272 Shares 6847 views

„Przygody Chipollino”: podsumowanie dla pamiętnika czytelnika

Prawdopodobnie niewiele osób nie słyszało o figlarnym Boy-cebula, kto i jego przygodach. Ale to nie zawsze jest łatwo odłożyć na papierze, co zostało zapamiętane. Tak, twoja uwaga – „Przygody Chipollino”: podsumowanie pracy, która stała się ulubionym miejscem dla pokoleń uczniów.


Kto jest Gianni Rodari?

Zanim zaczniesz czytać tę zabawną i pouczającą historię, to nie zaszkodzi, aby dowiedzieć się o człowieku, który był „ojcem” Chipollino. Jest to włoski Gianni Rodari, który był znany nie tylko w swoim ojczystym kraju, ale także poza nią, jako wielki dziennikarz i autor utworów dla dzieci.

Rodari oprócz prac „Przygody Chipollino”, podsumowanie, które badamy, pisał dużo. W tym samym czasie był w stanie zarówno w poezji i prozie. Wśród najbardziej znanych dzieł autora warto zauważyć „Gelsomino w kraju kłamców” – książki, która jest związana z nazwą Rodari nie mniej niż legendarny Chipollino. Nawiasem mówiąc, dzisiaj można usłyszeć wersję audio swojej kolekcji bajek.

Dlaczego jest produktem autora tak przekonujący?

Może to opowieść o trudnym losie biednych warzyw okazała się prawdziwą, życia potwierdzając i życie właśnie dlatego, że żył Rodari nie najbardziej proste i łatwe życie. Zacznijmy od tego, że przyszły pisarz urodził się w 1920 roku we Włoszech, a jego ojciec, który był właścicielem małej piekarni, odzyskanego w innym świecie, gdy Gianni był zaledwie 10 lat. Więc on i jego bracia byli zależni od matki. W tych dniach, aby przetrwać, trzeba było w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu ciężkiej pracy. Więc Rodari matka pracowała jako służąca, ale jest mało prawdopodobne, aby związać koniec z końcem. W tym przypadku, chłopiec musiał uczyć się w seminarium, które było rodzina może sobie pozwolić. Jednakże, nie jest w tej szkole bogata biblioteka, w której Gianni uzupełniane wiedzy i zrozumiał, że jego powołaniem – pisanie, możemy nie mógł już czytać „Przygody Chipollino”, który pod wieloma względami treść opiera się na fakcie, że obserwowane podczas swojego dzieciństwa autora.

Wiele się zmieniło w perspektyw Gianni że jego brat Cesare znalazł sobie więźnia obozu koncentracyjnego. Ponadto znak na pracy Rodari nałożone oraz fakt, że był aktywnym członkiem partii komunistycznej. W zasadzie, czytając „Przygody Chipollino”, skróconej lub pełnej wersji, można odgadnąć, co ideały chciał umieścić w głowach młodego pokolenia Dzhanni Rodari.

Z tego, co rozpoczął historię?

Tych, którzy potrzebują książkę Dzhanni Rodari „Przygody Chipollino” Podsumowanie, w każdym razie, trzeba zrozumieć, jak zaczyna się ta historia. Zaczynajmy!

Wydawałoby się, że strach wchodzić na czyjąś stopę? Okazuje się, że jest to straszne przestępstwo przeciwko państwu. To co się dzieje ze starym Cipollone, ojciec Chipollino, który miał nieszczęście ottoptat królewskiej książę Lemon kończyny.

Ważne jest, że stary człowiek zrobił coś, co nie jest na własną rękę, ale tylko dlatego, że został wypchnięty. Ale dla kogo to ma znaczenie? Cipollone szybkie „nagroda” status przestępcy państwowego. A w tłumie są pogłoski, że trzymał w kieszeni nie jest pistolet, a nie pistolet. I, oczywiście, i tylko marzył, aby książę postanowił zrobić. Tak więc czytamy „Przygody Chipollino” (podsumowanie). Głównymi bohaterami są nam znane od początku, a dokładnie – centralny charakter pracy. Tak, dalsze działania będą rozwijać się wokół Boy-cebuli!

