396 Shares 8612 views

Dla palących lub niepalących? Wpływ palenia tytoniu na organizm człowieka

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych i niebezpiecznych namiętności ludzkich jest palenie. Wielu mężczyzn i kobiet, na co dzień, palenie jednego papierosa po drugim, utratą zdrowia. Oczywiście, dla palących lub nie palących, z jednej strony – w sferze prywatnej, ale z drugiej – naród każdego roku staje się coraz bardziej chory, a palenie odgrywa znaczącą rolę. Najważniejsze jest to, że nie ma wątpliwości, że palenie zabija, prędzej czy później, ale to położy kres tego niebezpiecznego nałogu pod wpływem siły nie dla wszystkich. W rezultacie, podczas gdy miliony ludzi umiera z powodu raka i przewlekłego zapalenia oskrzeli, ktoś odbiera ogromne przychody z produkcji i sprzedaży wyrobów tytoniowych bez myślenia o stronie moralnej działalności.

Koncepcja biernego palenia

Ponadto podjęcie decyzji o palić czy nie palić, nie myśleć o bliskich, bo dym papierosowy negatywnie wpływa nie tylko samego palacza, ale również powoduje nieodwracalne szkody dla zdrowia ludzi w okolicy. Tak, dzisiaj wykazały, że około ludzie palący wdychania dymu, może być chory wszystkie choroby typowe dla palaczy. Wynika to z faktu, że tylko jedna czwarta szkodliwego dymu tytoniowego wchodzi palacz, natomiast pozostała część leci w powietrzu, szkodząc bliskich. Zjawisko, naukowcy dał nazwę „biernego palenia”. W pomieszczeniach z zamkniętymi oknami, szkodliwe stężenie dymu dla niepalących osiągnąć ciało podczas palenia tylko dwa papierosy. Tak więc, nawet jeśli tylko jedna osoba pali, pozostali członkowie rodziny pasywnego „dymu” około dziesięciu papierosów dziennie.

Historia tytoniu w Rosji

W Rosji przez długi czas z fascynacją tytoniu zniechęcony. Tak więc, na początku 17 wieku, palenia tytoniu karano chłostą, a pod koniec wieku, i wszyscy palacze, którym grozi kara śmierci, albo odcięcie nosa. I tytoniu było nie tylko do palenia, ale także je sprzedać i utrzymać dom. Używanie tytoniu była zakazana do momentu dojścia do władzy Piotra Wielkiego. Jak wiecie, cesarz lubił europejskich zwyczajów i starał się doprowadzić je do ziemi rosyjskiej, a na tytoń, on również usunąć wszystkie zahamowań. Sam Piotr jest również uzależniony od nikotyny, powodując dymu bardzo szybko stała się modna. On nawet stworzył serię dekretów, które regulują proliferację i tytoń do palenia. Na przykład, wdechu i wydechu dymu dozwolone tylko za pomocą specjalnych rur przeznaczonych do palenia. Ten stan tytoniu w Rosji trwał aż do końca 20 wieku.

Pierwsza fabryka do przetwarzania tytoniu zostały zbudowane w 1705 roku w Sankt Petersburgu i Akhtyrka. Dodatkowo, w tym samym roku wydał dekret w sprawie podziału tytoniu przez komorników.

W połowie 18 wieku, palenia została rozpowszechniona w Rosji. Bez tego leku nie może wykonywać żadnej wakacje i nie spotkanie.

Katarzyna nadal zachęcać do używania tytoniu, pozwalając na wolnym rynku, co doprowadziło do powstania prywatnych sklepach tytoniowych. Nawiasem mówiąc, natomiast pytanie, czy nie palić, było szczególnie istotne, ponieważ tytoń nie tylko palił, ale również zapach.

Należy zauważyć, że przy pierwszym użyciu importowanego tytoniu, ale pod koniec 18. wieku miejscowy tytoń był już nie gorzej za granicą. Najbardziej popularne postaci mieszaniny ammersfordsky palenie tytoniu, otrzymanych popularnie znane jako „przelecieć”.

