810 Shares 1587 views

"Ravon-Gentra": przegląd i opinie. Ravon Gentra automatyczne

Przed zakupem nowego samochodu każdy ma pytanie: kupić klasę samochodową wyższą od "wtórnej" lub z kabiny, ale bardziej budżetową. Dziś wielu boi się kupić samochód rękami. Dlatego wybór dotyczy samochodów klasy budżetowej. Jednym z nich jest "Daewoo", który został niedawno przemianowany na "Ravon". W dzisiejszym artykule rozważymy samochód, taki jak Ravon Gentra. Recenzje, recenzje, specyfikacje, ceny i pakiety – później w tym artykule.


Projekt

Właściciele twierdzą, że samochód praktycznie nie różni się od pierwszego pokolenia Lacetti. Są takie same skośne światła, gładkie linie ciała i zaokrąglony zderzak. Jedyne, co producent wykończył, to lampy przeciwmgielne i lustra. Również lekko zmienił kratkę. Nawet listwy boczne są wymienne z Lacetti.

W międzyczasie na zewnątrz trykotu "Ravon-Gentra", w atrakcyjnym i raczej nowoczesnym stylu, w wyniku rebrandingu, nabyły tylko nowe symbole, bez jakichkolwiek zmian.

Przypomnijmy, że projekt maszyny (i "Gentra" – bezpośredni potomek "Lacetti") został opracowany przez Włochów. Jednak "Lacetti" został wydany na początku 2000 roku, a motoryzacja zmieniła się znacząco. Nie możesz zadzwonić do tego starego samochodu. Ale projekt jest już "nudny". Komentarze właścicieli mówią, że w nowym modelu chciałbym zobaczyć inną, bardziej atrakcyjną powierzchnię zewnętrzną. Tymczasem "Gentra" jest produkowany w tej formie. Jeśli chodzi o rozmiary, nie różnią się one znacznie od Chevetra Lacetti. Długość samochodu wynosi 4,5 metra, szerokość – 1,73 m, wysokość – 1,45 m. Długość rozstawu osi wynosi 2600 milimetrów, co odpowiada klasie C. Nawiasem mówiąc, prześwit samochodowy jest raczej duży – 16 centymetrów. Jak twierdzą opinie, Ravon Gentra doskonale radzi sobie z wąsami na drodze asfaltowej i pewnie pokonuje wstrząsy na starterze. I to jest na standardowych 15-calowych kołach.

Salon

Wewnątrz "Ravon-Gentra" nie jest też zadowolony z jego nowoczesności. Podobny projekt i konstrukcja przedniego panelu zastosowano w samochodach klasy średniej na początku lat "zero". Dodatkowo, Uzbekowie stosowali drewniane wstawki. Jak stwierdzono w opinii, Ravon Gentra jest w zasadzie przestarzały wewnątrz. Na konsoli środkowej – czarno-białe radio bez wsparcia USB, kabel "skręt" systemu klimatycznego i monochromatyczne godziny. Kierownice są czterodrutowe z małymi, srebrnymi wkładkami na dole. Drzwiowe karty mają również drewniane wykończenia. Również w drzwiach (w tym na odwrocie) dostarczane są głośniki i kieszonki na małe rzeczy. Jakie są pozytywne punkty warte uwagi w "Gentre"? Jak twierdzą opinie, Ravon Gentra jest dość przestronnym samochodem. Dotyczy to nie tylko bagażnika, który może pomieścić do 405 litrów bagażu, ale również przestrzeni salonowej w ogóle. Tylni pasażerowie mogą wygodnie siedzieć na kanapie. Z tyłu również rozkładana podłoga z dwoma podstawkami. Jakość izolacji akustycznej jest przeciętna. Ale jak opinie mówią, Ravon Gentra staje się znacznie ciszej po dodatkowych okleinach.

