311 Shares 1666 views

Jak odjechać w samochodzie dla początkującego?

Pierwsza trudność przez początkujących kierowców, to gładki samochód oderwanie. Trochę nie tak naciśnięciu na pedał, a wszystko – samochód utknie lub iść w tryska. Ale wszystko to nie ma znaczenia, ponieważ każdy doświadczony kierowca w tym czasie po prostu nauczył się prowadzić samochód. A dziś, możemy rozważyć szczegółowo problem i dowiedzieć się , jak odjechać w samochodzie.


Co należy zrobić?

Trzeba mieć trzy pedały i gałka dźwigni zmiany biegów. W pojazdach z „automatyczne” tylko dwa: gazu i hamulca – i tam studiować, szczerze mówiąc, nic. W przypadku automatycznej skrzyni biegów robi to wszystko dla Ciebie elektroniki, więc pytanie „Jak uruchomić samochód i odchodzą,” nie jest tak ostry. Znacznie trudniejsze do opanowania umiejętności jazdy w polu mechanicznej. Dlatego będziemy rozważy ją. Tak, jak uzyskać ruch na maszynie? Po pierwsze, trzeba ocenić sytuację przed włączeniem zapłonu, jeśli pojazd stoi na pochyłości, pierwszym biegu, istnieje ryzyko, że niesprawiedliwości, pojedzie lub staczać się w dół wzgórza. Żeby albo jeden, albo drugi nacisnąć pedał hamulca i sprzęgła.

Gdy urządzenie jest uruchomione, kliknij ponownie na skrajnym lewym pedałem (z tym, jeśli pojazd stoi na pochyłości, hamulec nie zostanie zwolniony) i przełożyć dźwignię punktu kontrolnego do żądanej pozycji. Nie zaleca się, jeśli rozpocznie się w drugim lub trzecim biegu nawet gorzej. Po pierwsze, jest to duże obciążenie silnika i przekładni, a po drugie, maszyna po prostu nie pójdzie albo natychmiast zatrzymuje się.

Powoli zwalnia pedał sprzęgła i z taką samą siłą, aby naciskać na gaz, aż igła obrotomierz jest podniesiona do zielonego skalę. Więc czujesz, że samochód zaczął powoli ruszać. Aby dodatkowo nie zatrzymał, nadal różnią się dwa pedały z takim samym wysiłku. W takim przypadku należy nacisnąć gaz trochę bardziej pewny siebie, ale nie na podłodze, aby zapobiec maszyna uderzyła w najbliższym żywopłotu. Gdy sprzęgło jest całkowicie zwolniona, my nadal iść tak długo, jak prędkość obrotowa silnika nie wymaga przełączania na wyższy bieg. Nie bój się wcisnąć pedał gazu ze względu na fakt, że samochód jest teraz „leci”. Powoli naciskać na niego, a wszystko będzie dobrze. Z doświadczenia rozwijać się tej umiejętności.

koła zębate biegów

Kwestia „jak zdobyć ruch na maszynie”, mamy już uwzględnione, a teraz przechodzimy do sposobu zmiany biegów. Zasadniczo, nie ma nic skomplikowanego, a kroki algorytmu są bardzo podobne. Zanim pójdziesz do samochodu na drugim biegu, należy pamiętać, że najpierw trzeba poczekać, aż silnik osiągnie niezbędną dynamikę. Kiedy igła obrotomierz wynika z zielonej skali, to zacznie się poruszać przełączników. Po pierwsze sprzęgło, przełożyć do drugiego dźwignia zmiany biegów w pozycji neutralnej, po czym drugi obwód obejmuje. Drugie działanie jest niezbędne w celu zmniejszenia obciążenia na przekładni zębatej na przełączanie prędkości. Teraz, podobnie jak w pierwszym przypadku, zwolnij uchwyt i wciśnij gaz. Tak samo kolejne prędkości przełączania.

wniosek

Tak więc okazało się, że podstawowe niuanse podczas uruchamiania samochodu i przełączanie prędkości. Na tym etapie, na pytanie „jak zdobyć ruch na maszynie” można uznać za zamknięty.