669 Shares 7172 views

Jak ostrzenia pił łańcuchowych?

Chainsaw – użytecznym narzędziem dla sektora ogrodniczego i leśnego. Jej skuteczność zależy od rozległości i nasilenia zużycia elementów tnących. pilarki ostrzenia może być pobierana przez fachowca. Jednak po przeanalizowaniu niezbędnych informacji w tej sprawie, a przy odrobinie praktyki, czy to działa sam mógłby się przybyszowi.

Jak ustalić, że piła wymaga ostrzenia?

Powierzchnia robocza ogniw łańcucha piły zawiera dwa rodzaje: cięcie i ograniczenie palców. Były mieć większą wysokość niż drugi. Różnica wysokości jest zwykle zawsze na tym samym poziomie – 0,5-0,8 mm. Jeśli zmienia się efektywność pracy piły jest znacznie zmniejszona, zaczyna przewodzić. cięcia zwiększa czas. Potrzeba ostrzenie może być także w postaci pozostałych żetonów. Ostre zęby tworzyć jednolitą chip. Jego cząstki mają kształt kwadratowy. Jeśli jednostki zeszlifować, kształt i wielkość cząstek będzie różny. Spod łańcucha zaczyna się toczyć w pyle miałkim mieszano z wiórami, z zewnątrz przypominające igły. Praca z takimi piły jest nie tylko niewygodne, ale także niebezpieczne. Jego przedłużenie może spowodować uszkodzenie mechanizmu i ludzkiej kontuzji. Dlatego w takich przypadkach należy natychmiast zorganizowane ostrzenia łańcuchów piłą.

Jakie narzędzia są potrzebne?

rejestratory profesjonalne często korzystają z maszyn. Założyli specjalne koła do ostrzenia pił łańcuchowych. Zwyczajne ogrodnik może zrobić bez konieczności zakupu drogiego sprzętu. Zestaw do ostrzenia łańcucha tnącego zawiera następujące narzędzia:

  • płaski plik,
  • Pliki cylindryczny kształt,
  • połączone wzór,
  • Imadło (narzędzie to ułatwi pracę, ale jest całkiem możliwe, aby zrobić bez niego).

Sposób ostrzenia

W strukturze układu jest nałożona tak, aby pokrywać się z kierunkiem wektorów ruchu łańcucha strzałkami. Kąt nachylenia pliku być dobierana indywidualnie dla każdego łańcucha począwszy od jej etapie. Ostrzenie łatwa precyzyjnych ruchów w kierunku opony. Każdy ząb wymaga takiej samej liczby podejść. Zęby tnące są obsługiwane przez dwa. Pierwszy – z jednej strony, drugi – z drugiej. Ostrzenie pił łańcuchowych wzór eliminuje błędy i pozwala uniknąć wibracji piły w przyszłości. Dla zębów ogranicznikami używany plik płaski. Szablon przyjmuje dwa położenia dla różnych gatunków drewna: «H» (twardy) – na stałe, «S» (jałowy) – miękki.

Działanie piły

Jeśli zastosujemy się do podstawowych zasad użytkowania, ostrzenie piły łańcuchowe potrzebne będą znacznie rzadziej, a urządzenie będzie trwać znacznie dłużej. Nigdy nie należy zapominać mechanizmu smarowania. Olej musi się w sposób ciągły do powierzchni pręta koła łańcuchowego, łańcucha i prowadnicy. Podczas pracy należy upewnić się, że łańcuch jest rozciągnięty. Niewystarczające napięcie poślizgu twarze i może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. nie mogą być wykorzystane do tępy łańcuch. Jego użycie spowoduje nadmiernych obciążeń mechanizmu tnącego i szybkich części zużywalnych.