577 Shares 9881 views

Wielki książę Siergiej Michajłowicz Romanow: krótka biografia

Życie i tragiczna śmierć na zawsze związane rodziny ostatniego cesarza rosyjskiego i bardzo solidne i wiernych, jakby wykute z jednego bloku, człowiek taki jak wielkiego księcia Siergieja Michajłowicza. Romanowowie, który istnieje od czterystu lat, widzi siłę jako ciężar, a Ministerstwo jedności narodowej i jest gotowy do pracy dla dobra ojczyzny.

Wielki Książę Childhood

Ojciec Siergiej Michajłowicz był synem cesarza Mikołaja I Mihail Nikolaevich. Był ceniony jako wielki przywódca wojskowy i bardzo zdolny administrator. 22, był gubernatorem Kaukazu. Ten post był również odpowiedzialny, i niebezpieczne. Ale pan Saakaszwili zdołał ujarzmić Czeczenii, Dagestanie Zachodnia Kaukazie i położyć kres niekończącej się wojny. Matka Olga F., księżna Baden była siostrzenica Alekseevny Elżbieta I, która sama wzrosła w spartańskich warunkach. Rodzina miała 7 dzieci. Na zdjęciu Olga Fiodorowna z synem, Siergiej. Uniosła dzieci w bezwarunkowym oddaniem do swego ojca. Wielki książę Siergiej Michajłowicz urodził się w majątku Borjomi w 1869 roku i został ochrzczony na cześć św Sergiusza z Radoneża. Ojciec i matka należała wyłącznie do dzieci, podnosząc je, którzy potrafią znosić trudności, co może spotkać w służbie wojskowej, do których zostali przeszkoleni z dzieciństwa. Model został wyraźnie podjęte ich dziadek Mikołaj I, który spał na łóżku żołnierza i ukrył płaszcz. Ich synowie były wąskie łóżka metalowe, zamiast materacy sprężynowych – płyty, na których określone symboliczne najcieńszy materac. Wznoszenie było sześć rano. Opieszałość jest niedozwolone. Następnie modlił się, klęcząc i zimna kąpiel. Śniadanie było bardzo proste – herbata, chleb, masło.

nauka

Początkowo Wielki książę Siergiej Michajłowicz, podobnie jak jego bracia, otrzymał wykształcenie w domu przez osiem lat. Studiował prawo Boże, historii chrześcijaństwa i innych religii, historii Rosji, Europie Zachodniej, Ameryce i Azji. Wiązanie się matematyki, geografii, języków i muzyki. Z powodu błędu w obcym słowo powinno kara – pozbawienie słodkie, w matematyce – godziny stojący w kącie na kolanach. Ponadto, wielki książę Siergiej Michajłowicz opanowaniu broni palnej, ogrodzenia, a nawet bagnetowe opłatę. Jazda konna jest integralną częścią nauki. Od siedmiu do piętnastu lat, Siergiej Michajłowicz i jego bracia żyli pod Strelna w pięciu salach pałacu Wielkiego na wysokim brzegu Zatoki Fińskiej. Tak więc edukacja i badania w celu określenia przyszłego kierunku działalności Siergiej Michajłowicz – służbę wojskową. Aptitude do matematyki, kochający we wszystkich dokładnością od najmłodszych lat, wybrał Mikhailovsky Artillery School w 1885 roku. W tym roku jest bardzo zadowolony ojca, który sam był formacja o artylerzysta.

wycieczka

W latach 1890-1891, gdy Siergiej Michajłowicz był trochę ponad dwadzieścia lat, on i jego brat Aleksander, oficer marynarki, odbył podróż na jachcie „Tamara” na Oceanie Indyjskim, odwiedził Batavia i Bombaj. Jest w Indiach Wielki książę Siergiej Michajłowicz dowiedział się o nagłej śmierci matki z powodu zawału serca. Inna młoda kobieta nie była w stanie przenieść związek morganatyczny jego syna Michaela i hrabina Merenberg, wnuczka Puszkina.

urząd

W 1889, S. M. Romanov ukończył Szkołę Artylerii w randze porucznika. Kariera rosły szybko i skutecznie. Prawie co trzy lata, podniósł rangę za pokazanie gorliwość. W 1904 roku, w już przed nami, generał Siergiej Michajłowicz. Wielki książę jednocześnie z nowym rankingu zaciągnął się do orszaku Jego Królewskiej Mości. Siergiej Michajłowicz włożył wiele wysiłku, aby stworzyć nowoczesną artylerię, do jego przedłużenia w armii rosyjskiej, aby uczyć młodych strzelców, zarówno niższe i wyższe stopnie. Jakość kształcenia w Arsenalu zostało znacznie ulepszone.