Ponieważ palenie w Rosji jest wciąż nabiera tempa, dominuje uzależnienie wszystkich nowych ludzi.

Powody, dla których ludzie zaczynają palić

Najczęściej ludzie zaczynają palić w imitację przyjaciół i znajomych, to samo jest produkowany przez odruchu. Jeśli mówimy o długoterminowej palenia, tutaj mówimy o narkomanii.

Większość ludzi palić tylko dlatego kiedyś robi. Oni nie dostają żadnej przyjemności z nikotyny, jednak rzucić ten nałóg, nie ma wystarczającej siły woli. W rzeczywistości, oni po prostu nie mają wystarczająco dużo powodów, aby dać się papierosy. Dowodzi to faktu, że ludzie są coraz dalej z leczenia poważnych chorób wywołanych paleniem tytoniu, natychmiast zapomnieć o ich zły nawyk. Około 70% ludzi nie ma realną potrzebę tytoniu, a zatem można łatwo zamknąć. Jest to również potwierdzone przez liczne opinie palaczy przed rozstanie się z tego zwyczaju, dość łatwo. I dlatego trzeba jak najszybciej uświadomić sobie niebezpieczeństwo tego zainteresowania i wychodzi.

Palenie trawy narkotyków

Po raz pierwszy użyto palenie konopi w Ameryce w latach 70-tych. Przed roślina ta była wykorzystywana wyłącznie w medycynie i do produkcji oleju konopnego. Młodzi ludzie, którzy stworzyli te same ruchu hippie, zaczął ćwiczyć palenie marihuany jako środka relaksu. W rezultacie lek jest drugim co do wielkości na świecie pod względem zużycia, druga tylko do tytoniu.

Jeśli pamiętacie czasów radzieckich, luźne konopie uprawiane w ogrodach mieszkańców jako chwast i karmić ptaki. Na dzień dzisiejszy, uprawa tej rośliny jest karalne, ponieważ stwierdzono, że w obecnych leków konopi „kanabinoidów”, które mogą zmienić umysł i psychikę palacza. Ponadto, po wprowadzeniu do organizmu ludzkiego zaobserwowano spadek ciśnienia krwi, bóle serca, utrata pamięci, przyspieszenie akcji serca, która może prowadzić do śmierci. Również długotrwałe palenie marihuany powoduje raka płuc i krtani, bezpłodność, zaburzenia psychiczne, poczucie bezsensu życia, które kończy się w głęboką depresję i czasem samobójstwa. Obecna opinia jest taka, że palenie konopi jest bezpieczny, to jest tylko mitem.

Jak tytoń wpływa na zdrowie człowieka

Przed podjęciem decyzji, aby palić czy nie palić, trzeba wiedzieć, że u ludzi nie istnieją podmioty, które dym tytoniowy nie będzie miało negatywnego wpływu.

Jak we krwi palaczy zmniejszonej zawartości tlenu, jest skurcz naczyń mózgowych, które wpływają na wydajność i pamięci, stan układu nerwowego. Człowiek czuje się rozdrażniony, cierpiących na bóle głowy i bezsenność.

Przechodząc przez drogi oddechowe, dymu zawierającego szkodliwe substancje niekorzystnie wpływa na wszystkie narządów oddechowych, pobudzając śluzowe nosa, jamy ustnej, gardła, oskrzeli. Najbardziej nieszkodliwe konsekwencje takich skutków może być częste przeziębienia, w poważniejszych przypadkach, palenie powoduje raka. Ponadto z dalszego palenia zawężony głośni i głosem, tracąc dźwięczność staje się chrapliwy.

Stale osób palących są różne charakterystyczny kaszel, wskazując stan zapalny dróg oddechowych, która ostatecznie staje się przewlekły, powodując zapalenie płuc i astmy oskrzelowej.

