874 Shares 5398 views

polerowanie samochodów z tworzyw sztucznych: krok po kroku

Ze względu na małe wypadki lub błędów w procesie parkowania na powierzchni ciała są chipsy i zadrapania. Porysować plastikowego zderzak dość drobnych kolizji z obcego obiektu. Od czasu do czasu i wgniecenia. Są one znacznie trudniejsze do usunięcia. Ale od podstaw pomogą specjalnej technologii – polerowany plastik. Często muszą obsługiwać i części z tworzyw sztucznych we wnętrzu. Zobaczmy, w jaki sposób praca została wykonana, jakie środki należy zastosować i jakie narzędzia są potrzebne.


Co to jest technologia?

Przez polerowanie wielu ludzi myśli obróbka powierzchni metali, ale nie części plastikowych. I prawdą jest, jak metal jest bardziej trwały. Z tworzyw sztucznych, w przeciwieństwie do metalu, ma wysoką kruchość. To właśnie z powodu tych rozważań, polerowanie samochodowych z tworzyw sztucznych muszą być wykonane za pomocą specjalnej technologii. Gdzie akrylowa emalia na metal łatwo wytrzymać Załaduj tylko stopionego tworzywa sztucznego lub deformować. W celu wypolerowania elementów plastikowych, istnieją dwie metody, które pozwalają przywrócić drobne uszkodzenia. Ten polerowanie, albo inne procedury naprawczej. Dla tych, którzy idą do przywrócenia części z tworzyw sztucznych, należy stwierdzić, że praca rekonstrukcja nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Że wszystko poszło dobrze, trzeba próbować obsługiwać szkody odpowiednich materiałów ściernych. Szlifowanie tylko wykonać precyzyjną skórę. Wykorzystanie nie ścierne materiały polerujące oraz odczuwalne. Wszystkie prace są zwykle podzielone na dwie fazy, a – procesów redukcji z przetwarzaniem, polerowania się bezpośrednio. Rozumie się przez usunięcie bardzo cienką warstwę na elemencie do wyrównania straty. Także do leczenia, należy użyć wody – zwilżony papier ścierny niego. Interesujące jest to, że wielu mistrzów krajowych zalecane do wykonywania tych operacji pod kranem: łatwo jest usunąć zanieczyszczenia z powierzchni i chroni przed przegrzaniem. Ale nie angażują się w wiele: wysoka wilgotność zmniejsza efektywność wykorzystania drobnych materiałów ściernych.

materiały potrzebne

Jeśli chcesz usunąć dość duże rysy, czyli więcej niż 0,2 mm, zaleca się użycie papieru ściernego P400 lub P600. W przypadku, gdy do polerowania tworzyw sztucznych jest wykonywana, aby przywrócić blask i usuwania drobnych rys w postaci siatki, użyj P1000-P5000. Jeżeli nabycie materiałów, istnieją pewne trudności, podejście i pasta do zębów. Naturalnie, efektem tej pracy będzie nieco inna.

Polerowanie przy użyciu specjalnych narzędzi

Ręcznie jest bardzo trudne do osiągnięcia dobrego wyniku. Eksperci radzą, aby użyć suszarki do włosów lub szlifierką. Pozwoli to znacznie przyspieszyć ten proces, a wynik będzie cię zadowolić. Techniki pracy różnią się od siebie. Rozważmy oba.

Jak polerować części z tworzywa sztucznego przy użyciu szlifierki

Nawet w leczeniu torpedę, trzeba poświęcić dużo czasu i wysiłku. Ale polerowania tworzyw sztucznych jest znacznie szybciej za pomocą domowej roboty szlifierki. Niektóre panem domu wykorzystywane do tego silnika z magnetofonu, ale najlepiej jest do tego odpowiednim wiertłem przeznaczenia. Na końcu dyszy wiertła primatyvayut potraktowano polerowanie lub pasty do zębów. Z takiego mechanicznego polerowania najważniejsze – nie wywierać presję na powierzchni. Aby uzyskać rezultaty, ważne jest liczba obrotów. Jeśli proces jest przeprowadzany przy użyciu konwencjonalnego wiertarki, a następnie należy utworzyć specjalną dyszę z zamkiem. Również podczas pracy wiertarki ważne, aby upewnić się, aby nie przegrzać element. Korzystanie ekscentryczny maszynę, trudno jest stale monitorować siłę prasowej. Z tego powodu, części plastikowe są łatwe do stopienia.

