758 Shares 6624 views

zakrzywiony ekran TV: zalety i wady

Producenci Sprzęt audio i wideo regularnie ogłasza wprowadzenie nowych technologii, które zwiększają zdolności operacyjnych produktów. Niestety, nie każdy know-how do oczekiwań, nie wspominając o znaczące korzyści w zakresie wykorzystania sprzętu. Jednak, aby to osiągnąć zmienić reprezentację masowego rynku urządzeń multimedialnych pojawiają właściwości i, co do zasady, są one towarzyszą bujne ogłoszeń reklamowych. Trzy lata temu, właśnie w tym stylu, że na rynku pojawiły się zakrzywiony ekran telewizora, zalety, które są aktywnie replikowane marketingową, LG, Sony i Samsung. Nawiasem mówiąc, nawet dzisiaj, gdy segment jest utworzony z modeli bez wyświetlacza, lista uczestniczących producentów nie jest tak szeroki. I bardziej atrakcyjne oferty dostępne.


Zwłaszcza z wklęsłym telewizorami

Przed przystąpieniem do rozważenia zalet i wad rozwiązań innowacyjnych, konieczne jest, aby dowiedzieć się więcej o jego funkcji. Główna różnica polega na zmianie telewizora panelu promień – innymi słowy, w postaci ekranu, która jest wklęsła w kierunku przeciwnym do pozycji widza. To nie znaczy, że zasada ta dostawa „obraz” to prawdziwie rewolucyjne. Jest szczególnie przydatna w projektowaniu scenach teatralnych i kinowych ekranów. I jest to dość logiczne, że korekta forma wyświetlacz projekcyjny ostatecznie pozwoliło zrealizować zakrzywiony ekran telewizora. Zalety i wady tego rozwiązania nie jest jeszcze jasne. Jeśli efekt ostrza kino wklęsłego jest oczywiste ze względu na duże rozmiary, w przypadku wyświetlaczy TV korzyści występują tylko w przypadku dużej przekątnej. Są jeszcze inne niuanse tych modeli, znajomość które umożliwią pełniejszy wgląd w nowej technologii.

deep Dive

Zakrzywiona płaszczyzna pozwala na pokrycie dużego obszaru pola widzenia, więc może również stworzyć poczucie głębokiego zanurzenia się w atmosferę filmu. Na przykład płaskie sito o wymiarach podobnych z jego kształt nie jest w stanie zapewnić taki sam zasięg. Jednak użytkownicy zgłaszają wzrost minimalnej przeglądu, który stanowi, zakrzywiony ekran telewizora. Korzyści są najbardziej przejawia się w tym indeksie tylko w przypadku dużych ekranów – co najmniej 55 cali. Jednak z płaskim ekranem z tego formatu może zapewnić dobrą penetrację filmów. Na stronie wklęsłych paneli telewizyjnych ma inny atut – połączenie wysokiej rozdzielczości formatu 4K UltraHD. Dzięki tej technologii jest bardzo niestandardowy obraz daje przewagę szerszym zakresie przeglądu.

Kontrast kąty widzenia

W tym przypadku warto zwrócić uwagę, a technologia OLED, podczas gdy nośniki, które są tylko o wklęsłym telewizory. Zalety tej kombinacji są wyrażone w dwóch czynników – wzrost ostrości i kontrastu i szerszy kąt widzenia. Faktycznie, jest to związane z cech konstrukcyjnych, które w praktyce mają wpływ integralności „Pictures” i większe poczucie przestrzeni ekranu bez zwykłej nachylenia charakterystyki tradycyjnych modeli.

Według samych producentów, wklęsły ekran jest w stanie zwiększyć kontrast w strefach bocznych. Będzie to szczególnie widoczne w percepcji widza, siedząc blisko panelu wklęsłym. Jeszcze lepiej – używając w tym celu duży monitor, ponieważ odległość do niej i pozostawić mniej – ok. 45 cm Ta zaleta ekranów TV zakrzywiony można zaobserwować w modelach o przekątnej 27 cali. Ponadto, im większy rozmiar, tym wyższa jakość widzenia pod względem kontrastu i wygładzanie kątów bocznych.

