636 Shares 9685 views

Pojazd użytkowy: odmiany i zakres

Nowoczesny rynek pojazdów komunalnych i zbiorowych reprezentowany jest przez szeroką gamę urządzeń, w tym sprzętu do usuwania śniegu, pojenia, ładowarek i koparek.

Odmiany

Maszyna użytkowa może być wyposażona w mechaniczną lub próżniową zasadę selekcji. Transport drugiego rodzaju stał się najbardziej rozpowszechniony w krajach europejskich. Głównymi elementami są szczotki różnego typu i turbina, która tworzy próżnię.

Zamiatacz typu mechanicznego posiada specjalny przenośnik, który umożliwia zamiatanie resztek w pojemniku wewnętrznym. Produkowane są dwa rodzaje sprzętu: w postaci przyczep i maszyn samobieżnych. Kompaktowe rozprzestrzenianie się sprzętu do zbioru stało się bardzo rozpowszechnione. Również nie trać popularności zwykłych traktorów kołowych, uzupełnionych załącznikami.

Wśród maszyn uniwersalnych są mini ładowarki przystosowane do wyposażenia w różne typy próbek. Mogą być uzupełnione rozsiewaczem materiału, dmuchaczem śnieżnym, ostrzem tokarskim, różnymi opcjami pędzli i łyżek.

Maszyny do nawadniania

Nawadnianie urządzeń komunalnych zarówno uniwersalnych, jak i wyspecjalizowanych typu jest przeznaczone do czyszczenia na mokro dróg i konserwacji nasadzeń. Zimą działa z narzędziem do pługów. Konstrukcja składa się z pojemnika, zrzutu gumy, dyszy do wyrzucania wody i pompy. Zasada działania oparta jest na dostawie wody z zbiornika na dysze umieszczone na przednim zderzaku. Pompa jest sterowana pilotem, średnia prędkość wynosi 5 km / h.

Transport do użytku zimowego

Pomimo tego, że wiele samochodów jest uzupełnionych wyposażeniem do pracy w zimnym sezonie, dziś sprzęt komunalny jest dość powszechny, przeznaczony jest tylko do użytku zimowego. Najczęściej jest obsługiwany jednocześnie ze śniegiem i ma szczoteczkę, wirnik lub frezarkę. Pompa oleju jest napędzana przez jednostkę napędową i zapewnia działanie każdej sekcji hydraulicznej. Działanie zimowe wymaga uzupełnienia takich urządzeń, jak:

  • Urządzenie do dystrybucji odczynników na bazie soli lub piasku;
  • Sekcja trapezowa;
  • Specjalistyczne części nadwozia;
  • Śnieżki śnieżne (prędkość i typ).

Odpady śmieci i odpady

Bez specjalnych urządzeń utylizacja odpadów jest niemożliwa, w tym śmieciarki kontenerowe, bunkry i śmieciarki z ładunkiem wstecznym i bocznym. Najczęściej na ulicach jest ostatnia wersja, ze względu na rozległe rozmieszczenie pojemników na śmieci wykonane w połowie ubiegłego wieku. W dużych miastach według popularności nie są gorsze niż samochód komunalny z tylnym rodzajem załadunku. Ta opcja umożliwia przetwarzanie dużych otwartych pojemników, ma wysoki współczynnik zagęszczania, który może usunąć dużą ilość odpadów podczas jednej podróży.

Samochody bunkrowe są niezbędne podczas pracy z otwartymi pojemnikami wypełnionymi konstrukcją i dużymi odpadami domowymi. Niektóre warianty są w stanie przewozić jednocześnie ładunek w odległości do 8 ton.

Nie zapomnij o ściekach i osadach koniecznych do czyszczenia kanalizacji i studni wodnych, podlegających systematycznemu osadzaniu i zatkaniu. Płukanie rur odbywa się transportem, które za pomocą specjalnych dysz usuwa wszystkie zanieczyszczenia z wewnętrznych powierzchni.

Łączna technologia

Połączona komunalna maszyna zapewnia wysoką jakość przetwarzania ulic, dróg miejskich i ma w swoich urządzeniach urządzenia do piaskowania i pługowania. W centrum jego projektowania jest rosyjska samochód na wszystkie koła. Jest w stanie jeździć na każdej nawierzchni drogi, która jest szczególnie ważna w zimie podczas pracy na śnieżnej drodze i lodzie. Warto zauważyć, że w takich warunkach niewielka liczba samochodów może zapewnić jakość przetwarzania. Dodatkową zaletą jest ciężar, który osiąga 20 ton. W wyposażeniu maszyny komunalnej znajduje się również zbiornik i mechanizm rozrzucający. Zimą często pojawia się lód na drodze, co zwiększa liczbę wypadków i korków. W takich warunkach pogodowych nie da się zrobić bez łączonych urządzeń. Ruszają się wzdłuż dróg i równomiernie rozprowadzają piasek i rozluźniają aktywne odczynniki, które rozpuszczają ciasto lodu i zapobiegają powstawaniu nowego.

Miejskie pojazdy drogowe są realizowane zarówno w konfiguracji początkowej, jak iw dodatkowym wyposażeniu w postaci łańcucha i osprzętu. W sezonie ciepłym urządzenia do pojenia i szczotkowania zastępują pług i urządzenia rozrzucające.