Polerowanie suszarką

Części z tworzywa sztucznego są narażone na działanie wysokich temperatur. Wysokie temperatury mogą prowadzić do wypaczenia. Jednak w celu wypolerowania plastik od podstaw aby być najbardziej skuteczne, temperatura może pomóc. Tak więc, jeśli budynek część suszarkę pre-ciepła jest znacznie uprościć pracę. Warto pamiętać, że zjawisko ogrzewania nie jest najlepszy sposób wpływa na farbę. Dlatego też, jeśli jest pomalowany plastik, metoda ta nie nadaje się. Suszarka do włosów nie ogrzewa części powierzchni, na której są uszkodzone, a duże obszary. To sprawia, że dla równomiernego nagrzewania. Zadrapania i inne uszkodzenia zniknie w wyniku topienia tworzywa sztucznego. Proces ten jest praktycznie niekontrolowany z powodu nieprzewidywalności materiału: musimy tylko trochę się przegrzać i crack z zadrapania zaczynają pływać, ale nie dokręcone. Temperatura zaleca się powoli zwiększać i stale monitorować ten proces, aby go w czasie zatrzymania. Ten wysokiej polerowany plastik samochód nie zawsze działa, to zależy od rodzaju tworzywa, jak również wielkości zmiany chorobowej. Nie ma potrzeby liczyć na dużą podstaw całkowicie znika. Ma dalej przetwarzać większe zarysowania i poleruje maszynowe.

past polerskich

Polerowane z tworzywa sztucznego w domu, czy raczej jego jakość zależy od prawidłowo zbierane pasty. Wybierając odpowiedni, zależy od wielkości zmiany chorobowej. Jeśli jest to tylko małe otarć lakieru zderzak, a następnie dopasować lekko stożkowe 3M 09375. Po mogą być traktowane z płynem wad ZM 09,376 – służy do butów. Związki te są w dobrym popytu i reputacji. Każda liczba jest oddzielnym koło do polerowania. Dla krupnoabrazivnoy stosuje biały – jest on najbardziej sztywne. Black – bardzo miękkie.

prace przygotowawcze

Na przykład, konieczność obsługi zderzak. Polerowanie czarny zderzak z tworzywa sztucznego będzie bardziej efektywny, jeśli element zdejmowana. Dzięki czemu można uzyskać dostęp do każdego miejsca. Ponadto zderzak niezbędny do mycia szamponem i wyschnięcia. Następnie, odtłuszczanie jest wykonywana. Odpowiednie lakowa lub antisilikon.

Proces polerowania

Prace będą prowadzone przy użyciu maszyny do pisania. To ustawienie twardy biały okrąg. Jeżeli rysy są głębokie, są one wstępnie traktowane z papieru ściernego P2000 zwilżania. Dalej na powierzchni z tworzywa sztucznego pokrytego gruboziarnistej frakcji wosku i przy niskich prędkościach, przy minimalnym wysiłku, maksymalny ruch postępowy pocieranie kompozycji w stosunku do całego obszaru. Należy zadbać, aby cała powierzchnia była leczona. Następnie zwiększyć prędkość do 2500, i kontynuować proces. Nie jest konieczne, aby polska „do otworów”. Jeśli się ponieść procesu może doprowadzić do uszkodzenia lakieru. Po zakończeniu tego etapu elementu z miękkiego i suchej tkaniny, usuwa resztki makaronu, co zapobiega ostatecznego etapu. Obok pasty ścierne stosowane w 3M 09,375 odpowiedniego kręgu. Technologia ta nie różni się od poprzedniego procesu. Stopniowo polskim stosuje się do całego obszaru. Następnie, końcowy polerowanie sztucznego nabłyszczacza – zderzaków lub innych części 3M przetwarzane 09,375 pastę na czarnym kółku.

wniosek

W ten sposób można uzyskać wygląd nowego produktu części z tworzywa sztucznego. Po zakończeniu polerowania zaleca się stosowanie wosku na plastiku lub teflonem dla lepszej ochrony.