132 Shares 3481 views

Defa (podgrzewacz): Montaż i opinie

Wraz z wprowadzeniem problemów silników samochodowych z pewnością do czynienia każdego kierowcy, który mieszka w zimnym regionie kraju. Ciężki mróz może prowadzić do czasowej awarii urządzenia pamięci masowej i jednostki napędowej, a także mieć negatywne konsekwencje w zakresie niszczenia poszczególnych elementów. Aby zapobiec tego typu zdarzenia pomagają różnych środków, wśród których jest wiele i ludowe metody. Jednak eksperci nadal zalecają stosowanie wstępnego rozruchu podgrzewacza silnika, który jest literat, instalacja nie będzie działać szkodliwie na komorze silnika i napełniania jednocześnie uratować kierowcę problemów z aktywacją agregatu. Na rynku takich systemów są przedstawiane w różnych wersjach, z których wiele jest wykonane rzemieślniczo. Z tego powodu zaleca się, aby skontaktować się z sprawdzonych producentów, wśród których szczególne miejsce zajmują firmy Defa.


Ogólne informacje na temat mechanizmów przed uruchomieniem DEFA

Do niedawna podgrzewanie systemu grzewczego jest dość wątpliwe środki radzenia sobie z zamrożeniem elektrowni wraz z dodatków do paliw, które zwiększają pojemność samochodu. Norwescy programiści firmy Defa udało się podnieść na jakościowo nowy poziom podobnych urządzeń, potwierdzające ich skuteczność i bezpieczeństwo. Pod tą marką, opublikowała dziś niewielkie, przyjazne dla środowiska i funkcjonalnych mechanizmów, które są odpowiednie dla różnych modeli. Elektryczny podgrzewacz 220 posiada również unikalną technologię miniwtyczki, dzięki czemu nie jest niezawodne połączenie z urządzeniem zasilającym. Złącza systemowe w niektórych wykonaniach, realizowane na podstawie kabli opancerzonych na energię elektryczną 220 / 230V. Oprócz ochrony mechanicznej i termicznej, wyroby metalowe łączenia dostaje również wodoodporną powłokę. Użytkownik może wykonywać tylko prawidłowo instalację systemu na jednym z sugerowanych konfiguracji.

Gatunki począwszy od podgrzewacze

Urządzenia te są podzielone na dwie główne grupy – płynowe i elektryczne. Różnią się one sposobem dostawy. Grzejniki płynowe działa na benzyny lub oleju napędowego, więc specjalne komory spalania zapewnia do funkcjonowania mechanizmu. Takie agregaty mają stosunkowo imponujące wymiary w porównaniu do analogów elektrycznych, ale ich niezaprzeczalne zalety to pełną autonomię. Dla takiego urządzenia nie wymaga okablowania, więc praca montaż jest ułatwiony. Z kolei podgrzewacz 220 może działać w połączeniu z akumulatora lub zapalniczki. Oznacza to, że w każdym przypadku, użytkownik powinien zabezpieczyć się przed zamrożeniem akumulatora lub gniazda zapalniczki, a nie będzie działać.

Przygotowanie do instalacji

W czasie instalacji mechanicznej właściciel samochodu musi rozwiązać dwa problemy. Po pierwsze, utworzenie otworu w przewodzie układu chłodzącego, a po drugie do zamocowania otwór wylotowy, przez który wstępnie operacja łączenia grzejnika elektrycznego źródła zasilania. W odniesieniu do otworów technicznych urządzenia integracji, powinno być utworzone przy pomocy specjalnego narzędzia jako frez do metalu. Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre układy mają już otwory z korkami – nawet jeśli nie pasuje do wymiarów grzejnika, warto przetestować możliwość podłączenia za pomocą adapterów i adapter. Przed rozpoczęciem wiercenia należy spuścić płyn przeciw zamarzaniu i innych płynów technicznych i olejów, które mogą poruszać się na linii roboczej.

Teraz można przejść do gniazdka ściennego. Jak wspomniano powyżej, spółka Defa w nowym urządzeniu wykorzystuje urządzenia z wtyczką mini. Aby zainstalować taki wylot musi wykonać mały otwór w przednim zderzaku, które zostały umieszczone na pokładzie zasilającego. Jednak zainstalowanie oddzielnego gniazda podgrzewacz może wykonywać na linii wewnątrz. Ale bezpośrednie podłączenie urządzenia do akumulatora należy unikać, ponieważ ta postać jest mniej wiarygodna w przypadku awarii zasilania może zagrozić awarię całego wyposażenia elektrycznego.

podgrzewacz instalacja

Klasyczny przez łączenie wiązana układu pętli chłodzącej wymaga wbudowywania sposoby. Niezależnie od sposobu, w której otwór jest utworzony, połączenie może być realizowane przez wkręcanie lub przekładką Defa mechanizmu. Podgrzewacz w pierwszym przypadku jest wkręcona w otwór i zabezpieczyć za pomocą dodatkowych elementów mocujących na bokach. Instalacja za pomocą opcji przekładki jest bardziej skomplikowana, ale w praktyce jest bardziej niezawodny w użyciu. Jeśli w przypadku wkręcania nie może obyć się bez tworzenia wątku, ale tym razem wystarczy wprowadzić urządzenie do obiegu i aktywować rozpórkę Mechanism – zamontować automatycznie.

