323 Shares 8224 views

Rosa majalis – kolczasty uzdrowiciel

Rosa majalis jest znany pod różnymi nazwami, w tym dzikiej róży brązowy, Shipshina wzrósł cynamon. Roślina ta można znaleźć w lesie, wąwozy, wśród krzewów, a nawet na łąkach. Wybór był najszerszy to: od Skandynawii do Centralnej Syberii.


Dzika maja. opis

Ta piękna roślina należy do rodziny krzewu Pink. Roślina może osiągnąć wysokość 200 cm. Krzewu róży, zazwyczaj składa się z prostych, brązowo-czerwony łodygi, które są proste lub zakrzywione kolce. Pozostawia petiolate, kompleks, owalne, zębate mają przylistkami. duże kwiaty, rozmieszczone pojedynczo lub dwa lub trzy, pięć różowe lub czerwone płatki na krótkiej szypułki. Owocem jest kulista, nagi, ma działkami na górze, gdy dojrzeją – czerwony. Wewnątrz niej znajduje się wiele małych, kątowe nasiona, które są pokryte włoskami.

dzikiej róży kwitnienie występuje w maju i czerwcu. Owoce dojrzewają na początku jesieni, zwykle we wrześniu. On powtarza przez nasiona, ale jest to możliwe i wegetatywnie. Owoce Rosa majalis w drugim lub trzecim roku. Roślina ta należy do stulatków. 300 lat nie jest ograniczeniem dla niego. Nawiasem mówiąc, dzika róża ogród bez problemów jest uprawiana w ogrodach i parkach. On jest skromny i nie wymaga specjalnej opieki.

Przydatne właściwości roślin

Dzikiej róży są wykorzystywane do celów leczniczych. Są one zbierane w pełni dojrzałe przed mrozami. Rosa majalis odnoszą się do roślin użytecznych. Ponieważ zawiera witaminę C, B1, B2, PP, P, K. Jest również glukoza i fruktoza i sacharoza, a drugi organiczny kwas, pektyna, sole żelaza, magnezu, wapnia, manganu i innych. Preparaty róży służą jako żółciopędnym, przeciwzapalne, przeciw stwardniałym, moczopędne. Mają pozytywny wpływ na odporność organizmu na niekorzystne skutki dla środowiska, jak i metabolizm węglowodanów. Roślina ta będzie użyteczna w ostrych i przewlekłych zakażeniach, wrzody przewodu pokarmowego i innych chorób, a także w chorobach wątroby, płuc, miażdżycy i krwawienia macicy. dzikiej róży, olej z nasion stosuje się miejscowo, w procesie gojenia ran, przy pękniętych brodawek z odleżyn. Ponieważ roślina jest bardzo przydatna, ponieważ to sprawia, że napar z owoców. Wiadomym jest, aby wszystkie syrop „holosas”. Przypisać go zapalenia wątroby i pęcherzyka żółciowego w. W niektórych chorobach, zwłaszcza kamienie żółciowe i kamienie nerkowe wziąć wywar z korzenia dzikiej róży.

Rosa majalis w mitach i legendach

Nawet w dawnych czasach mówiło się, że dzika róża jest w stanie odstraszyć demony, złe duchy, złe i ochrony przed czarną magią. Ludzie wierzyli, że różowy dzikiej róży kwiaty mają magiczną moc, która może przywrócić namiętność w poczuciu blaknięcie ponownie.

wiele mitów i legend związanych z tym kłujących roślin. Według legendy, ogród dzikiej róży rosły wokół świątyni greckiej bogini piękna, Afrodyty. To była piękna córka Zeusa stworzył szkarłatną różę. Mit głosi, że przed światem wszystkie róże były białe. Ale pewnego dnia, usłyszał, że jej kochanek Adonis został rozszarpany przez dzikie zwierzęta podczas polowania, piękne Aphrodite rzucili się do miejsca jego śmierci, co się przez cierniste ogród różany. W łez i żalu, ona nawet nie zauważyć, jak ostre ciernie dzika róża rannych ją. Kropla krwi boskiej, spadł do śnieżnobiałych kwiatów, umieścić je w jasnym szkarłatem. I od tego czasu, zawsze w krzaki dzikiej róży kwiat różowe kwiaty.