562 Shares 1957 views

Jak pływanie może mieć wpływ na nasz mózg?

Jeśli lubisz pływać, nurkować lub pływać w basenie na gorące letnie dni, zdajesz sobie sprawę, że aby zapewnić dobrą obsługę swojego ciała. Być może to intuicja szepcze do ciebie, co jest dobre dla ciała i mózgu.


Pływające lub pozbawienie sensoryczna

W celu zmaksymalizowania korzyści dla zdrowia zabiegów wodnych, włącz swój wzrok ku flotacji. W tym przypadku nie trzeba robić, wystarczy położyć się, wypełnione wodą morską oddzielnej komorze dźwiękoszczelnej. Jest to znane jako deprywacji sensorycznej, aw ostatnich latach jest to zyskuje coraz większą popularność. W tym czasie, termin ukuty dr Roderick Borrie, który w latach 70-tych ubiegłego wieku, wraz z jego kolega Peter Syudfeldom badali efekty terapeutyczne aparatu. Wkrótce potem Doktor Dzhon Lilly wynalazł specjalny zbiornik pływający, który szybko stał się popularny w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Zanurz się w transie

Osoba w komorze niedostatku sensorycznej, zanurzone w stanie trans. Kiedy mózg jest stymulowany przez theta fal, to jest jak powolne inspiracji lub medytacji podczas głębokiego praktyce. Naukowcy porównali ten stan głębokiej relaksacji, że człowiek jest w stanie przeżyć tuż przed snem lub zaraz po przebudzeniu. Umieścić wewnątrz osoby aparatu rozumie, że stan transu jest osiągnięta w momencie, kiedy widzi przed sobą jasne obrazy. Uważa się, że aktywność teta fal mózgowych wolniej niż gamma, beta i alfa fal mózgowych, ale szybciej niż fal delta, dając efekt duchowego oświecenia.

Zabieg przyspiesza pełny obieg krwi w organizmie

Podczas procedury pływających odnotowuje wzrost krążenia krwi w organizmie. W konsekwencji, tlen wchodzi do komórek w organizmie (w tym w mózgu) z większą wydajnością. Pływanie w oddzielnej komorze szczelnej powoduje, że organizm do pełnego relaksu. Ci, którzy doświadczyli tej procedury, porównać go do poczucia nieważkości. Jednak wszystkie z systemami wewnętrznymi nie obciążonych czynnikami zderzenia bocznego zaczynają funkcjonować bez przeszkód. Naczynia krwionośne rozszerzają się, co przyczynia się do szybkiego rozwoju krwi i ciśnienia. Na ogół, sensoryczne pozbawienie ma na celu zmniejszenie objawów zapalnych w organizmie i zwiększenie poziomu endorfin w mózgu.

Zmienia kilka poziomów

Zanurz się w zamkniętej komorze z wodą przyczynia się do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego. terapię pływający działa na kilku poziomach. Gdy zwiększa się przepływ krwi, wszystkich głównych narządów ciała dostać więcej tlenu. Ta metoda relaksacji jest szczególnie wskazane u chorych z zastoinową niewydolnością serca i nadciśnieniem tętniczym.

Łagodzenie objawów związanych z zaburzeniami psychicznymi, nie ma powodu zwiększonego wydzielania endorfin – substancji chemicznych odpowiedzialnych za stan euforii. Substancje te stały się sławne ze względu na jego istotną rolę w ćwiczeniu. Euforia związana z mnóstwem ułatwia fizyczny ból i zmniejsza poziom stresu. Teraz ta sama osoba może dostać się bez marnowania cennego energii.

Sensoryczne pozbawienie jest złożonym procesem

Masz niezwykły relaks, kąpiel lub zanurzając się w morzu. Jednak flotacyjne nie mogą być porównywane ze wszystkimi znanymi uzdatniania wody. Proces ten jest znacznie trudniejsze do zorganizowania. Zazwyczaj te aparaty są wyposażone w największych kurortach. Ta usługa nie jest wliczone w cenę, a także masażu.

Podczas sesji klienta znajduje się w komorze w połowie napełnione gorącą wodą, której temperatura nie przekracza 34 stopni Celsjusza. Zwykle dodaje się do naczynia dużą ilość soli morskiej, która prowadzi człowieka na powierzchni. Zbiornik został zaprojektowany w taki sposób, że jest to po prostu niemożliwe, aby przypadkowo utopić, nawet jeśli klient jest w stanie uśpienia. Sól pozwala pływać, nie stosując do tego specjalnego wysiłku.

Metoda ta jest przydatna dla profesjonalnych sportowców

Naukowcy byli w stanie zapewnić pozytywny wpływ na procedury związane z osiągnięciem profesjonalne rezultaty w sporcie, zwłaszcza w tych typów, które wymagają zwiększonej koordynacji ręka-oko. Wśród innych zalet tej metody można wymienić zmniejszenie objawów zapalenia stawów, synchronizacja lewej i prawej półkuli mózgu, poprawia jakość snu i czuwania, a także łagodzenie objawów odstawiennych.