773 Shares 1721 views

Literackie argumenty problem sierot

Rosyjskich i zagranicznych pisarzy literatury wzbudziła wiele tematów, które będą ostatecznie zyskuje lub traci swoje znaczenie. Problem sieroctwa można przypisać wieczne, ponieważ przez wieki najlepsi pisarze stworzyli dziesiątki dzieł sztuki. Wybierając ten temat na egzamin, student może łatwo zobaczyć to na przykładzie kilku książek.


Najważniejszym: Jak napisać literackie argumenty?

Pismo jest on jednolity egzamin państwowy w szkołach rosyjskich jest najtrudniejszym testem dla absolwentów. Tutaj studenci są zobowiązani, aby pokazać nie tylko znajomość treści pracy, ale umiejętność analizowania sytuacji i przedstawienia argumentów. Problem sieroctwa w literaturze jest istotne, że jest zawsze skierowana przez wielu krajowych i zagranicznych autorów, więc student nie będzie miał trudności z doborem produktu. Absolwent ma prawo do wyboru skupić się na maksymalnie trzech opowiadań lub powieści w jednym eseju.

Bezdomność w literaturze rosyjskiej

„Republika SHKID” – ulubiona historia każdego z nas, napisany prawie 90 lat temu. Jest częścią kręgu dalszego czytania, a każdy uczeń jest zaznajomiony z treścią tego samego filmu. Wybierając się do użycia tej kompozycji, można odebrać przekonujących argumentów: problem sierot sponsorowany G. White i L. Panteleev ujawniły bardzo niepewna.

  1. „Republika SHKID” – autobiograficzna powieść o bezdomnością porządnych ludzi. Test dla moralności w szkole edukacji społecznej i pracy stał, nie wszystkie, ale większość sierot mógł się odnaleźć i udał się na właściwej drodze.
  2. W historii, autorzy mówią o konieczności otwierania instytucji publicznych dla bezdomnych dzieci i dać przekonujących argumentów: problem sierot zostaną wkrótce zlikwidowane, jeśli młodzi złodzieje i przestępcy poznają prawdę o życiu dzięki pracy i wiedzy.

Literackie argumenty: problem sieroctwa w opowiadaniu "The Fate of Man"

Michaił Szołochow jest jednym z moich ulubionych pisarzy licealistów, dlatego w swoich pracach przedstawiana ludzi różnych znaków i próbował rozwiązać palących problemów XX wieku. Wybór na temat egzaminu „Problem sieroctwa” argumenty z literatury można odebrać od historii „Los człowieka”.

1. W wojnie sowieccy ludzie pokazał swoje najlepsze cechy charakteru. W ten ostry, osoby, które doświadczyły śmierci bliskich, ale nie zacznie odczuwać nienawiść do innych: rodziny zostały podjęte w sierot i wychował jak rodzina. Ta historia się z głównym bohaterem opowiadania Michaiła Szołochow „przeznaczenie człowieka.”

2. Andriej Sokołow jest zbiorowy obraz większości obywateli radzieckich, którzy doświadczyli śmierci bliskich. Stracił żonę i dzieci, ale osłonięta obcy Vanyusha chłopca, mówiąc mu, że oni – ojciec i syn. To jest naprawdę potężny akt, charakteryzując Andriej Sokołow jako hojnego człowieka.

Szczęśliwy zrządzeniem losu w życiu sierocego

Mówi się, że bajka – kłamstwo, więc schować. To stwierdzenie jest prawdziwe można nazwać prawdą, jak to często zdarzenia odzwierciedlenie w ludowej lub bajki autora, często zdarzają się w rzeczywistości. Tak więc, w bajce Sharlya Perro za „Kopciuszek”, autor podnosi rzeczywistego problemu sieroctwa. Argumenty życia są bardzo podobne do tych, które można uzyskać z tego dzieła sztuki.

1. niekorzystnej sytuacji osoby dążące do osiągnięcia dobrobytu w sposób uczciwy, zawsze przyznawane przeznaczenie i osiągnąć pożądany szczęścia. Orphan Kopciuszek, rannych jej macochą i przyrodnimi siostrami upokorzenia i mobbingu w końcu zwycięzcą został w lewo i zaczął żyć pełnią życia, poślubienie księcia.

2. Zło zawsze jest karane, a nieszczęśnik w końcu znajdzie szczęście. Orphan Kopciuszek jest doskonałym przykładem dobrej i pracowitej dziewczynki, która motywuje wszystkie dziewczyny, które dorastały bez matki, aby nie stracić serce i nadzieję na lepsze życie.

Znieważony i rannych bohaterów Dostojewskiego

Rosyjski pisarz realista odmówił idealistyczny obraz świata, więc często bohaterami swoich książek stał się ubogim rodzinom i upośledzonych dzieci. Taka była dziewczyna o imieniu Nellie – bohaterka powieści F. M. Dostoevskogo „The znieważony i rannych” (1861), ale autor ma zawsze nadal zainteresowany problemem sierot. Argumenty z literatury, że pisarz może być zidentyfikowana w opowieściach "Netochka Nezvanova" (1849), "The Boy Chrystus na drzewie" (1876).

1. Konflikt powieści „znieważony i rannych” eskaluje między rodziną i Valkovsky Ichmenyevs, ale nie możemy zwrócić uwagę na charakter, z którym Dostojewski zwiększa dramatyzm dzieła. Sirota Nelli, pozostawione bez rodziny i przeszedł wiele cierpienia, został przyjęty, ale dostatnie życie dziewczyny nie trwała długo: biedactwo umiera z powodu chorób serca.

2. W opowiadaniu „The Boy w Chrystusa choinki”, zawartą w programie szkolnym, może być również uznane za godne literackiego argument. Problem sieroctwa objawia poprzez obraz biednego chłopca, który umiera we śnie, głodny i mrożonych, widzi ten puszysty choinki, ozdobione zabawki i słodycze.

Problem sierot w dzisiejszym świecie

Średnio, dzieci w wieku szkolnym muszą zrozumieć świat poprzez czytanie dzieł sztuki, jak i dorosłych, w zależności od doświadczenia, których potrzebują, aby ich własny pogląd na rzeczywistość. Niewolnictwo było plagą współczesnego społeczeństwa, i, co do zasady, są dzieci, które nie mają rodziny. W pracach lokalnych pisarzy, problem ten nie wzrośnie ze względu na korzystną sytuację w kraju. Na zachodzie, w przeciwnym razie otwiera problem sierot. Argumenty z literatury (CSE) może być zmniejszona z takich książek dla dalszego czytania, jak „Zabić drozda” i „Chata Wuja Toma”. roboty „Przygody Hucka Finna” można uznać z programu szkolnego, „Więzień na Kaukazie”. Musisz powiązać problem z nowoczesnością i wpływać na dziecko problemu niewolnictwa w Wschodzie, gdzie wszelkie próby zwalczania tego zjawiska pozostają bezowocne.