451 Shares 4756 views

urządzenie wybuchowe: Co to jest?

W tym artykule skupimy się na tym, co jest urządzenie wybuchowe, dla których jest to konieczne, ponieważ nie było, różnorodność i zakres.


Trochę historii

Kiedy wynaleziono proch, to nie jest dokładnie znana, istnieje wiele wersji i założeń. Jednak pierwszy zachowany rękopis, w którym nie ma wzmianki o tym wybuchowych, datuje się na rok 1044 pne Początkowo proszek stosowany jako nadzienie do fajerwerków i innych sztuczek rozrywkowych. Ale na początku XII wieku, znalazły zastosowanie w karabiny, a nieco później nastąpił urządzenie wybuchowe. Jednak we współczesnym niewolnikiem jest rzadko używany przez prochu, musiał zastąpić mocniejsze substancje.

Według słownika, obwód ten logistycznego, który zawiera chemiczne środki wybuchowe i eksplozji. Ze zrozumiałych względów, to jest do dyspozycji. Ale co się dzieje, co trzeba i jak zrobić bombę?

wojsko

W pierwszej kolejności w VU musi armię. Takie urządzenia są potrzebne przede wszystkim do niszczenia wroga, techniki, struktury i sabotażu.

W siłach zbrojnych jako materiał podstawowy dla urządzenia wybuchowe stosowane TNT. Charakterystyczne cechy tego tworzywa: wysoka moc, łatwość obsługi, a co najważniejsze, stabilność. można upuścić bicie, nawet rzucać w ogień, on po prostu spalone bez zagrożenia dla innych. On po prostu eksploduje od detonacji, prościej, przez innego małego wybuchu. urządzenie wybuchowe oparte na nią zwykle wygląda bloku trotylu z włożonym bezpiecznikiem.

Ciekawostką jest fakt, że w czasie II wojny światowej partyzantów radzieckich, którzy doświadczyli dotkliwy brak materiału do kopalni i niewybuchy zbierane są stopione TNT że równomiernie i stopniowo ogrzewając na łaźni wodnej stały się płynne.

MOE

Innym obszarem, w którym przy użyciu materiałów wybuchowych i urządzeń wybuchowych – MOE. Zasadniczo, chcą sprowokować lawiny (rozbroić masę śniegu z góry), usuwanie gruzu po klęsk żywiołowych lub utylizacji amunicji znalezione w ziemi. Starości ostatni może zdetonować każdej ekspozycji, a to jest czasami konieczne, aby je zniszczyć na miejscu.

Ciekawostką jest to, że czasami światło ropy lub gazu dobrze, a płomień napędzany ciągle „fontanny” z ziemi, tak silne, że zwykłe środki do gaszenia to niemożliwe. Następnie obok niego leżał wybuchu bomby, która powala ogień. A po takim „pochodnia” palenie na trzy lata, a to może tylko gasić landmine jądrowej. Stało się to w 1963 roku w Uzbekistanie.

Budowa i rozbiórka

Niektóre starego budynku lub budowli jest o wiele bardziej opłacalne, szybsze i łatwiejsze do zniszczenia wybuch, zamiast spędzać czas na stopniowej likwidacji. W tym przypadku chodzi o ratunek po raz kolejny przypływ energii.

Ponadto dynamitu (wybuchowe oparte na nitrogliceryny) zastosowano pod koniec XIX wieku do budowy torów kolejowych, kanałów. Zniszczyli duże kamienie i inne przeszkody. Obecnie stosuje się również ta metoda.

IED

Potrzeba takiego prowizorycznego urządzenia może wymagać w różnych sytuacjach, takich jak w czasie walk. Jednak warto pamiętać: ich produkcja jest karalne. Jeśli dokonałeś prosty proszek petarda i postanowił wysadzić dla zabawy, złamałeś prawo. Jedynym wybuchowe, które można kupić legalnie – to dymny i bezdymny proszku, ale tylko wtedy, gdy pozwolenie na polowanie broń.

Jeżeli ich obrót jest zakazany, dlaczego nadal korzystać z improwizowanych urządzeń wybuchowych? Urządzenie jest tak często staje się narzędziem zbrodni różne terrorystów i przestępców. Chodzi o to, że rzemieślniczych PRZEZ zawierać w zasadzie zwykły azotanu, który jest swobodnie dostępny. Z oczywistych powodów, dokładnych instrukcji i stosunek tutaj nie będzie napędzany. Również azotan jest podstawowy i materiały wybuchowe przemysłowe nazywa Amonal.

sztuka

Żaden z nowoczesnego gatunku filmowego thrillera dzisiaj, nie bez pościgów samochodowych, strzelaninach i wybuchy. Aby utworzyć drugie są różne środki pirotechniczne, zawierające również słaby materiał wybuchowy. Po takim „amunicja”, urządzenie wybuchowe imituje tylko wybuch, to nie szkodzi innym.