Ponadto systematyczne osób niepalących cierpią na różne choroby układu krążenia: może wystąpić wzmożone ciśnienie krwi i choroby serca, w tym wystąpienia zawału serca.

Układ pokarmowy palacz nie odczuwa się od mniej toksycznych substancji w nikotyny. dym tytoniowy podrażnia ślinianki, powoduje zwiększone wydzielanie śliny, że w żołądku, ma szkodliwy wpływ na układ pokarmowy. Ponadto u ludzi żółte zęby, krwawiące dziąsła, próchnica i pojawia cuchnący oddech.

Ponadto, wiadomo, negatywny wpływ palenia na aktywność seksualną i funkcji rozrodczych samców.

Wpływ papierosów na zewnątrz Kobieta

Jest udowodnione, że szkodliwe elementy tytoniu ma negatywny wpływ nie tylko na organach wewnętrznych, ale również na wygląd danej osoby. Przede wszystkim, skutki nikotyny dotyka kobiety, na skórze, gdzie lek pozostawienia widocznych śladów. Jest naukowo udowodnione, że kobiety palenia mają ziemisty skóry suchej, skłonnej do wczesnych zmarszczek. Ponadto, skóra traci elastyczność, zmarszczki nosowo-wargowe tam i worki pod oczami, upadek policzki, rozpoczyna się proces starzenia. Kobiety cierpiące na tego nałogu, zepsute zęby są cięte i blaknięcie włosy, żółte i złuszczają paznokcie.

Przede wszystkim palenie znacząco zmniejsza produkcję hormonów estrogenów, których brak nie tylko promuje szybkiego starzenia się, ale również narusza cyklu miesiączkowego, co prowadzi do niepłodności.

dziewczyny palenia powinien być ostrożny w słońce, skóry pod wpływem działania promieni słonecznych w ciągu kilku minut narażonych na procesach utleniania. Z tego powodu jest on przeciwwskazany w solarium, a niektóre zabiegi kosmetyczne. Na przykład, dziewczynka palenia nie można zrobić skórki twarzy za pomocą cząsteczek ściernych i różne kwasy, jak można rozcieńczać znacznie uszkodzić skóry.

Palenie podczas rodzenia

Palenie w zasadzie – bardzo zły nawyk dla każdej dziewczyny. Szczególnie niebezpieczne jest to, gdy kobieta spodziewa się dziecka, jak w tym przypadku, to kładzie nadmiernego ryzyka nie tylko swoje zdrowie, ale również ryzykuje cennego zdrowia, a często życia nienarodzonego dziecka. Lekarze udowodnili, że w momencie, kiedy kobieta w ciąży pali, dziecko w jej łonie kaszlu i kichania, dławiąc dym. W rezultacie przestaje płynąć tlenu w ilościach wystarczających do prawidłowego rozwoju, co prowadzi nie tylko opuścić przedwcześnie, ale również może przyczynić się do śmierci płodu. Ponadto, matek, które palą twarz niedowagę narodziny niezdrowy dziecka.

Uważa się, że jeśli dziewczyna palił przed wystąpieniem ciąży, zaprzestanie nikotyny do organizmu może mieć negatywny wpływ. Zgodnie z tą teorią, wiele dziewcząt w pozycji nadal palić, w najlepszym razie, nieznacznie zmniejszyć liczbę papierosów. W rzeczywistości, jeśli kobieta w ciąży pali, to zawsze może mieć bardziej niebezpieczne konsekwencje dla dziecka, zamiast ostrego odrzucenia nikotyny.