Udział w wydarzeniach koronacji

W maju 1896 grzywny dni uczestniczył w koronacji tożsamości w Moskwie, Siergiej Michajłowicz. Wielki książę z okazji pięknej pogody na Khodynka następnie w otwartym powozie z wielkiej księżnej. Wśród oficerów witał przy wejściu do kościoła St. Sergiya Radonezhskogo członkowie rodziny cesarskiej.

ognista pasja

Primabalerina Cesarskiego Teatru Maryjskiego MF Kshesinskaya był bardzo prostolinijny i silnej woli kobiety. Coquette do kości, że postawili na temat seksualności. Manipulacja z mężczyzn, mieszając je z umysłu udało z obroną. Jako młody człowiek w niej zakochany, Siergiej Michajłowicz Romanow. Wielki książę w 1894 roku przedstawiła dwadzieścia dwa uroda urodziny willi w Strelna, niedaleko jego rodzinnej posiadłości Mikhailovskoye. Ten domek Sergey spędzony z jego Malechko pięciu lat mieszka z rodziną. Ale życie z jarzma wręcz nie było łatwe. Jednocześnie miała romans z wielkiego księcia Włodzimierza Aleksandrowicza. Rola jest rozmieszczone w taki sposób, że Siergiej Michajłowicz płatnego wszystkie swoje rachunki i obrony swoich interesów przed organami teatru. Jeśli Mathilde Feliksovna chciał działać diamentami i szafirami, chociaż rola takiej biżuterii nie nadaje się do kostiumu, to nadal robi tak, jak jak niezrównany tancerz. Władimir Aleksandrowicz ona konieczna, aby zapewnić silną pozycję w społeczeństwie.

Narodziny syna

W 1902 roku urodziła syna, który został nazwany na chrzest Włodzimierza i patronymic otrzymał Siergiejewicz Krasiński nazwisko i tytuł dziedzicznego szlachcica był udzielony przez samego cesarza. Sergey chciał przyjąć chłopca, ale dziecko było na to nie wygląda. Ale Matylda Feliksovna zastanawiał. Miała inne plany. W międzyczasie, Siergiej Michajłowicz szczęśliwie zaangażowany w edukację chłopca i nie narzekają na swój los, choć Matilda Feliksovna już praktycznie ekskomunikował go od siebie, zafascynowany młodego księcia Andrzeja. Siergiej Michajłowicz a tymczasem nie wolno patrzeć na inne kobiety, ale pozwala zrobić sobie prezentu. Wielki książę zmienił charakter, stał się wycofać i nie uczestniczyć w wydarzeniach społecznych. Dwadzieścia pięć lat bezgranicznej miłości i przebaczeniu – nie jest prawdziwy sens, który przyszedł do Siergiej Michajłowicz. Wołodia, którego uważał za swojego syna, w dniu szesnaście lat, kiedy był uwięziony w Alapaevsk, wysłał wiadomość z gratulacjami. A młody człowiek naprawdę kocha go za jego własne.

Po abdykacji cesarza

W lecie 1917 Kshesinskaya uciec, uciec od rewolucyjnego Piotrogrodu do Kislovodsk. SM Romanov pozostał tam do rozstrzygnięcia sprawy z ukochanym. Chciał, aby wyposażyć swoje miejsce rezydencji ukrycia skarbu. Zbyt przewlekły w rewolucyjnym miasta, próbując przemycić przez granicę klejnotów Ambasada Brytyjska i umieścić je w imię Vladimir, który nie, Wielki Książę został aresztowany wiosną 1918 roku.

męczeństwo

Pierwszy Romanov Sergey Mihaylovich, wraz z innymi wielki książę został wygnany do Vyatka. A miesiąc później zostały one wysłane do Jekaterynburga. On, sądząc po opiniach, bardzo demokratycznym podejściu do nowego rządu. Podawane z nim grać wieczorami wista dyrektor banku VP Anichkov. Pod koniec maja 1918 roku wszyscy wielcy książęta konwertowane do Alapaevsk. Początkowo pozwolono im chodzić po mieście, a ludzie z miłości komunikowania się z nimi. Ale po miesiącu wszystko było ścisła kontrola ustawić strażników. Zmniejszono liczbę produktów, a Sergey protestowali przeciwko tej terapii. Ale potajemnie w nocy na 18 lipca, zostały one załadowane na pociąg, pod pretekstem, że wszystkie przewożone w bezpieczne miejsce. Jednak zostały one wniesione do kopalni. Sergey, wyczuwając przestępstwa, zaczął się oprzeć i został zabity. Jego ostatnia myśl była ulubionym Mężczyzna, którego złoty medalion w dłoni. Resztę życia wrzucano do kopalni, gdzie zginęli, jako prawdziwych męczenników.

Tak tragicznie, w wyniku krwawego terroru zakończył życie wielkiego księcia Siergieja Michajłowicza Romanowa. Biografia zaczyna się od próby jako dziecko, ustawicznego Semidetached miłości wietrznej jarzma, uciąć w czterdzieści osiem lat. Był zbyt młody, by umrzeć, ale życie postanowił inaczej.