768 Shares 7944 views

Pochodzenie słowa „Arena”. Co jest areną?

Każdy wie, że tej arenie. Interpretacja słowa w tym samym czasie w różnych osób mogą się różnić. Ta rozbieżność wynika z faktu, że termin ma kilka znaczeń. Tak, to jakie i co jest przyczyną ich wystąpienia?


Kojec: co to słowo może znaczyć?

To słowo ma wiele znaczeń. Oto najbardziej znany z nich.

  • Jest to budynek lub zamknięty obszar uczenia się sztuki jazdy i szkolenia koni. Ponadto, podobnie jak budynek jest wykorzystywany do różnych rodzajów wyścigów konnych.
  • Arena cyrku ma również podobną nazwę.
  • W przedrewolucyjnych arenach Rosji nazywa się przestrzeń przeznaczoną dla wiertła piechoty w tych dniach, kiedy pogoda nie pozwala to zrobić na zewnątrz.

  • Taka nazwa kilka wyspecjalizowanych tereny sportowe na treningi.
  • Kilka nazwisk z tej samej nazwie. Jest to wieś w rejonie Moskwy i dzielnicy Lipieck.
  • Istnieje kilka budynków, zwany areny. Te hale wystawowe w Moskwie i Petersburgu, a także obszar szkolenie żołnierzy w Ottawie.
  • Każda młoda mama ma swoje własne rozumienie pojęcia „arena”. Co oznacza to słowo, dobrze znane rodziny, w których dzieci były ostatnio. Ogrodzony ze wszystkich stron przez mały przenośny plac zabaw dla dzieci, ledwo nauczył się (lub jeszcze nie nauczył się), aby przejść, można bezpiecznie zostawić swoje dziecko bez opieki na chwilę. Najczęściej, to urządzenie nazywa zdrobnienie słowa „kojec”.

Historia powstania tego terminu

W języku rosyjskim, a także w języku angielskim słowo „arena” (czyli określone w pierwszym akapicie) pochodzi od francuskiego. W języku Rousseau i Napoleon rzeczownik ujeżdżalni oznaczało „Karuzela”. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że termin nie ma nic wspólnego z rzędu, ale to jest mylące.

Faktem jest, że początkowo nazywane balet karuzela konia, który pojawił się jako rozrywki dla dworu królewskiego Francji jest nadal XVI.

W Imperium Rosyjskim moda na występy koni wprowadzono caryca Katarzyna II.

Z jej lekką ręką jest królewskim hobby było użyć dużo miłości od właścicieli gruntów, którzy organizowanych we własnych majątków konia karuzeli. Jednak na początku XX wieku. moda koń baletu zaczęła spadać, a mimo wszystko wyschło.

W pewnym momencie, aby uczestniczyć w ujeżdżalni, trzeba było być świetnym jeźdźcem, ale wymaga ciągłego szkolenia, które miało miejsce w tych samych budynkach, w których następnie posiadanych przemówień. Z tego powodu stopniowo, każdy specjalnie wyznaczone miejsce do nauki jazdy konnej ujeżdżalnia zaczęto nazywać.

Konny ujeżdżalnia i jego różnica w stosunku do toru

Te dwa pojęcia są często mylone ze sobą. Jest to, aby dowiedzieć się różnicę: tor wyścigowy – jest wyspecjalizowanym zewnątrz stadion z kilkoma bieżnie do wyścigu, wokół którego znajdują się miejsca dla widzów.

Konny arena – prostokątny pokój pokryty centralnego rzędu i miejsc dla publiczności i sędziów, gdzie kolarze rywalizować w różnych dyscyplinach.

Dlaczego cyrk arena nazywa się „areną”?

Circus – ulubione przez wiele rozrywki. Miłośnicy tej dziedzinie wiedzą, że arena jest nazywany areny. Etymologia terminu ma również swoje korzenie we francuskiej ujeżdżalni, ale oto kilka inna historia.

arena cyrku (na zdjęciu poniżej) zaczął nosić nazwę także dzięki koniom.

Fakt, że w cyrku starożytni Rzymianie nazywali stadion owalnego kształtu, które najczęściej miały miejsce rydwan wyścigów i wyścigów konnych. Później przyszedł do cyrku być używany jako arena walk gladiatorów i egzekucji z chrześcijanami, ale podstawowy sens ludzkiego umysłu nadal być związane z końmi.

Po upadku Cesarstwa Rzymskiego przez wiele wieków słowo „cyrk” nie użyto w ogóle, a potem po prostu zaczęli nazywać miejsca do spektakli teatralnych. Jednak w XVIII wieku. Astley rodzina zawodników z Wielkiej Brytanii zbudowano małą okrągłą arenę we Francji, nazywając to cyrk. Tam zaczął dawać prezentację składają akrobatycznych ćwiczeń na koniu. Później dodali repertuar sztuczek z innymi zwierzętami, sztuczki i klaunów. Stopniowo, moda dla cyrków rozsianych po całym świecie, a sama arena w pamięci sztuczki zawodników, którzy rozpoczęli to wszystko, zaczęto nazywać areny.

Jakie rodzaje obiektów sportowych i jak różnią się one od zwykłych stadionach

Tylko jeden główny szczegół odróżnia stadion i Arena (co to jest ten budynek każda organizacja własnych, rozmawialiśmy o tym wcześniej) – dach.

Stadion tradycyjny, gdzie szkolenia i konkursy w okresie wiosenno-letnim, ma pełny dach i nazwał publicznie. Choć stadion kryty (lekkoatletyka) jest używany do zawodów w zimnych porach roku.

To wyróżnia się jako osobne podgatunki arenie sportowej – ogrodzenie.

Sprawdź wszystkie wartości terminu objętym przeglądem jest to możliwe, aby znaleźć w nich coś wspólnego. Tak więc okazuje się, że arena – jest ogrodzony i zadaszony miejsce, gdzie konie, sportowców, wojskowych lub dzieci szkolić swoje umiejętności i pokazać im wszystkim.