Palenia wśród dzieci i młodzieży

Ponieważ główny ilość osób zaczyna palić się już w dzieciństwie i wieku szkolnym, walka z paleniem musi zaczynać od najmłodszych lat. Dzieci muszą wiedzieć, jakie szkodliwe skutki nikotyny na organizm jest palaczem. Mówiąc o szkodliwości tytoniu, konieczne jest, aby przekonać dzieci, że palenie jest niebezpieczne dla zdrowia, dla których wskazane jest nie tylko do prowadzenia rozmów, ale na zdjęcia i plakaty, a także, aby pokazać dokumenty na ten temat. Prace powinny być wykonywane w ścisłej współpracy z rodzicami, nauczycielami i organizacjami społecznymi. W rezultacie uczniowie powinni zrozumieć, że palenie – to nie jest wyznacznikiem dojrzałości i prestiżu, a rozciągnięte w samobójstwie czasu.

rozczarowujące statystyki

W dzisiejszym świecie co roku umiera z powodu palenia około trzech milionów osób, a szacuje się, że trzydzieści lat później, liczba ta wzrośnie do dziesięciu milionów. Naukowcy obliczyli, że od 1950 roku, palenie trwało życie sześćdziesiąt dwa miliony ludzi, o wiele bardziej niż zginęło w czasie II wojny światowej. Najbardziej dotkliwy problem palenia stoi w Środkowej i Wschodniej Europie, gdzie przez rok od tego przywiązania zginęło około 700 tysięcy ludzi, jedna czwarta wszystkich zgonów na świecie.

W Rosji, stosowanie nikotyny jest również rośnie z każdym rokiem. Tak, w ciągu ostatnich siedemnastu lat, liczba papierosów konsumowanych przez ludność, wzrosła od stu do siedemset siedemdziesiąt miliardów dolarów rocznie.

Pozbycie się uzależnienia od tytoniu

Im dłużej dana osoba pali, tym bardziej okazvyvaetsya w uzależnienie od nikotyny. Ponadto, co roku prawdopodobieństwo samodzielnego wyzwolenia z nałogu jest znacznie zmniejszona. Wiele osób nie może pozbyć się uzależnienia, palenie kolejnych całe dziesięciolecia. I to nie jest to, że nie zdają sobie sprawę, że palenie i zdrowiu – koncepcje są sprzeczne, ale tylko na początku nie miał dość siły umysłu, a następnie dochodzi do uzależnienia od tytoniu, w której może tylko pomóc leczenia.

Niewątpliwie istnieje niewielki odsetek ludzi, którzy raz podjąwszy zrezygnować tytoń nie powrotu do palenia. W większości przypadków, osoba odmawia nikotyna palenie tylko przez jakiś czas, a przy najmniejszym stresie lub uderzanie odpowiednią firmę wraca do papierosów ponownie. Ponadto, uzależnienie od tytoniu nawroty mogą wystąpić nawet po kilku latach od ostatniego papierosa został wędzone. Dzieje się tak najczęściej pod wpływem alkoholu lub stresu. I to nawyk z powrotem, wystarczy za pomocą jednego papierosa.

Jeżeli osoba jest odpowiedzią. dla palących lub niepalących, jednoznacznie negatywny, a pozbyć się uzależnienia nie może, nie trać czasu i odłożyć wizytę w instytucji medycznej.

Oczywiście, istnieje wiele leków, które można kupić bez recepty i recepty w każdej aptece, ale nie zawsze pomaga pozbyć się uzależnienia, oprócz niektóre leki mają przeciwwskazania i poważne skutki uboczne. Dlatego, bezpieczniejsze i bardziej niezawodne, aby zwrócić się do specjalistów. Zazwyczaj, kliniki, uniknąć uzależnienia od nikotyny, jest używana nie tylko leki, ale także nasennych i metody psychoterapeutyczne. Praca z lekarzami, psychologami jest szczególnie ważne, ponieważ sesje sugestie pozwalają palacz zrekonstruować sposób myślenia i nauczyć się korzystać z życia bez nikotyny. Jest to kompleksowe podejście pozwala nam ratować ludzi na zawsze z uzależnienia od tytoniu i odzyskać utracone zdrowie.