Istnieją modele, które mogą być zintegrowane z sztuczną obwodzie układu chłodzenia. Oznacza to, że istnieje dodatkowa pompa koła, zaprojektowane specjalnie w celu zapewnienia funkcji nagrzewnicy. W tym przypadku, pożądane jest stosowanie podgrzewacza za pomocą pompy, która jest pompowanie pompy. Taka konfiguracja umożliwia cyrkulację chłodziwa ze stopniowym, lecz ciągłym ogrzewaniem. obwód sztucznej wymaga więcej wysiłku w zakresie montażu, ale w trakcie pracy jest bardziej wydajny.

Instalowania urządzeń pomocniczych

Wśród dodatkowych optsional czujnika temperatury odnotowania i ładowarką akumulatora. Bez tych elementów, w niektórych przypadkach może to zrobić, ale system straci niezawodność i łatwość obsługi. Czujnik temperatury jest na przykład wymagane w celu zautomatyzowania grzewczego oraz urządzenia zasilającego i sprawia, że układ elektryczny akumulator. Montaż czujników jest wytwarzany według tej samej zasady, co głównego modułu Defa ogrzewania. Kocioł jest zintegrowana z obiegiem chłodzenia, a następnie do niego, o ile to możliwe, powinno być osadzony, a urządzenie do pomiaru temperatury. Ponadto, jeżeli możliwe jest włączenie w obieg przez fabryki otworu, najlepszym sposobem, aby zainstalować czujnik. Jednostka ładowania znajduje się obok baterii – należy przewidzieć specjalne płaskiej powierzchni, montaż i materiały izolacyjne ramy.

Cechy instalację systemów Diesla

Takie urządzenia są różne w zadaniach pracy i stawić im czoła. W szczególności, są one wykorzystywane celowo, aby wyeliminować ryzyko stwardnienia parafiny, które są rozpuszczone w paliwie podczas silnych mrozów. W odniesieniu do zespołu, w przeciwieństwie do konwencjonalnych grzejników diesla Montaż zintegrowany bezpośrednio do układów paliwowych i bloków. W większości Diesla podgrzewacz zamontowany w pobliżu filtrem. Gdy ciecz przepływa przez tę część jego ogrzewanie ma miejsce. Także wspólne przenośników modelowe Grzejniki tego typu są zainstalowane w odległych rejonach paliwa.

Kontrola podgrzewacz począwszy

Norweski producent znany nie tylko rozwoju nietypowych wzorów grzejników, ale także systemów zarządzania. Standardowy pre-launch elektryczny grzejnik, na przykład, może być zaprogramowany do pracy w określonym przedziale czasowym za pomocą specjalnej jednostki sterującej. Ponadto, użytkownik może włączyć urządzenie i niezależnie funkcjonować za pomocą specjalnego pilota.

Na pokładzie złożonej interakcji sterowania i podgrzewacza wykorzystuje specjalną przekaźnika. W razie potrzeby może on działać, a kontroler dla całej infrastruktury ogrzewania pojazdu. W taki system podgrzewacz Silnik może pracować równolegle z nagrzewnicą w kabinie. Jednak zarządzanie będą również prowadzone w oddzielnym celu – lub za pośrednictwem komputera lub za pomocą pilota.

Pozytywne opinie na systemach DEFA

Członkowie ogólnie powiedzieć wiarygodność takich systemów, ich niezawodność i koordynacji prac z pokładowej sieci elektrycznej. Jak pokazuje praktyka, także grzejnik do minimalne odstępy czasowe uzyskaniu optymalnej temperatury i tak szybko realizuje ogrzewania elektrowni. Oznaczono właściwości i zalety konstrukcyjne urządzeń DEFA. Zagrzewawczym znak ten charakteryzuje ergonomiczny kształt technologiczny przemyślany montażu i zarazem fizycznej niezawodności.

negatywne opinie

Według właścicieli takich grzejników mają dwie główne wady. Pierwszym z nich jest złożoność wdrożenia zarządcy infrastruktury. Dotyczy to modeli elektrycznych. Są łatwe w użyciu, ale będzie musiał dokonać dość kłopotliwej instalacji przewodów elektrycznych z sieci przekaźnikowej i na pokładzie, aby osiągnąć doskonałą kontrolę. Druga wada – to cena, po której sprzedawane podgrzewacz. Cena zestawów średniej wydajności wynosi 5-7 tys. RUB. Dla porównania, chińskie odpowiedniki są dostępne za 2-3 tys. Inną rzeczą jest to, że jakość i poziom tych produktów, które nie są porównywalne.

wniosek

Zastosowanie tego typu grzejników jest jeszcze wątpliwości w niemałej części ekspertów motoryzacyjnych. Sceptyczna postawa wynika z faktu, że interwencja w komorze silnika odpowiedzialnego infrastruktury elektroenergetycznej jest w zasadzie ryzykowne przedsięwzięcie. Niemniej jednak wiele zagrożeń jest możliwe, aby pozbyć technologów DEFA. Podgrzewacza ta firma nawet modyfikacje początkowego segmentu ma kilka stopni ochrony. Odnosi się to również do mechanika, który jest ubezpieczony przed przeciążeniem fizycznym oraz systemów elektronicznych z ochroną przeciwprzepięciową. Inną rzeczą jest to, że naruszenia w instalacji same mogą niekorzystnie wpływać na jakość pracy grzejnika.