosowanie i właściwości produktu)

Wszelkie Chłop wie, jak ważna jest nawóz w rolnictwie. Jednak, podobnie jak w medycynie, ogrodnictwie, na tej samej zasadzie: „Nie szkodzić”. Dlatego wybierz nawóz powinien być ostrożny, biorąc pod uwagę ich zalety i szkodzi. Wśród różnych chemikaliów pomocniczych oznacza z siarczanem potasu. Zastosowanie tej substancji w rolnictwie mają nikogo wątpliwości na jego korzyść.


Wszystkie tajemnice siarczanu potasu

Jest to bardzo skuteczne narzędzie, które służy do zasilania upraw sadowniczych w swoich domkach. I to ma dobry wpływ na wydajność, zdrowia roślin, rosnących zarówno w otwartym iw szklarniach.

Co właściwości siarczanu potasu? Jego wzór – K 2SO 4. Jest to biały proszek w postaci drobnych kryształów i wykazuje następujące właściwości:

  • Zawiera ona w swym składzie około 50% tlenku potasu.
  • Rozpuszcza się łatwo w wodzie, tworząc tym samym bez dodatkowych połączeń.
  • Podczas przechowywania, nie tort, zachowując swój pierwotny wygląd.
  • Nierozpuszczalne w etanolu i roztworów alkalicznych.
  • Nie zawiera chloru.

Siarczan potasu: zastosowanie

Dziś jest to po prostu niemożliwe, aby zrobić bez tego nawozu w rolnictwie. Jest dobrym źródłem siarki dla roślin. Zatem praktycznie nie zasolenie gleby (w przeciwieństwie do soli potasowej).

Ale nie tylko ta słynna siarczan potasu. Jego stosowanie jest szczególnie uzasadnione w przypadku tych roślin, które są wrażliwe na chlor. To, na przykład, fasola, ziemniaki, groch, winogron, owoców cytrusowych. Jeśli mówimy o krzyżowych (kapusta, rzodkiewka) doprowadzanie siarczanu potasu znacznie zwiększa wydajność tych warzyw. Ale owoce i owoce jagodowe (truskawki, maliny), warto spędzić zimę. Ponadto, siarczan potasu, zwiększa ilość witamin i cukru w owocach uprawianych, co czyni je bardziej pożywne i zdrowe.

Nawóz ten może być stosowany w jakikolwiek sposób:

  • W okresie wegetacji przez każdego systemu nawadniania. Taki sposób jest dobrze przystosowany do krzewów jagodowych i warzyw.
  • Mogą karmić rośliny po owocowania. Na przykład truskawki.
  • Jest wykonana podczas kopania gleby. Szczególnie skuteczne jest dla tych Lądowiska, które będą rosły kwiaty, ogórki, pomidory.
  • Możliwe jest dodanie nawozu na sadzenia i drzew owocowych.

Obecnie najczęściej stosuje się siarczan potasu. Jego stosowanie jest niezbędne zwłaszcza na glebach torfowych i bielicowych, ponieważ cierpią na brak składników odżywczych. Jeśli mówimy o czarnej ziemi, tutaj jest on używany głównie dla roślin, które pochłaniają dużo sodu i potasu. Odnosi się to do buraka, słonecznika i wielu upraw owocowych. Na glebach kwaśnych zaleca siarczan potasu wapnem.

Ponadto, siarczan potasu, których cena wynosi tylko 129 rubli, wykorzystywane do kwiatów domowych pomieszczeniach podczas podlewania roślin.

środki bezpieczeństwa

Podczas pracy z nawozem nie należy zapominać o podstawowych środkach ostrożności. Lepiej chronić maskę oddechową. Pamiętaj, aby korzystać z gęstą, nieprzepuszczalne rękawice. Po pracy należy dokładnie umyć twarz i produktów higieny rąk.