Obszar wyświetlania powiększenia

Pod pewnymi warunkami, zakrzywiony kształt ekranu można naprawdę stworzyć wrażenie, że telewizor ma większą powierzchnię niż płaski model z tej samej przekątnej. Jednak, aby osiągnąć znaczący ujawnienie tego czynnika jest możliwe tylko do poddania że widz jest w optymalnym momencie w odniesieniu do miejsca, w którym zakrzywiony ekran telewizora. Korzyści w postaci wzrostu w obszarze percepcji „obrazów” są najbardziej efektywne narzędzie dla marketerów. To nie znaczy, że jest to fikcja i hiper mit. Po wybraniu właściwej pozycji widzowi poczuć różnicę, ale będzie widoczny tylko w przypadku korzystania z dużym ekranie.

Potrzeba być na środku ekranu

To nie jest wymagana, ale aby w pełni cieszyć się nie tylko godność, a zwłaszcza kontaktu wzrokowego z wklęsłym ekranie, musi być ułożone ściśle według centrum telewizyjnym. W tym przypadku, będzie czuł żadnego zniekształcenia i odblaski, a także wizualne rozszerzenie kąta patrzenia, który różni się telewizja zakrzywiony ekran. Korzyści w tym przypadku można uznać tylko warunkowo, ponieważ są one osiągnąć tylko wtedy, gdy sesja przeglądania sam. Większość zalet wklęsłym ekranie nie będą podawane do widzów, którzy wyglądają na wyświetlacz pod kątem – to siedzi na brzegu kanapy.

Wysoki koszt

Nie ma nic dziwnego w tym, że nowe rozwiązanie jest droższe niż jego dolny-tech odpowiedników. Jednak eksperci nie są jeszcze widząc warunki, aby obniżyć koszty takich modeli, które również jest naturalnym na rynku urządzeń gospodarstwa domowego. Dziś ten sam model o przekątnej 40-55 cali można kupić za 70-100 tys. Rubli na średniej. I to nie jest limit, ponieważ wszystkie związane dodatki technologiczne z duchem formacie 4K mowa o kilkadziesiąt tysięcy metek wzrostów, które sprzedawane są w telewizory z zakrzywionych ekranów. Czy musimy to dla pieniędzy? Odpowiedź jest w każdym przypadku indywidualnie, ale to model z telewizorem z płaskim ekranem w tym samym 100 tys. RUB. Oferują one zbyt wiele możliwości przyjemnego filmowego show. I to nie tylko duży ekran, z których przekątna może wynosić do 70-80 cali. Tradycyjna obudowa nadal rozwijać bardziej znanych miejsc w tym interaktywnych i komunikacyjnych możliwości.

Czy jest sens, aby kupić telewizor z zakrzywionym ekranie?

Gięcie panel TV, mimo wszystkich wysiłków marketerów do wypełnienia jego istnieniu znaczeniem w istocie, to nie daje nic nowego widza. Na przykład, jakość obrazu w najbardziej zaawansowanych wersjach coraz wyższej rozdzielczości zwiększa UltraHD zamiast wklęsłej konstrukcji. W odniesieniu do wzrostu przeglądu Area „Pictures”, wzrost będzie nieznaczny, ale musiałby przepłacać za kilka tysięcy, i to co najmniej. W takim razie, dlaczego nie wystarczy kupić zwykły model z większą przekątną, która jest z pewnością poszerzyć obszar percepcji wzrokowej. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, można się zastanawiać – dlaczego potrzebujemy zakrzywiony telewizor? Przede wszystkim nie możemy odrzucić chęć producentów wykorzystać na nowym modzie. Ale jeśli spojrzymy na ten model z punktu widzenia konsumenta, może konkurować z wielkoformatowych ekranów płaskich dla kina domowego. Chociaż w tym kontekście, cena wklęsłych wzorców nie pasuje swoje zalety.

wniosek

Błędem byłoby powiedzieć, że twórcy nowej koncepcji nie oferuje konsumentowi nie robi nic pożytecznego. Na tym etapie zakrzywionego segmentu przewagę nad tradycyjnym ekranie telewizora płaskiego panelu jeszcze nie jest zbyt oczywiste, ale jest. Przynajmniej godność decyzji potwierdzają obliczeń matematycznych i geometrycznych. Niemniej jednak, każdy dobry jest w nich, jeśli widz nie dostrzega znaczną poprawę w sposobie oglądania? W każdym razie, istnieją opinie, że będzie przetrwać wklęsły ekran jako bardziej uproszczone i zoptymalizowane w przyszłości.