571 Shares 9717 views

Zdajemy sobie sprawę, że to może być sadzone

Termin „obrót” rolniczy jest istotne nie tylko z punktu widzenia rozległych obszarach kołchozów i państwowych, ale także w małym obszarze amatorskim plantatora. W zwykłym ludzkim języku oznacza to, że trzeba wykonać sekwencję, która następnie może być sadzone, a to jest niepożądane. Faktem jest, że każda roślina pobiera z ziemi niektórych pierwiastków śladowych, a uprawa tej samej kultury w jednym miejscu znacznie uszczupla gleby. Nie wspominając o tym, że walka z chorobami roślin jest znacznie trudniejsze, jeśli utrzymują się z roku na rok w glebie.

Z chorobą i rozpocząć

Mówią, że „każde warzywo jeden raz.” Można je sparafrazować tak: każdy roślinny – jego szkodnikiem. Bakterie, owady i ich larwy zebrane w tej dziedzinie, „karmienie” ze swoim ulubionym warzyw i będzie ogromnym błędem drugi sezon wylądować na tym samym łóżku tego samego zakładu lub innego, ale te same gatunki, takie jak marchew i rzepa. Tu żadne chemikalia nie pomoże. Trudno nazwać bardziej złośliwą i wykorzenienia nęka niż Phytophthora. To nie jest po prostu rujnuje uprawy na winorośli, ale jest przechowywany w glebie przez wiele lat. Dlatego nie można umieścić na tym samym miejscu taką samą kulturę, wystawioną na tej plagi, lub innych roślin, które również cierpią z powodu zarazy. Studiowanie temat, który następnie może być sadzone, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ten szczególny niepożądane: warzywo niż wentylator. Tak, zaraza: to najsilniej zakażone pomidory, ziemniaki, bakłażan, papryka. Oznacza to, że żadna z tych warzyw nie nadają się do sadzenia po drugiej. Zwłaszcza jeśli poprzednika wspomnianego złego infekcji. Nawiasem mówiąc, zmiany miejsca lądowania choroby nie pozbyć, jeśli umieścić nowe miejsce zakażonych nasion lub korzeni – tak można po prostu szerzyć choroby wokół ogrodu warzywnego.

Co wtedy można sadzić?

Kiedy już zaczął mówić o warzywach, z zastrzeżeniem zarazy, na przykład, o co mogą być zmieniane. Po ziemniaki i pomidory mogą być bezpiecznie posadzone grochu i fasoli, to będzie bardzo korzystne dla gleby. Dobrze iść za nimi i kapusta, buraki i marchew. Dla tych, którzy są pomidory, ziemniaki i bakłażany najlepsze poprzedników są takie same, fasola, kapusta, kukurydza, ogórki, cebula i zioła. Czosnek czuje się dobrze po fasoli i squasha roślin. Ale które mogą być sadzone po czosnku – to inny temat. Cebula i czosnek – kultura jednego gatunku i umieścić je jeden po drugim, nie może, jak posadzone w tym samym miejscu rok po roku. Mają te same choroby i szkodniki, i traktować należy traktować poważnie. Tak, i zużywają one tę samą sprawę z gleby, niszczenia go i wymagające regularnego nawożenia. Znacznie bardziej lista tego, co można sadzić po cebuli i czosnku. Wszelkiego rodzaju zimowych i rocznych ziół, fasoli, ogórków, ziemniaków wczesnych – wszystkie one się dobrze wrażenie na dawnych łóżek cebuli i czosnku. Po cebule można sadzić rzodkiewki, wtedy jest nadzieja, aby zapisać ją przed szkodnikami glebowymi. Ogórki mogą być zmieniane z kapusty i pomidorów, a także z buraków i rzepy.

A jeśli nie?

Jeśli ziemia do ogrodu warzywnego w gospodarstwie jest bardzo mała, to pytanie, co to może być sadzone, zwłaszcza nie będzie jasne. Na przykład, jeśli ogrodnik rośnie w ziemniaku, to zajmie się większość obszaru, i przenieść go do innej lokalizacji jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. To samo z pomidorów, ogórków. Jest tylko jedno wyjście: czasami poświęcając wydajności i zrezygnować całkowicie z niektórych warzywach, aby dać ziemi odpocząć i położyć na niej zapalniczkę uprawnych – zielonych, fasola, cebula, czosnek. I nie zapomnij o nawóz organiczny i pogłównego – pozwalają one pewną aktualizację gleby.