Specyfikacje techniczne

Pod maską znajduje się benzynowa czterocylindrowa maszyna z mechanizmem 16-zaworowym. Urządzenie ma objętość roboczą 1,5 litra i osiąga maksymalną moc 107 KM. Jest to jedyny silnik dla uzbeckiego sedana Ravon Gentra. Uwagi właścicieli mówią, że silnik ma stosunkowo dobrą rezerwę momentu obrotowego. Do stu samochodów przyspiesza w 11,9 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 180 km / h. Jeśli chodzi o skrzynię biegów – jest ich kilka. Podstawowe wersje są zakończone mechaniczną skrzynią biegów w pięciu krokach. Droższy wyposażony w czteropasmową automatyczną skrzynię biegów.

Co jeszcze musisz wiedzieć o Ravon Gentra? Opinie właścicieli raportują niskie zużycie paliwa jednostki wtryskiwaczy. W trasie samochód zużywa 5,5 litra paliwa mechanicznie i 6 – na automatycznej skrzyni biegów. W cyklu miejskim ten parametr wzrasta do 9-10 litrów. Co jeszcze można powiedzieć o opiniach Ravon Gentra? Maszyna cieszy się niezawodnością. Wcześniej ten automatyczny był używany w Chevrolet Cobalt. Dlatego nie ma problemów z wyszukiwaniem materiałów eksploatacyjnych (takich jak płyn ATP i filtry).

Podwozie

Maszyna ma tę samą platformę co Lacetti. W związku z tym jest podobny system zawieszenia. Z przodu stoi jak MacPherson. Za zawieszeniem dwóch linków. Maszyna jest obsługiwana dobrze – rolki są minimalne. Zawieszenie jest bardzo energochłonne. Jeśli chodzi o serwis "Gentra" – bardzo tani samochód. Opinie mówią, że wiele elementów jest wymiennych z Lacetti. Sterowanie – stojak i koło zębate. Już w podstawowej konfiguracji samochód wyposażony jest w wzmacniacz hydrauliczny. Układ hamulcowy jest typu dysku (przed nim również wentylowany). Wreszcie w segmencie budżetowym archaiczne "bębny" zostały porzucone.

Koszt i komplety

W Rosji samochód "Ravon-Gentra" oferowany jest w pięciu wersjach wyposażenia. Wśród nich podstawowy "Komfort" dostępny jest w cenie 550 tysięcy rubli. Zaskakująco, "Ravon-Gentra" w początkowej konfiguracji ma dobry poziom sprzętu. W tej cenie cena zawiera następujący zestaw opcji:

  • Przednia poduszka powietrzna.
  • Elektryczne szyby dla wszystkich drzwi.
  • Podgrzewane siedzenia przednie.
  • Immobiliser.
  • Hydrauliczny wzmacniacz mocy.
  • System ABS.
  • Światła przeciwmgielne.

Jeśli chodzi o system audio, w wersji "Comfort" jest tylko przygotowanie dźwięku dla sześciu głośników (po jednym w każdym z drzwi i pary na tylnej półce). W konfiguracji maksymalnej "Elegant" dostępne są klimatyzacje, felgi aluminiowe, wysokiej jakości kaseta radiowa, lusterka ogrzewające, druga poduszka powietrzna (z przodu, dla pasażera).

Wnioski

Tak, dowiedzieliśmy się, co Uzbecki sedan "Ravon-Gentra" ma charakterystykę techniczną i recenzje. Pod wieloma względami ten samochód jest podobny do Lacetti. Bezpośrednim konkurentem "Genta" jest "Hyundai Solaris", "Kia Rio" i "Aveo". Maszyny te nie są pozbawione dobrego sprzętu i mają podobne właściwości techniczne. Jednakże uzbecki "Ravon-Gentra" jest najbardziej przystępnym sedan pod względem wartości. Jego główną wadą jest przestarzały projekt. Zawodnicy szybko ominęli nowość w tym względzie. Aby nie stracić popytu, producent będzie musiał poważnie pracować z wyglądem w przyszłości.