„Przygody Chipollino”: podsumowanie pierwszego rozdziału

Na powikłanie historii, mamy wszystko zrozumiał. Faktycznie, dalsze przygody bohatera i poświęcona będzie upewnić się, że nic zmieniać w istniejącym porządku. To jest to, co mówi Chipollino, odwiedzając ojca w więzieniu. Tym razem jest to konieczne do uwzględnienia w „Przygody Chipollino” (streszczenie) do pamiętnika czytelnika.

Trochę patrząc w przyszłość, możemy zauważyć, że mimo wszelkich trudności, bohater był w stanie spełnić swoją obietnicę. Był uczciwy obywatel, uwolniony z niewoli nie tylko ojca, ale także wielu innych, i że w ten sposób nie udało mi się zawrzeć.

Również podczas spotkania z ojcem Chipollino otrzymał bardzo przydatnych porad – idź do wędrować w czasie podróży do zdobycia praktycznego doświadczenia.

Będziemy nadal badać „Przygody Chipollino”. Streszczenie rozdziałów – powinno być.

A co stało się potem, albo łzy dżentelmena Tomato

Już w drugim rozdziale są wprowadzane do innego kultowego bohatera – rycerza pomidorów, który zawsze sprawia mu śmiać jego zbyt pompatyczny i rozpoznać czasami dość dziwaczne zachowanie. A w drugim rozdziale pojawia chrzestnego dyni z jego domu, gdzie było to możliwe tylko żyć … siedzi. Jednak, aby budować ten dom, chrzestnym dyni musiał zaprzeczyć się niemal wszystkiego i na żywo ręką na ustach. Szczególnie obraźliwe dla niego było, kiedy wieś była dżentelmenem, obryazhenny na zielono. Który kierował bogatych i szlachetnych hrabiny wiśnie. Uważał, że chrzestnym dyni zbudowany nie pokorny, a nawet brudny dom, ale prawdziwy Pałac. Tak więc, według Chevalier, hrabina prawa własności została uszkodzona. Więc zdecydowano, że dom powinien być wybrany przez właściciela.

Ale to nie było! Nie było wszechobecne Chipollino, który powiedział pomidory, który bada oszustwa. A jeden z nich – przed nim. Nie ważne jak zły pan, spotkać prankster Chipollino stwierdziła, że złamał się łzami …. A wszystko ze względu na fakt, że próbował ottaskat chłopca włosy. Co się dzieje, kiedy obrać cebulę, każdy wie. Nie uniknąć gorzkich łez i pomidory! Zatem Cipollino wykonana sam jest nieprzejednanym wrogiem. Ale dom chrzestnym Pumpkins pozostał na swoim miejscu. Chłopiec-cebula dostał pracę opanować winogron, szewc.

Ciąg ciekawych znajomości

Przygody Cipollino (podsumowanie każdego rozdziału, oczywiście spowodować niewłaściwe) nadal, że spotkał się z mistrzem gry na skrzypcach, The Godfather Pear i rodzinnego Tysyachenozhek, który będzie również odgrywać rolę w dalszym rozwoju.

To było śledzone przez innego znajomego, znacznie mniej przyjemne. Nowe znajomości stał się pies, który odpowiedział na Mastino pseudonim. Jego cavalier przyniósł pomidora w celu zapewnienia ochrony domu godfather dynie.

Oczywiście, Cipollino nie mógł w żaden sposób nie odpowiada. Więc on napoił psa z wody, która rozpuszcza tabletki nasenne.

