685 Shares 3008 views

psy krycia na co dzień rui wydawane? W jakim wieku można drutach psa?

W życiu niemal każdego właściciela psa przychodzi czas, gdy problem staje się istotne Umeblowane potomstwo. Zdrowie przyszłych szczeniąt i zdrowie zwierząt jest w dużej mierze zależna od tego, jak dobrze zrobione psy krycia. Na co dzień rui powinny zidentyfikować proces wyboru odpowiedniego partnera, wiek, kiedy to najlepiej robić na drutach psa – te i wiele innych problemów występujących hosta.

Prawo wiek dla kojarzenia psów

Gdy pies przychodzi pierwszy ciepła, co oznacza, że organizm jest gotowy do zapłodnienia. Ale to nie znaczy, że jest to już możliwe przypadki. Zazwyczaj pełne fizyczne formowanie psa nie pokrywa się z początkiem dojrzewania, tak przedwczesne wiążące mogą hamować dalszy rozwój zwierząt. W tym okresie, wciąż słabo rozwinięte mięśnie, stawy i umysłu słabo rozwinięty. W rzeczywistości, to jest jeszcze szczeniakiem, który jest zbyt pobudliwy i niesymetryczne.

reproduktor powinny być przeprowadzone, gdy organizm zwierzęcia będzie całkowicie gotowy. Dojrzałość płciowa występuje w wieku około jeden i pół roku lub nawet później. Terminowe wiążące przyczyni się do zapewnienia, że nowa faza rozwoju zwierząt popłynie bardziej naturalny i harmonijny.

Wybór dnia dziewiarskich

Jeśli pies może brać udział w drutach w danym dniu, właściciele suk należy zwrócić uwagę na okres rynien, które są co 6 miesięcy i trwa od dwóch do trzech tygodni. W tym czasie, to pasuje tylko kwestia dni, gdy jest to możliwe psy godowe. Na co dzień rui może zaplanować ten proces?

W ciągu pierwszych 7-10 dni suka obfity wyciek, odbywa się w tym okresie dojrzewania oocytów, i pomimo faktu, że mężczyźni są wykazujące wzrost zainteresowania nią, pies nie pozwolić im bliskie. Ten etap nazywa się „proestrus”. Kolejny okres (ruja) trwa 2-4 dni, te dni i jest uważany za najlepszy czas do krycia. Jajo gotowe do zapłodnienia, wybór staje się trochę mniej, pies jest bardzo chętnie przyznaje się do siebie mężczyzn. W tym okresie, a wybranego dnia rui, kiedy reproduktorów drut. Aby zostało zagwarantowane wynik, spędzić dwa współpracujące w odstępie 1-2 dni.

Jak to ruja

W pierwszym etapie zwiększa wytwarzanie estrogenów, przy czym wewnętrzne ścieżki narządów pęcznieją, powodując obrzęk sromu. W związku z tym pojawia się hormon i specjalny zapach, który przyciąga mężczyzn. przenikanie krwi naczyń macicy wychodzi. Estrogen jest produkowany przez mieszków włosowych, a liczba jego nie zostanie zmaksymalizowane. Po tym następuje wzrost hormonu luteinizującego, co prowadzi do wzrostu pęcherzyka i powoduje owulację. To właśnie w tym okresie, nawet przed czasem owulacji, a przychodzi rut u samic. Ale jajo jest gotowa do zapłodnienia jest nie wcześniej niż w ciągu 2-3 dni. Jest to łatwe do obliczenia co dzień rui spędzić reproduktorach – najlepszy jest dzień drugiego do piątego po owulacji. Wtedy wytwarzanie hormonu progesteron jest zwiększona, przy czym narządów ustępuje obrzęk śluzówki i ilość krwawienia zmniejsza się z każdym mijającym dniem. Wszystko ciepła trwa około 3 tygodni.

oznaki ciepła

Uprzejmy gospodarz natychmiast zauważyć pewne zmiany w zachowaniu psa, który zaczyna się ruja. Zwierzę staje się mniej potulny. Ze względu na zmiany hormonalne w pies zacznie bardziej aktywnie i swobodnie zachowywać. Od pętli płciowych pojawiają się kropelki krwi, że pies jest stale lizanie. Zaczynają się wzrost zainteresowania jej występów psów.

W tym okresie nie jest konieczne do prowadzenia szkoleń, t. I. Zły pies słuchać poleceń i zachowuje się zbyt zabawny. Lepiej odłożyć szkolenia do końca rui.

Aby nie zabrudzić podłogi i meble w mieszkaniu, właściciele psów często używają dla swoich czworonogów specjalne spodnie lub pieluch. Ale doświadczeni hodowcy psów zaleca się szkolić psa z pierwszym ciepła dokładnie uwodzenie.