Konfrontacja zyskuje nowe siły

Naturalnie, z hipnotycznym naciskiem przyniósł wiele pozytywnych emocji do mieszkańców, ale oni doskonale rozumieją, że sprawa nie skończy. Dlatego zdecydowano się ukryć dom cierpliwość. Optymalnym miejscem dla tego uznanego lasu, gdzie mieszkał Godfather jagody. Jednak skromny dom okazał się chyba pałac (żył w powłoce z kasztanowca) dla niego. Kum Jagody i obawiali się, że został okradziony. Ponieważ pisemne oferty dla złodziei. W rezultacie wszyscy złodzieje, którzy mieli myśli skorzystać z czegoś w tym domu, poszedł bez szczególnie cenny łup, ale z dużo pozytywnych emocji.

Jak żyć wiedzieć?

Tymczasem hrabina Wisznu byli ich krewni. Ktoś Baron i Duke mandarynka. Pierwszy hit precedensu obżarstwo, a drugi – bardzo zirytowany i podatne na szantaż.

Cierpimy z tego wszystkiego: sami hrabinę i ich pracowników, a wszystkie ich tematy. Wiele poobijany i bratanek wielkich pań – młody wiśni, który nie jest zbyt czuły z jego krewnych, ale jako kulturowy i wychował, starając się nie przeszkadzać nikomu, aby zadowolić wszystkich. Jego jedynym przyjacielem był Zemlyanichka który służył cavalier pomidory.

Innym czynnikiem, który jest stale frustrujące Hrabia Cherry, była jego opiekun, pietruszka. Osoba ta charakteryzuje się tym, że pisał dziwne oświadczenie, że zabronił swojemu uczniowi zrobić bardzo zwykłych rzeczy.

Rozwój konfrontacji z władzami

Gdy dowiedział się, że pan Tomato The Godfather dom dyni było, że nie szczególnie zastanowić. Zamiast tego zapytał książę Lemon oddział policji, który szybko aresztowano wszystkich mieszkańców.

Następnie Chipollino i rzodkiewka, dziewczyna ze wsi, spotkał się z wiśni. Tylko pochodzi przyjaźń została przerwana przez rycerza pomidorów. W rezultacie, Cherry chory.

Tymczasem w więzieniu rozłożeniu bardzo ważne wydarzenia. Więźniów, wśród których znaleźli się obrońcy domu ojca chrzestnego Pumpkins i Chipollino i wielu innych, zapoznał się ze sobą i sposób armia odparli atak przez myszy.

Więzienie było również Chipollino. Jednak i tutaj miał szczęście. Spotkał się z kreta, który pomógł mu wyjść z celi do drugiej, a następnie uciec.

Walka zaangażowany i Cherry, który naprawdę chciał pomóc Chipollino. Dostał chwycić kluczy do lochu na cavalier pomidorów. W rezultacie doszło do masowej ucieczki więźniów.

A potem było wiele bardziej ekscytujące wydarzenia, takie jak przygodę z uszczelką, detektyw niepowodzenia Pan Marchewka i jego pies Trzymając-Grab, wycieczka do niezwykłego pociągu, współpraca z spider-listonosza. Ponadto, Pan pomidorów musiał znowu płakać!

Jak to się skończyło?

Rzeczywiście, co jest ostatecznym książka Rodari, „Przygody Chipollino”, podsumowanie, które czytaliśmy? Efektem całej przygodzie było, że młody Chipollino nie tylko zwolniony z więzienia ojciec, ale był w stanie obalić niesławny księcia Lemon i jego zwolenników. Potem wszystko się zmieniło! W stanie były Pałac dzieci, teatr lalkowy i nowej szkoły, gdzie mógłby uczyć się od razu szlachetnego Cherry i prosty chłopak Cipollino.

zamiast wniosku

Ta historia – hymn celu, wiara w lepszy, a zdolność do znajomych!

Przygody Cipollino, podsumowanie całej historii, może być uznane za zakończone! Ale kto wie, co będzie dalej? Po tym wszystkim, to oczywiście nie będzie w stanie pogodzić się z niesprawiedliwością, jeśli w ogóle, nie powtórzy! I po raz kolejny przychodzi do walki. A jednak – Przygody Chipollino (podsumowanie dla pamiętnika czytelnika podanej w artykule) jest skończony!