Jak kontrolować psa podczas rui

Wszystkie psy aspiracje w tym czasie sprowadza się do faktu, że mężczyźni są zainteresowani pozostawiając ich zapach wszędzie. Więc jest to dość trudne do kontrolowania swojego zachowania, które czasami wymyka się jakiejkolwiek logiki. Jeśli pies jest doskonale wyszkolony do niego, nawet jeśli pies będzie prowadzić drużynę hosta. To samo dla psa – jeśli jest przeszkolony, zawsze można ignorować zapach rui samice i uruchomić na komputerze połączenie.

Oznaki gotowości do kopulacji

Właściciele, oczywiście, mieć świadomość, psy krycia na dzień wyprodukowanego ciepła, ale istnieje wiele znaków, które można określić gotowość do spotkania z „oblubieńca”. Wzrost wielkości i jest miękka w dotyku izolacji pętli seksualnego z nim żółtawy kolor, podczas głaskania zad psa, odłożyła na bok ogon i uderza pozę. Wszystkie te objawy wskazują, że owulacja wystąpiła, a pies jest gotowy do kopulacji. Zazwyczaj zdarza się po 13-15 dniach od początku rui.

Doświadczeni hodowcy zalecają prowadzenie dziennika opisującego warunki i cechy zsypy psa. Niektóre zwierzęta zwolnić praktycznie nieobecne w tym okresie, pętla może pozostać sztywny całym ciepła, a pies – wykazują agresywne zachowanie u mężczyzn. Te indywidualne cechy właściciel psa powinien wiedzieć. Prowadzenie dziennika i weźmie pod uwagę wszystkie błędy w określaniu odpowiedniego dnia do kopulacji.

Czy ich różnice w procesie kojarzenia i psów różnych ras, t. Aby. Mają swoje własne cechy fizjologiczne i specyfiki charakterystyczne dla tego czy innego gatunku.

Duże skały są ciężkie i często wymagają obecności właścicieli, ale raczej profesjonalnego instruktora, kiedy posiadane psy godowe. Na co dzień rui Owczarek niemiecki jest gotowy do tego procesu zależy od cech charakterystycznych (z reguły jest to tylko 3 dni pomiędzy 9 a 20 dni od rui). Przed lepką psów nie należy podawać w ciągu 12 godzin. Bądź pewny i pies i suka pysk, t. Aby. Możliwe przejaw agresji. Więc pies nie uginać się pod ciężarem samców w okresie godowym, właściciel konieczności zabezpieczenia się pod brzuchem.

Wiążąc małe psy – odbywa się w dniu rui

Małe rasy nie pomagają praktycznie wymagane do dziania, ale ze względu na ich mały rozmiar, istnieje pewna złożoność. Więc nie wyklucza sytuacji, w której instruktor będzie wymagało udziału, szczególnie jeśli chodzi o pierwszym kryciem. Aby ustalić odpowiedni termin wymagają uważnej obserwacji psa. Na przykład, w jednym terrier ruja trwa 20 dni. Ponieważ pojawienie się krwawień mija 7-9 dni, gdy stają się jaśniejsze. 10-16 dni wydzielina staje się zupełnie jasne, w tym okresie i posiadanych psów godowych. Na co dzień rui toy terrier gotowe do kopulacji? Może również wpływać na indywidualne cechy psa.

Opłaty zachowanie podczas rui nie różni się zbytnio. Te psy nie różnią się agresywnością, więc nosić kaganiec podczas dziania w wyjątkowych przypadkach. Ale kołnierz, aby mieć pewność, że jest konieczne, aby utrzymać psa, kiedy będzie ona stać w zamku. Wiązanie odbywa się w około 12-15 dni po rynnie startowej. Okres owulacji trwa tylko trzy do pięciu dni. W tym przedziale czasowym i nawożenia może nastąpić. Nie należy stosować do tego pierwszego dnia, a nawet jeśli zapłodnienie odbywa, szczenięta w miocie może być bardzo mała. Najkorzystniejszą przez dwa dni w środku czasie płodnej dla tego procesu, jak kojarzenia psów. Na co dzień podatków rui przygotowanych do tego procesu, możemy zidentyfikować i zachowanie psa.

ewentualne odchylenia

Niektóre kobiety, niezależnie od rasy, mają swoje fizjologiczne cechy, które definiują gotowość do krycia jest problematyczne. Izolacja nie są wystarczająco jasne, czasami jest bezkrwawy i robi się ciepło, tak, że po prostu nie można przegapić. Czasami pętla praktycznie nie zwiększa wielkości i pozostaje mocno w całym okresie rui. Czasami agresja suka w stosunku do reproduktora jest widoczne nawet w czasach powinny być prowadzone psy godowe. Na co dzień rui zrobić plany na wycieczkę do psa, pomoże określić tylko znajomości indywidualnych cech swojego psa. Bardzo przydatna jest obserwacja i nagrania wykonane w ciągu ostatnich rynien. Pomogą one ustalić optymalny dzień dla kryciem.